Olie - Kolen tJTgchelaar Platte-Buis Kachels Moderne Convedors Klassieke Haarden Open Haarden Smits Kachels HAARD E N H UIS Voorstreek 92 Groningerstr.weg 183 In onze nieuw/e demonstrotiezaaf MIELE - ACME - EDY - DRU STENCIL- EN OFFSETTWERK „DE TERP' Steenhouwerij D. ARENDS Tittel»! I August: „Wat foor fillumWillem? In'e bisiekoop? Rein„Skoanmaakfillum ju. Oek niet gochem hoor". Willem: „Mooi. Ik kom tuus. Sien één lege stoel. Ik denk, die is foor Willem. Ik sal sitten gaan, daar brult'de frouw: „Niet doen, okse, dou gaast op kleine Willem sitten!" August: „Kleine Willem? Een grapke? Of lag er een fciein. Willem: „Wel ne jong. Der lag een foto, son fergroating, achter een lijsje in die stoel. Fan mien klein-seun uut Utrecht. Wist ik feul". Rein: „Dou hast het wel weten fansels. Ik docht wel, dat je dat murken, as je fan die fiene stukjes glas in jë. Dorus: „In je broek krije wuust sêgge. Dat sal wel niet joeke. Want glas is raar guud Manus: „Dat weet jim self wel met die brand bij V en D. Allemaal fan dat fiene glas". Rein: „We hewwe weer een hele tied gien brand had. Niét dat 'k er naar uutsien hor, mar 't is een hele ferdievedaasie. En je rake mooi wat smerig wa ter kwiet. Ut óns mooie grachten". Manus: „Dat seist nou wel, Rein. Mar as ik bij óns buren wel es naar de tillefizie sien, dan hest er oek wel es plakken foor met wat singels en wat grach ten, en dat is altied weer mooi om naar te sien". Rein: „Foor de tillefizie ruuk je niks". Bouke: „Das mar goed oek. Want Bouke het soms met kieken en horen de hannen al meer dan fol". Willem: „Soa. Doen jou dat met'e hannen. Ja, ik hew dat wel es sêggen hoord: de hannen binne mie suver doof. Dan komt dat daarfan". August: Niet soa flauw Willem. Ik mag graag es om die lache, mar dit is niks. Mar es heel wat anders. We mutte hast weer stemme niet?" Dorus: „Ja, welke pertij mut het wurre, Willem?" Willem: „Welke pertij? De beste mar su'k sêgge." Rein: „Se binne allemaal even best as je se hore. Die pollentiek is wel soan nuver saakje". Willem: „Ik hew dat hier al heel faak seid. Pollentiek en pollentiek is twee! En soa is het". Dorus: „Das altied twee bij Willem. Mar der binne loof ik wel seventien pertijen niet? Bouke: „Hoort Bouke dat goed? Seventien?" August: „Seventien pertijen. Allemaal fan'e Arbeid?" Rein: „Wel né, Augustus, September, Oktober. Daar hewwe jou een kattelieke pertij, en een paar chris telijke en. Willem: „En V en D, en wat kleine liberale pertijkes, en eh. Veilig Verkeer en. Manus: „Is der oek niet een pertij foor de ouwe meen- sen of soa? Een uut Wolvega?" Willem: „Ja, die man fon het niet goed, dat de oudsjes der uutgongen, en dat er jongeren foor in't plak kwamen" Rein: „Dat is toch altied goed. Nou ja, ik weet wel as son ouwe rot nog hecht is, en het goed doet. nou ja, nou ja". Dorus: Der gane nog al wat fan die ouwen in één keer weg. Su't er beter fan wurre?" Willem: „Das de groate fraag. En wille se de ouwe meensen met sin uutskakele. Jim binne oud, jim kenne wel ophoepele. Kiek, dat sat die persoan uut Wolvega niet lekker". August: „Ik ken dat wel metfoele. Hoe hiet die per tij? Wat nummer mut je dan stemme?" Rein: „Hij is der loof ik helemaal niet bij. De ouwe man hadde fergeten de saak in te dienen". Manus: „Was 't niet soa, dat het eerst een week later su, en dat dat ferandert is, en dat het hem ont komen waar?" August: „Hewwe se netuurlijk met sin deen. Want hij had stemmen kregen". Willem: „Och dat weet ik niet. Het geeft son bits je. En sien pertij hadde oek wat een moeilijke naam. As ik het goed sêg, is 't soa wat fan senior-con vent of soa. Senior is oudste, hè?" Rein: „Ja, suks is 't al. Mien swager het altied fan die brieke uutfallen. Die froeg mie elke keer: Hé, Rein, stemstou oek op dat snorre-kwertet uut Wol vega?" August: „Kiek sun pertij hadde foor óns soart ouwe meensen wat doen kennen. En een bitsje meer in- kommen past óns allemaal wel". Bouke: „Het meer is nooit fol. Mar Bouke ken em der aardig met rédde. Bouke wu hewwe, se musten meer foor de kienders doen. Foor't jongfolk". Willem: „En die smerige atoombom fut! Affijn, Kroes kop en Kennedy kenne mekaar nou opbelle. Alleen je hewwe kaans dat bufrouw Kroeskop onze Sjakkie opbelt en seit: „Ik bin boven skoan en Nikiman hét de keuken wit; hoe fer binne jou?" vindt u ruim gesorteerd in kunt U alle typen Wasmachines en Centrifuges volledig in bedrijf zien werken! Wij voeren uitsluitend gerenommeerde merken: Laat U vrijblijvend voorlichten in onze Toonzaal Wij leveren uitsluitend via de handel LEEUWARDEN GRONINGEN HENGELO p de parterre en nieuwe afdeling met gereedschappen verf, kwasten, plakpiastics artikelen DRUK UW DRUKWERKREKENING! Kies KEURIG Van Swietenstraat 10 Leeuwarden Telef. 24126 Telefoon 25067 Voorstreek 90 - Leeuwarden Harlingen - Telefoon 2895 Grafwerken Schoorsteen mantel bekledingen Marmerven sterbanken Tulnversierin- gen enz' Beleefd aanbeve lend

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 17