it it it 'Cmnadr J^ierle^ef T^hemsieAunst 3 VOOR AL UW BLOEMWERKEN - draad. Toen de scheur gemaakt was zette hij de schoenen bij elkaar op de werktafel draaide het licht uit en liep zachtjes naar buiten. 's Morgens vroeg luidden de klokken omdat het feest was. De schoenmaker schrok wak ker. Had hij geslapen in zijn stoel? Hij wreef zich de ogen uit. Hij begreep er niets van. Op zijn werktafel stonden de zwarte schoe nen van Jurgen. Wie had die daar neer ge zet? Daar kwam Jurgen al. „Zijn zij klaar?", vroeg hij al bij de deur. Ja daar staan ze" ant woordde de schoenmaker. Jurgen bekeek ze. „Maar je hebt ze met een rode draad ge naaid!", zei hij verbaasd. „Met een rode draad?" zei de schoenmaker verschrikt. Jurgen keek hem aan, de oude baas was ze ker nog niet helemaal wakker. „Nou, 't is niet zo erg hoor", zei hij goedig. „Ik zal er zwarte schoensmeer opsmeren, dan komt 't wel in orde. Dank je wel hoor!", en hij ging naar buiten. De schoenmaker schudde het hoofd en begreep niet wat er gebeurd was. Maar hij had de tovenaar ook niet gezien en had niet gehoord, dat die zachtjes zei: „Schoenmakertje, doe je werk, ik maak de schoenen van Jurgen weer sterk. Blijf jij maar slapen, oef, oef, oef, dat is de wens van Pierlepoef". Maja van Heemstra. De oude schoenmaker zat over zijn werk gebogen. Hij moest die zwarte schoenen nog klaar krijgen, want morgenvroeg kwam Jur gen ze halen. Die moest meedoen met de optocht van het grote feest in de stad. En nu had hij pas laat in de avond zijn schoenen gebracht, want hij had maar één paar. De dag door liep hij op klompen, maar je kon toch niet meedoen in de optocht op klom pen! Daar moesten de zondagse schoenen voor aan. „Zijn ze héus klaar morgenvroeg?", had hij gevraagd. „Ik zal er voor zorgen hoor", had de schoen maker gezegd. Maar het was de oude baas niet meegevallen, want zij waren veel erger stuk, dan hij gedacht had. En je kon ze toch niet voor de helft repareren? Als je toch aan 't werk was moest je het hélémaal doen en goed ook. Hè, wat ben ik moe, dacht hij. Het was ook zó'n drukke dag geweest. Iedereen moest nog wat aan zijn schoenen laten doen vóór het feest. Ze wisten toch al lang, dat het feest zou zijn, waarom kwamen ze dan zo laat met hun kapotte schoenen? De schoenmaker zat te knikkebollen boven Jurgen's kapotte zolen. Als hij nu eens even in die makkelijke stoel kon zitten, heel eventjes maar. Toch maar niet doen, ver beeld je dat hij in slaap viel en dat de schoe nen niet klaar kwamen en Jurgen morgen niet mee kon doen in de optocht! Zou hij nog wel genoeg garen hebben? De koopman was niet langs gekomen deze week. En zijn voorraad begon minder te wor den. Nou, misschien ging het nog net met Jurgen's schoenen. Maar dan was de draad ook op. Weer ging het oude hoofd heen en weer van de slaap boven zijn werk. Heel eventjes in de stoel zitten. héél eventjes maar. Tovenaar Pierlepoef liep nog laat over straat. Hij bekeek de stad vóór de feestdag. De Ruyterweg Leeuwarden Telefoon 24986 Of alles wel in orde was. Of hij ook nog ergens helpen kon. Hè daar was nog licht aan bij de schoenmaker zou de oude man nóg niet naar bed zijn gegaan? Pierlepoef keek naar binnen. Gek het licht was aan maar de man zat niet aan zijn werk tafel. Hij keek nog eens goed. Daar zat hij in zijn leunstoel. En hij sliep zo vast als een os. In zijn hand had hij een zwarte schoen. Onhoorbaar liep Pierlepoef door het smalle gangetje en ging de werkplaats binnen. De schoenmaker hoorde niets en isnurkte dat het een lust was. De oude man had allang in bed moeten liggen", zei de tovenaar in zich zelf. Hij keek naar de schoenen die waren van Jurgen. „Die moet hij natuurlijk morgen in de optocht dragen", zei de tovenaar weer. Hij nam de schoen uit de hand van de slapende die merkte niets. De zool was klaar, maar er moest nog een scheurtje dicht gemaakt worden aan de zijkant. Handig nam de tovenaar naald en draad en begon de schoen te herstellen. De scheur was vrij groot en de draad was op. Waar bewaar de de schoenmaker zijn zwarte garen? Ner gens kon Pierlepoef die vinden. Wel rood ga ren. Maar geen bruin en geen zwart. Dan maar met rood dacht Pierlepoef dan moet Jurgen ook niet altijd op 't laatste ogenblik komen met zijn kapotte schoenen! En weer zette hij zich aan 't werk nu met de rode

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 19