d van het leven De biljartclub Andere activiteiten Financiën Een woord van hulde :n. Het is verwonderlijk te horen hoe jong de- I ze stemmen klinken! I Afzonderlijke vermelding verdient ook de bil- jartclub. In het begin werd er alleen maar ge- kaart. Er kwam echter de kans om een goed- jkoop biljart aan te schaffen, dat met een door fcidê Friese Biljartclub beschikbaar gesteld nieuw ken weer bespeelbaar gemaakt kon worden. Nu zijn er al drie biljarts, die de leden zelf hebben gefinancierd. Met vier man wordt een half uur gespeeld, tegen betaling van 3 cent per keer, zodat de biljartclub geheel selfsupporting is. De biljarts zijn deze winter zelfs van een electrische verwarming voorzien. Er worden meesterlijke stoten gemaakt, maar de leden moeten goed op hun beurt passen. Liefhebbers zijn er genoeg. Een maal per jaar worden onderlinge kaart en sjoel wedstrijden gehouden, waarbij nie mand zonder een prijs naar huis gaat. I Op woensdag- of donderdagmiddag komen de [dames bij elkaar om te breien en te handwerken. De producten van hun kunst worden in het na jaar door middel van een bazar verkocht. Eens per maand is er een ontspanningsmid dag, die meestal gevuld wordt met een filmver toning of een lezing met dia's. De bibliotheek houdt iedere donderdagmid dag uitlening. Er zijn plm. 11.000 boeken, inder tijd beschikbaar gesteld door de burgerij van Leeuwarden. Van deze bibliotheek wordt een druk gebruik gemaakt. Er is een afzonderlijk leeskamertje, waar heel wat tijdschriften lig gen, terwijl men bovendien geabonneerd is op een viertal dagbladen. Verder is er nog een reisclub, die in de zomer een uitstapje organi seert, waarbij onderweg wordt gegeten en ge dronken. Vorige zomer waren 7 autobussen no dig om de reislustige leden van de bejaarden sociëteit te vervoeren. Aan huur betaalt de Sociëteit voor Bejaarden 13.000,aan de gemeente. Hier staat echter een gemeentelijk subsidie van 5.500 tegen over. De leden betalen een kwartje aan contri butie per maand. De zangvereniging, de bil jartclub en de reiskas vragen extra bijdragen van de leden. De jaarlijkse collecte, die deze maand weer gehouden is, moet de begroting sluitend maken. Een woord van hulde komt toe aan de dames van de verschillende vrouwen-organisaties en vrouwenbonden die nu al jarenlang bij toer beurt het koffie- en theeschenken verzorgen en met de leden van de bejaarden-sociëteit afre kenen. Koffie kost 8 cent, thee 6 cent per kop. Deze dames bepalen mede de gezellige sfeer, die ontegenzeggelijk deze sociëteit kenmerkt. Voor hun belangeloze arbeid worden ze een maal per jaar beloond met een gezellige mid dag of een uitstapje. Hef bejaardenkoor „Fleurich Op" aan het repeteren onder leiding van de heer J. Bos. Bejaard is ook het gebouw .waarin de Bejaarden-sociëteit zetelt het Nieuw Stads Weeshuis, waar het nieuwste in middels, getuige het jaartal in het poor tje, wel ai is. Dit is de gang, die toegang verschait tot de zalen van de sociëteit.

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 11