m w hi K Rommelmakers bederven de stad Opgeruimd staat netjes" nog lang niet de leus van iedereen 10 •r Kijk, wanneer het eventueel weer lenteweer mocht worden, dan ziet u op veel plaatsen in de stad, dat de jonge burgers van Leeu warden in een bijzonder bevoorrechte posi tie verkeren. %S In het perkje rondom de boom voor het stadhuis bloeien de crocussen. Elk jaar is dit stukje prille voorjaar een vreugde voor zeer velen. Elk jaar moet men weer constateren, dat enkele smeerpijpen in staat zijn die vreugde te bederven, door allerlei rommel in het perkje te smijten. Op de foto ziet u een oude afgedankte pan, midden in de bloemen gesmeten en ter verdere versiering liggen er nog enkele stukken hout bij. De dader is natuurlijk onbekend, want het is een koud kunstje der gelijke rommel, vooral 's avonds, ongemerkt op zo'n plaats neer te smijten. Het is ook een koud kunstje zo'n afgedankte pan mee te geven aan de vuilnisman, maar deze methode is blijkbaar toch min der aantrekkelijk. Plaatje nummer twee is gemaakt in de Poststraat. Dit is niet een vuilnisbelt op de openbare weg, maar aan de openbare weg, goed zichtbaar van de straat, ondanks de aanwezigheid van een houten hek. We geven toe, dat niets op dit plekje, waar de slopershamer druk in actie is geweest, de situatie kan redden, maar toch is dit een opvallend voorbeeld van een door niets gerechtvaardigde rom- melmakerij, die de situatie alleen maar erger kan maken. Er is nog heel wat te saneren in de binnenstad, voordat we toe zijn aan de echte sanering, Het spoorlijntje naar Stiens heeft in het voor jaar veel belangstelling van polsstokspringen- de jongens.

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 10