Leeuwarder organisaties (VII) MAATSCHAPPELIJKE ORGANISATIES (I) 14 (namen en adressen van maatschappelijke organi saties gevestigd in Leeuwarden, voor zover deze de gegevens vóór 20 april '63 hadden ingezonden). POLITIEKE PARTIJEN Christelijk Historische Kiesvereniging „Groen van Prinsterer". Voorz.: Dr. C. van Staveren, Harlingerstr.weg 24 Secr.: H. Beuckens, Sweelinkstraat 63. Penningm.: A. van Vegten, Dennenstraat 3c. Katholieke Volkspartij. Voorz.: P. J. Engels, Emmakade 75. Secr.: G. L. M. Voss, Engelsestraat 44. Penningm.: B. Gehasse, Honthorststraat 38. Partij van de Arbeid, afd. Leeuwarden. Voorz.: J. Volbeda, Valeriusstraat 13E. Secr.: G. de Vries, Corellistraat 73c. Penningm.: B. Odinga, Schubertstraat 38c. Partij van de Arbeid, aid. Huizum. Voorz.: S. Bouma, Jan van Scorelstraat 28. Secr.: Mej. Y. Weidema, Curapaostraat 16. Penningm.: D. Beeksma, Curagaostraat 155. Volkspartij v. Vrijheid en Democratie. Voorz.: Mr. M. Rutgers, Europaplein 15. Secr.: KL Weide, Valeriusstraat 23b. Penningm.: J. P. Mulder, Mr. P. J. Troelstraweg 26. HANDEL EN NIJVERHEID Stichting Economisch Technologisch Instituut v Friesland (ETIF). Kantoor: Sophialaan 1. Voorz.: Ir. J. B. Ritzema van Ikema, Harlinger- straatweg 21. Secr./directeur: Mr. E. Foppes, Engelseplein 11. Adm.: N. van Dijk, Dennenstraat 63. Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, dep. Lw. Voorz.: Ir. J. B. Ritzema van Ikema, Harlinger- straatweg 21. Secr.: Mr. E. Foppes, Engelseplein 11. Penningm.: P. J. Moll, Mr. P. J. Troelstraweg 127. Stichting Zakencentrum. Voorz.: H. Pols, Hobbemastraat 62. Secr./penn.: W. Riemersma, Engelsestraat 54. VAKORGANISATIES N.V.V.-Bestuurdersbond Leeuwarden. Voorz.: F. van Esveld, Groningerplein 2. Secr.: A. Hielkema, Tjotterstraat 23c. Penningm.: J. Venema, Berkenstraat 21b. Districtsbest.: H. de Wilde, Eewal 84. Chr. Besturenbond (C.N.V.). Voorz.: K. Veenstra, Auke Stellingwerfstraat 3. Secr.: F. D. v. d. Berg, Marningeweg 4. Penningm.: H. Bait, Lamb. Jacobszstraat 29. Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA). Voorz.: P. B. v. d. Wal, Groningerstraatweg 96. Secr.: S. Beeksma, Corn. Trooststraat 36c. Penningm.: A. Douwenga, Kwartelstraat 10. Districtsbest.: P. Smeets, Huizumerlaan 60. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Voorz.: B. Wester, P. C. Hooftstraat 14. Secr.: S. de Vries, Potgieterstraat 29. Penningm.: P. Oortwijn, Bleeklaan 134, Districtsbest.: L. Bait, Emmakade 22. Algemene Rooms Katholieke Ambtenaren Ver. Voorz.: A. J. Demmers, Sweelinckstraat 49. Secr.: Th. M. A. Schuurs, Here. Seghersstraat 42. Penningm.: Th. Damsma, Bijenhofstraat 10. Algemene Bond Mercurius. Voorz.: W. Bos, Achlumerstraat 40. Secr./penningm.: A. G. Kuizinga, Nieuwekade 84. Ned. Chr. Beambtenbond. Voorz.: K. Veenstra, Auke Stellingwerfstraat 3. Secr.: C. H. Westdijk, Rob. Kochstraat 35. Penningm.: J. v. d. Brug, Ruysdaelstraat 57. Algemene Bouwbedrijfsbond. Voorz.: J. F. Janssen, d'Hondecoeterstraat 46. Secr./penn.: S. CIoo, Wijbrand de Geeststraat 36. Alg. Ned. Metaalbedrijfs Bond. Voorz.: H. Hansen, Valeriusstraat 12b. Secr.: E. Keur, Adr. Brouwerstraat 