Clubhuis „De laat de jeugd niet in de kou staan Stins" Een goed onderdak waar veel gedaan wordt - i Dit zijn ,,The Crazy Movits"het pas gevormde dansorkest, dat al meteen een grote populariteit heelt gekregen „Op de Voorstreek staat een huis" zo zou een Leeuwarder liedje kunnen beginnen, „en dat huis dat heet de Stins". Heel wat Leeuwarder jongens en meisjes hebben goede herinneringen aan dit grote heren huis, waar ze hun vrije tijd op zinvolle wijze leerden besteden, en waar soms banden voor het leven werden aange knoopt. Het is de ervaring van de leiding, dat de jongelui als ze verkering krijgen, de langste tijd klubhuis-bezoekers zijn ge weest. Maar geen nood, een nieuwe gene ratie staat klaar om bezit te nemen van „hun" clubhuis, waar de activiteiten zich üteeds weer aanpassen bij de wensen van jiugd en de eisen van de tijd. De afgelopen winter is voor „de Stins" een trieste periode geweest. Door een defect in de waterleiding werd de centrale verwarming on bruikbaar. Gedurende de maanden januari en februari is er een stilstand in de werkzaamhe den geweest, tot groot verdriet van de vaste klanten. De leiding heeft door huisbezoeken en schriftelijke mededelingen het contact kunnen bewaren, zodat toen de deuren weer opengingen de leden van de clubs en de bezoekers van de instuif direct weer kwamen opdagen. Op het terrein van de handenarbeid wordt zeer veel gedaan. Tekenen, schilderen, vingerverven plakken, scheuren en knippen, kleien, houtbe werking, naaien en handwerken. Het gaat alle maal in de richting van de vrije expressie. Fi guurzagen naar voorgetekende modelletjes is er bijna niet meer bij. De meisjes kunnen zelf een lange broek of een vlot blousje naaien, als ze de materialen betalen. Verschillende zaalsporten worden energiek be dreven. Gymnastiek, biljarten en niet te verge ten tafeltennis. De tafeltennisclub van de Stins neemt met 6 teams deel aan de competitie van de B.V.N.T. Dit jaar behaalden ze het noorde lijk kampioenschap in de 3e en 4e klasse enkel spel, en het kampioenschap 3e kl. dubbelspel. Een ander team werd reserve-kampioen in de 2e kl. dubbelspel. De Friese kampioen tafelten nis 1962 is ook lid van de Stins-club. Allerlei culturele aspecten krijgen ook hun kans bij de Stins. Men doet aan toneel, dansen en muziek. Het bamboe-fluiten wordt intensief be oefend. In discussie-groepen wordt druk ge boomd. De bibliotheek vind gretige aftrek. Voor de toekomst zijn er allerlei nieuwe plan nen. Bij een nieuwe leiding kan dit ook bijna niet anders. De heer G. Kreuger is sinds nov. 1982 als directeur-hoofdleider werkzaam. Hij wil het programma uitbreiden met jeugd E.H.B.O, pottenbakken (mevr. Kreuger is pottenbakster) en koken voor de jongens. Dit klinkt een beetje gek, maar toekomstige kampeerders zullen er profijt van hebben. Deze nieuwe activiteiten lo pen in september-october a.s. van stapel. Op iets langere termijn hoopt de heer Kreuger het idee van een bromfiets-werkplaats te verwezen lijken. Naast de directeur, is mej. A. Hoekstra als be roepskracht werkzaam. Beiden worden terzijde gestaan door een staf van vrijwillige medewer kers. 32 meisjes van de openbare en christelijke huishoudscholen en een leerlinge van de rijks kweekschool doen aan het Stins-werk mee. Voor hen is het meteen een praktijk-scholing. Ook een aantal volwassenen assisteert de club leiding tegen een kleine vergoeding. De Stins onderhoudt goede contacten met Pro Juventute, het Baken, de gemeentelijke Sociale Dienst en het R.K. en Gereformeerde clubhuis werk. In de zomermaanden zet men gemeen schappelijke activiteiten op touw, zoals straat tekenen, wandeltochten en kaatsen. Daarnaast organiseert de Stins zomerkampen. Men be schikt over eigen kampeer-materiaal. Voor de oudere jeugd zijn in september en October week-ends gepland. De financieën van de Stins komen bijelkaar uit gemeentelijke en rijkssubsidies, giften en dona ties, bijdragen van de jeugd zelf en de jaar lijkse collecte. ,,De Stins" aan de Voorstreek

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 12