'ÜmMaY fierlefidel Fa. H. JOIMS ZOON VERHUIZINGEN TRANSPORTEN LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 TEL. 0 5100-24595, b.g.g. 25765 23 Wat er precies gebeurde wist zij niet, maar zij voelde opeens water om haar voeten, zij struikelde, de mand viel op de grond en zij kon met moeite tegen de kant op krabbe len zij was bijna in de beek gelopen, zij had het bruggetje gemist. Daar stond zij nou in 't pikdonker, nat en koud. De regen viel en de wind loeide. Zij huilde haast van de narigheid. Waar waren haar peertjes en de klos garen en de breipennen en de heerlijke koek? Zij zocht met haar handen om zich heen, maar zij voelde niets dan modder en water. Hoe kwam zij ooit weer thuis? Opeens was het net alsof iemand haar een duwtje gaf en zij stond op het bruggetje over de beek. Gelukkig! het water was nu niet meer vlakbij. Waar was de mand met alle boodschappen? Weer zocht zij omzich heen en daar voelde zij opeens iets het was de klos garen en de breipennen lagen er vlak bij. Zij tastte nog eens in 't donker: daar vond zij de koek, die was tegen de leuning van de brug blijven liggen. Maar nu het mandje nog en de peertjes. Weer zocht zij op het bruggetje. Maar zij voelde niets. Zou de mand dan toch in 't water zijn gevallen? Zij stopte de klos en de naalden in haar mantelzak, liep langzaam over het brugge tje heen endaar stootte haar voet te gen iets aan. Zij bukte. Hoe kon dat nou? Ze waren dus toch uit de mand gevallen en hadden in de modder gelegen, hoe kwamen zij dan nu weer in het mandje? Zij pakte alles bij elkaar en liep zo gauw mogelijk naar huis waar haar man al zou zitten wachten. Ik begrijp er niets van, dacht zij bij zichzelf. Maar gelukkig! ik heb alles weer en zelf heb ik er ook niets van gekregen. „Wat ben jij nat!", zie de vrouw van Pierle- poef, „heb je in die vreselijke regenbui gelo pen?" „Ja", antwoordde de tovenaar, „en ik heb het nog druk gehad ook!" Pierlepoef had bij het bruggetje gestaan en hij had zachtjes gezegd: „Vrouwtje Regeling, daar is de brug je vindt er al je koopwaar terug. Zo komt 't in orde, oef, oef, oef, dat is de wens van Pierlepoef. MAJA VAN HEEMSTRA Vrouwtje Regeling kwam van de markt te rug. Zij had al haar kaasjes verkocht en de boter en de eieren, die zij 's morgens van huis had meegenomen. Haar buurman ging met paarden wagen naar de stad en toen had zij mee kunnen rijden met haar koop waar. „Maar buurvrouw, ik kan je vanavond niet mee terug nemen, want ik moet de kinde ren van mijn zuster van de trein halen, die komen bij ons logeren", had hij gezegd. „O, dat is niet erg" zie vrouw Regeling, „vanavond heb ik niet meer zoveel te sjou wen. Tenminste ik hoop, dat ik alles ver koop!" En zij had alles verkocht, want iedereen kende haar en de mensen wisten dat de kaas en de boter en de eieren van vrouwtje Rege ling altijd lekker en vers waren. Toen zij uit verkocht was ging zij boodschappen doen. Zij moest een klos zwart garen hebben en breinaalden om sokken te breien en peertjes want zelf had zij geen peren in de tuin, en de weilanden te lopen. Zij had haar bood schappen in een van haar mandjes gedaan en de andere manden kwamen met de wa gen van buurman mee vanavond. Het werd steeds donkerder er kon wel eens regen komen! Jawel zij voelde de eerste druppel al. En nu had zij haar paraplu niet meege nomen! Het was vanmorgen zulk mooi weer geweest, daar had zij nu helemaal niet aan gedacht. Er stonden niet veel bomen langs de weg en zij zou aardig nat worden, als het een erge bui werd. Nou 't viel misschien wel mee, dacht zij en zij stapte vlug voort. Maar 't viel helemaal niet mee. Eerst wa ren het een paar druppels, toen een hele boel druppels en toen begon het te stortre genen. Er kwam een flinke loeiende wind bij en vrouwtje Regeling wist bijna niet hoe zij op de been moest blijven. Zij had haar doekje stevig om haar hoofd gebonden, maar nog vloog het bijna weg. Haar rokken woeien om haar benen en werden kletsnat, zodat zij bijna niet kon lopen. En de mand met boodschappen leek alsmaar zwaarder te wor den. Gelukkig dat zij de weg goed kende, want het was zo donker dat zij haast niet kon zien waar zij liep. Dadelijk kwam het bruggetje over de beek en dan was zij nietmeer zo ver van huis. wel appels. En toen dacht zij opeens: morgen is mijn man jarig en dan moet ik toch wat bij de koffie hebben! En toen had zij ook nog een lekkere koek gekocht. Het begon al donker te worden, toen zij naar huis ging. De stad was zij al gauw uit en het was heerlijk om weer tussen de akkers Bergplaats voor meubelen Verpakken en verzenden naar alle werelddelen Ruim een halve eeuw ervaring

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 23