M SPEELTIIINEJI IK LEEUWARDEN I VERHUIZINGEN TRANSPORTEN - V LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 TEL. 0 5100-24595, b.g.g. 25765 I jyl c (Vervolg van pag. 5) Hoewel bij elke vereniging de Speeltuin cen traal staat, (de plaatjes laten wel zien, wat een vreugde de jeugd hieraan beleeft) met het bijkomende nut dat de kinderen gedu rende vele uren van de straat worden gehou den, heeft elke buurt daarnaast nog ver schillende andere activiteiten op het program ma. Verschillende verenigingen beschikken daartoe over een clubgebouw, waar hoofd zakelijk in het winterseizoen aan clubwerk wordt gedaan. Sommige verenigingen heb ben hun naam uitgebreid tot buurt- en speel tuinvereniging. In veel gevallen worden ook de ouderen bij het werk betrokken, door mid del van volleybalclubs, tafeltennis en andere bezigheden op sportief of cultureel terrein. De speeltuinvereniging „Achter de Hoven" is een goed voorbeeld van een actieve ver eniging. Naast een mooie moderne speeltuin met een speelweide, beschikt men hier over een fraai nieuw clubgebouw. De jaarlijkse feestdag met de optocht op zaterdagmiddag wordt altijd onder grote belangstelling van de gehele wijk gevierd. In de wintermaan den wordt een feestavond gehouden in Zalen Schaaf, waarbij door het eigen toneelgroepje een stuk wordt opgevoerd. Voor de kinde ren is er het St. Nicolaasfeest, dat elk jaar de hartjes wat sneller doet kloppen. Een uit gebreid winterprogramma zorgt er voor dat deze vereniging niet aan een winterslaap toe komt. Handwerken, ballet, jeugdtoneel, tekenen, voorlezen en vertellen, tafeltennis, volleybal, dammen en schaken, knutselen en electrisch knutselen zijn vaste activiteiten. Een instuif op zaterdagavond verheugt zich ook in een grote populariteit. De ruilbeurs en de jeugd bibliotheek zijn dan nog niet eens genoemd. Zo zou van elke vereniging een karakteris tiek gegeven kunnen worden. We willen ech ter besluiten met het noemen van de speel tuinvereniging „Insulinde", die in Leeuwar den een grote bekendheid heeft gekregen dank zij de organisatie van de jaarlijkse LUNATO. Het speeltuinwerk staat of valt met het enthousiasme van het bestuur en de daadwerkelijke hulp van veel vrijwillige me dewerkers. Werken met kinderen is dank baar werk, dat soms meer aan vreugde te ruggeeft, dan het aan inspanning vraagt. L. Vlasma Bergplaats voor meubelen Verpakken en verzenden naar alle werelddelen Ruim een halve eeuw ervaring Fa. H. mms zoo*

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 7