3 rióiana geboren Nieuu/s van de Stichting Leeuw/arder Gemeenschap Voordracht- en Cabaretconcours Vliegtuigmodel-bouwdag en -vliegdag WAGENMAKER IJ OKKEMA HOUT- EN BOARDHANDEL BO VrW ERKKRIJ ^traat V. D. HEULEN Telef. 2 87 25 8 Dit is een deel van het gezelschap, dat zich op de mistige ochtend van 20 maart verenigde op het dak van de Oldehove voor een even merkwaardige als exclusieve plechtigheid. U ziet van links naar rechts de burgemeester van Leeuwarden, mr. A. A. M. van der Meulen, de commissaris der Koningin, mr. H. P. Linthorst Homan, twee dames in nieuwfries costuum (waarover zodadelijk meer), ir. G. J. A. Bouma en de heer Jac. Kleiboer. De aanwezigheid van de heer Kleiboer in het bijzonder bewees, dat men hier te doen had met een gebeurtenis, de komende tentoonstelling in de Frieslandhal (nieuwe veemarkt) betreffend. Hier werd, zou men kunnen zeggen, het kind geboren en het kreeg meteen een naam: „Frisiana", hetgeen betekent: alles wat met Friesland te maken heeft. De boreling van dit ogenblik groeit inmiddels voorspoedig op en zal van 16 tot en met 21 september volwassen zijn. Dit immers zijn de data, waarop deze tentoonstelling zal worden gehouden. De twee dames in het nieuwfries zorgden voor de oudfriese geboorte-gebruiken door het presenteren van rozijnen op brandewijn, dan wel op sap en van „kreampoffen", een overheerlijk gebak vol krenten, rozijnen en spijs. De rozijnen op brandewijn (sap) werden, alweer volgens de traditie, opgeprikt met stopnaalden met een lintje, een aardige methode, die overigens te omslachtig is om misbruik dezer genotmiddelen in de hand te werken. Wij mogen nog vermelden, dat een bijzonder tot de verbeelding sprekend erecomité achter deze tentoonstelling staat. Beschermheer is prins Bernhard. Leden zijn: de ministers mr. V. G. M. Marijnen (Landbouw en Visserij), drs. J. W. de Pous (Econo mische Zaken) en prof. dr. J. Zijlstra (Financiën), de staatssecretarissen B. Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) en mr. IJ. Scholten (O., K. en W.), de oud-ministers mr. J. Algera, H. J. Hofstra, mr. dr. E. N. van Kleffens en prof. dr. ir. A. Vondeling, voorts prof. dr. F. van der Meer te Nijmegen, luitenant-generaal H. Schaper, de com missaris der Koningin in Friesland, de burgemeester van Leeuwarden en de heer John Dijkstra, uit Stiens afkomstig en thans directeur van Ford te Dearborn in de Verenigde Staten. Twee erecomité-leden staan dus op de foto. Ir. Bouma is voorzitter van het tentoonstellingscomité. Na de amateurwedstrijden voor vocalisten, lichte-muziek-ensembles en dansparen, ligt het in de bedoe ling van de sektie jeugd om ook een amateuravond in voordracht en caJbaret te houden. Dit voordracht en cabaretconcours zal voor de eer ste maal worden gehouden op za terdag 6 april a.s. in de Harmonie. Zij, die aan deze amateur avond willen deelnemen kunnen zich bij het bureau L.G. aanmelden, waar na ze een deelnemersformulier krij gen toegezonden. In de Paasvacantie zal, waarschijn lijk op woensdag 17 april a.s. in de benedenzaal van de Beurs, aan jongens van 12 tot 16 jaar de ge legenheid worden gelboden om, on der min of meer deskundige leiding, een vliegtuigmodel te bouwen. Ver der ligt het in de bedoeling om za terdag 20 april de jongens me,t de ze modellen te laten vliegen, zo mo gelijk op de Vliegbasis. De jongens die mee willen doen kunnen zich aanmelden bij het bu reau L.G. De kosten aan de deel name vertoonden zijn de kosten van het materiaal van het vliegtuigmo del, welke ongeveer 3,50 zullen be dragen. Hout, Hard- en Zachtboard, haalt U bii Lijstwerk - Speciaal geplamuurd 1 Hardboard WIJDE STEEG 6 (t.o. L'warder Courant) - Telef. 27821 uw bontmantel laten repareren en bewaren Een modern jasje van uw oude bontmantel fflS"4L Schrans 27-Leeuwarden-Tel.248S4 Emmastraat 19 - Sneek - Tel. 2429

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 8