8. Penningm.: E. H. Punter, Van Heemstrastraat 1. Districtsbest.: J. Meijnikman en A. O. den Hartoq Emmakade Z.Z. 44. Nederlandse Politiebond. Voorz.: K. Stelma, Bonairestraat 8. Secr.: H. Harsta, Corellistraat 24. Penningm.: F. Drion, Ibisstraat 28. Alg. Bond v. Voedings- en Genotmiddelen. Voorz.: L. Stoelwinder, Kievitstraat 16. Secr.: G. Elgersma, Marathonstraat 100. Penningm. B. J. Willekus, Gov. Flinckstraat 11. Algemene Bedrijfsgroepen Centrale. Voorz.: A. C. P. Spa, Jan van Scorelstraat 46c. Secr.: A. Gutman, Barent Fockesstraat 32. Penningm.: Sj. v. d. Ploeg, Telemanstraat 30. Districtsbest.: B. C. van Baren, Beukenstraat 36. Nederlandse Bond v. Vervoerspersoneel. Voorz.: W. Koopmans, Tijnjedijk 108. Secr.: H. ter Heide, Kastanjestraat 9. Penningm.: A. v. d. Sloot, Surinamestraat lib. R.K. Bond van Vervoerspers. „St. Raphael". Voorz.: Th. Houtsma, Jan Lievenstraat 65 Secr.: J. P. Haus, Tijnjedijk 116, Penningm.: M. Molenaar, Vletstraat 12. Federatie van Spoorwegvakverenigingen N.S. Secr.: W. J. G. Langedijk, v. d. Helstraat 25. Algemene Bedrijfsbond v. d. Meubilerings- en Houtbedrijven. Voorz.: J. Jillings, Tijnjedijk 140. Secr.: P. Breedenbach, Fabriekssteeg 41. Penningm.: Th. Rusticus, Alb. Cuypstraat 12. Alg. Ned. Agrarische Bond, vakgroep Zuivel. Voorz.: R. Schotanus, Camperstraat 44. Secr./penn.: G. v. d. Weide, Eewal 84. Districtsbest.: F. v. d. Meer, Marnixstraat 10. Alg. Ned. Agrarische Bond, vakgroep Landbouw. Voorz.: H. de Vries, Albert Cuypstraat 9. Secr./penn.: D. Limburg, Spanjaardsstraat 8. Distr.best.: G. J. Hageman, v. Leeuwenhoekstr. 12. Alg. Ned. Agrarische Bond afd. Wirdum. Voorz.: H. Leistra, Klamp 17, Wirdum. Secr./penn.: P. Hofstra, Buorren 19, Wirdum. Alg. Ned. Agrarische Bond afd. Lekkum. Voorz.: W. de Vries, Bijenhofstraat 71. Secr.: L. de Jong, Ieborchpaed 10, Lekkum. Penningm.: G. v. d. Veen, Kerkepaed 43. Ned. Bond v. Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel. Voorz.: Chr. Hoelen, Oosterkade 36. Secr./penn.: F. Smidt, Bijenhofstraat 31. Alg. Ned. Grafische Bond. Voorz.: H. Swart, Leeuwerikstraat 104. Secr.: F. Beeksma, Euterpestraat 58. Penningm.: F. Hasz, Cronjéstraat 29. Nederl. Toonkunstenaarsbond. Voorz.: C. H. P. J. v.d. Weerd, Vuurdoornstr. 30III. Secr./penn.: P. Timmens, Schieringerweg 2III. Alg. Bedrijfsbond Textiel en Kledingindustrie „De Eendracht". Secr.: A. Adema, Nieuwe Schrans 30. Penningm. r J. Westerbaan, Willem Sprengerstr. 82. Algemene Ned. Leerkrachten Organisatie (ANLO). Voorz.: A. Alting, Azaleastraat 99. Secr.: P. J. Reidinga, Heliconweg 20 b. Penningm.: S. Bekius, Molenstraat 11. STANDS- EN BEROEPSORGANISATIES Friese Maatschappij van Landbouw. Secr./penn.: Ir. J. Swierstra, Landbouwhuis, Wil lemskade 11. Adm.: J. Ket, Landbouwhuis, Willemskade 11. Ned. Verbond v. Middenstandsver. Voorz. K. Spoelstra, Hoeksterpad 2. Secr.: J. Joustra, Cammingastraat 11. Penningm.: G. de Graaf, Cammingastraat 17. Kath. Middenstandsbond (A.K.M.). Voorz.: G. Taylor Parkins, Peperstraat 10. Secr.: B. J. Droge, Over de Kelders 24. Penningm.: Th. Andringa, Heliconweg 9. Raad v. h. Grootwinkelbedrijf. Voorz.: J. K. Girisch, Harlingerstraatweg 28. Secr./penn.: O. v.d. Kam, Woelwijk 2A, Tietjerk Schilderspatroonsver. „St. Lucas". Voorz.: H. Wadman, Fred. Ruyschstraat 39. Secr.: P. Otter, Ger. Doustraat 12. Penningm.: M. Bouman, Wissesdwinger 28. fruit* V Chr Kleinhandelaren in aard-. groenten, Voorz.: M. W. Camping, Robert Kochstraat 25. Secr.: S. J. Brouwer, Wijnhorsterstraat 2. Penningm.: G. v.d. Berg, Van Leeuwenhoekstr. 8. Centrale Ver. Markt-, Straat- en Rivierhandel. Voorz.: N. R. Schreinhout, Frans v. Mierisstraat 45 Secr.: J. Langendijk, Willemskade 44. Penningm.: A. Postma, Simon de Vliegerstraat 75 Alg. Ned. Bond v. Ondernemers i. h. Rijwielklein bedrijf. Voorz.: R. Spoelstra, Hoeksterpad 2. Secr.: G. v. d. Meulen, Ruiterskwartier 53. Penningm.: A. v.d. Meulen, Ludolf Bakhuizenstr. 18. Friese Bloemistenhandelsver. Voorz.: J. A. Jongstra, Naauw 16. Secr.: J. G. Drijver, Weerd 16. Penningm.: A. Lettinga, Aylvastraat 5. Ned. Aannemers- en Patroonsbond v. d. Bouw bedrijven. Voorz.: H. Kolk, Emmakade 124. Secr.: F. v.d. Woude, Franekerstraat 13. Penningm.: I. de Jong, Groningerstraatweg 211. Directeur: N. J. Boonstra, Gijsb. Japicxstraat 2. Ned. Handelsreizigers Ver. Voorz.: D. Th. Boonstra, Groningerstraatweg 233. Secr.: T. Groenland, Mozartstraat 99. Penningm.: E. Planting, Bleeklaan 57. Ned. Inst. v. Register-ingenieurs en afgestudeerden v. Hogere Technische Scholen. Voorz.: H. de Boer, Fred. Ruyschstraat 20. Secr.: E. Bootsma, Pieter Pauwstraat 1. Penningm.: N. J. Feldhaas, Hempenserweg 5. Bond v. Register-ingenieurs en andere Hogere Technici in Overheidsdienst. Voorz.: A. Bouwland, Bijenhofstraat 17a. Secr.: L. D. Corée, Breitnerstraat 1. Penningm.: A. de Jonge, Goutumerdyk 15, Goutum. Ned. Analisten Vereniging. Voorz.: A. Ensing, Valeriusstraat 100c. Secr.: P. Boersma, Dennenstraat 54. Penningm.: F. Demmink, Tijnjedijk 124. Bouwkundig Studiecentrum. Directeur: J. L. Boersma, Helmerstraat 5. Administrateur: K. J. Bourgonje, Valeriusstr. 19. Nederlandse Vrijgezellen Bond. Voorz.: H. Geertsma, Emmakade. Secr.: Mej. K. T. v. d. Veen, Honingboomstraat lc. Penningm.: Mej. A. de Jonge, Heerestraat 25. MAATSCHAPPELIJK WERK-ORGANISATIES Stichting Friesland voor Maatschappelijk Werk. (Provinciaal opbouworgaan) Bureau: Westersingel 16. Voorz.: Mr. H. P. Linthorst Homan, Provinciehuis. Secr.: Mw. J. B. Pape-Losekoot, Steenwijkerweq 26, Wolvega. Penningm.: S. Schootstra, Ferd. Bolstraat 5. Directeur: G. van Dam, Fonteinstraat 17. Ned. Ver. v. Maatschappelijk Werk Humanitas. Voorz.: R. van Huizen, Akkerstraat 10. Secr.: Mej. K. Kiestra, Westerplantage 11. Penningm,: Mw. F. Oostra-Vos, Helmerstraat 7. Maatsch. werkster: Mw. B. M. Bearda-Leyns, Ba- gijnestraat 40 bov. Ned. Genootschap tot Reclassering. Voorz.: Mr. H. J. van Maanen, Mr. P. J. Troelstra weg 63. Secr.: Mr. C. Beekhuis, Ossekop 13. Penningm.: A. Boosman, Wirdumerdijk 15. Directie: P. Cnossen en D. Brouwer, Wirdumer dijk 25 bov. Afd. Reclassering v. h. Leger des Heils. Bureau: Noordvliet 15. Hoofd: L. Oost, Valeriusstraat 40b.

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 14