Ei 228 M ma yffl |pïmdmAr Olie - Kolen „DOE HET ZELF" GEREEDSCHAPPEN til Zegt U dit iets? li» Wmm msmm ill liii: NOORD NEDERLANDS ACCUBEDRIJF Platte-Buis Kachels Moderne Convectors Klassieke Haarden Open Haarden Smits Kachels HAARD E N H US Voerstreek 92 Groningarstr.weg 183 In onze nicuu/e demonstratiezaal MiELE - ACME - EDY D R U de afdeling alle soorten wmsm VfWïM om NU AL SINTERKLAAS VROOM DR f?$ KOMEET - CHLORIDE SCHEEPSBATTERIJEN CHLORIDE TUBULAR c^eeuwnrber ^emensdjAH 15 August: „Hoe prinsiepe? Fan één of ander geloof?" Bouke: „Fan 'e bond teugen switten en moed-wurren" Rein: „Nee, nee, nee. Ik bin ernstig. Mut jim oek doen. Mooi. Toen Rein fijf en sestig jaar wurde, kon ie gaan. Je wurre bedankt, sei de baas. Die leeftied staat er foor. Hew ik dat uutfonnen? Hew ik der om fraagd? Of Willem? Of Sibbele?" Dorus: „Dar sit wat in. Wie hét dat uutfonnen?" August: „Ik denk fan Drees, want die ston doe oek met geld klaar". Sibbele: „Gaat buten ouwe Drees om. Het waar foor de oorlog oek al soa. Mar waar wil Rein hene". August: „Naar het ferre Athene; frouwen met mooie Rein: Ophouwe met riemen, August. Ik wü dit mar sêgge: toen wüden wij wel, mar het mocht persé niet. As't nou wel mag, wil ik niet! Proost!" Willem: „Das niet soa gek, Rein. Het liekt op 't for- haal fan Halbe Snoek op 't ketongerecht". Bouke: „Hoe waar dat oek al weer?" Rein: „Hij had waterd op een ferboaden plak, niet?" Willem: „Ja, en doe sei Halbe Snoek teugen de rechter: „As je magge, hoef je niet, en as je mutte, mag je niet". Sibbele: Die hét na sien fijf en sestigste nog wel werkt". August: „Adenauer oek. Die houdt nou pas op". Doms: „Hoe weestou dat, August?" August: „Der ston een plaatsje in krante. De ouwe man met allemaal aardige mokkeltsjes om em heen". Manus: „Dat hew ik oek sien. Ik docht bij mie zellef, geef die ouwe snoeper es ongeliek. Dan ken je wel honderd jaar wurre, bij son fersorging" Willem: „En as ik het goed hew, dan waar het lang alles nog niet. Mar eh hij waar lang niet snot terig". Sibbele: „Pas op. Laat die ouwe knaap skuive. Hij ken Merijnen sien groatfader weze, mar die ken nog heel wat fan em lere! Die ouwe Koenraad" Bouke: „Nou hewwe die nije mannen fan ons het niet makkelijk, fient Bouke. De boeren, en de loanen, en de ditten Rein: „En de datten oek, hor. Mar gien frouwen in 't spel, krekt as in Engeland". Manus: „Daar sal son Makje Millan oek hast de buuk wel fol fan hewwe. Hele minne dingen, mannen". Willem: „Suks komt hier niet foor. As 't er oek mar even op liekt, wurdt er een end an maakt". Sibbele: „Sukke meensen leve in een glazen huus. Ik sal niet sêgge hor, as de gewoane man te feul ach ter wijntje en trijntje an loopt, is oek niet goed te praten, mar in son pesiesje. Dat telt dubbel swaar". Bouke: „Soa hét Bouke dat nog nooit sien, mar 't is feitwaar. Denk maar an't spreekwoord fan de hoge bomen en 'e wien". Dorus: ,,'t Begroat mie wel es om Makje Millen. Dat liekt son doadgoeie man met sien mankelieke ogen en sien treurwilgsnor". Rein: ,,'t Is krekt een seeliuw in 'e rouw!" Willem: „Das oek ruig genoeg niét. Mar 't is waar, hij ken soa eekdrinkerig kielce. Hij sal der nou met op houwe, dan is 't uut". August: „Mut ie hier mar hene komme. Ken ie nog wat werke. 't Pusjoen is muskien oek wat krap". Sibbele: „Het mut allemaal nog gebeure. En wat son Wilson der fan maakt, mut je oek nog afwachte". Willem: Hij hèt sien naam niet met". Bouke: Hoe hiet ie dan?" Manus: „Wilson netuurlijk! Mar wat bedoelt Willem?" Willem: „Der is eerder een Wilson weest. Na de feer- tienachttien. Fan Ammérika. As ik mie goed her inner, waar dat gien deursetter. F andaar!" Sibbele: „Ken-u-die fien ik oek gien deursetter. Ik be doel dan met 'e negers en soa". Dorus: Hij sal wel doen, wat ie ken". Sibbele: „Mij niet genoeg. Der mut feul meer gebeure. En sien frouw is op reis, dus hij ken mooi wat werk fersette. Of niet soms?" Rein: „Ja, diè is in Athene, Auguust. Se sü oek nog uut faren met die rieke seeman". Manus: „Hiet ie niet O-narsis of soa?" Rein: „Mien swager seit altied fan Onasus, en die is aardig goed in sien talen". Bouke: „En ons kammeraat weet wel fan betalen. Suk- ken hoeve nooit te staken". Sibbele: „Mar het begroat mie wel om die negers. En dat mut hard ferandere, anders sien ik de hele boel ploffen. Dan gaat het raar!" Willem: „De meensen musten mekaar wat beter begrie- pe en anfoele. Mar, oh, oh, oh, meensen is wel suk raar guud". Bouke: „Se konnen een foorbeeld an óns nimme. Hoe lang stane wij al niet onder de klok. Nooit een fer- keerd woord". Sibbele: „Dan mut dit klokje mar nar Allabami. Dan komme se oek niet meer fieftig jaar achteran". vindt u ruim qesorteerd K in rSSEHfl Eda^aBBUB B— kunt U alle typen Wasmachines en Centrifuges volledig in bedrijf zien werken! Wij voeren uitsluitend gerenommeerde merken: Laat U vrijblijvend voorlichten in onze Toonzaal Wij leveren uitsluitend via de handel LEEUWARDEN GRONINGEN HENGELO v.v.v.v.v.v. K-xtvW: zelf iets te maken en op te geven! $$t M. BOERSMA Leeuwarden - tel. 05100-28527 - Adres: Schrans 95-97 Het vertrouwdste adres voor het reviseren van uw oude batterijen Levering van nieuwe batterijen met 2 jaar garantie 4 jaar garantie - Levensduur 8 a 10 jaar Het maandblad wordt gedrukt in een oplage van bijna 9500 exemplaren Uw adverteniie wordt dus door ongeveer de helft van de Leeuwarder bevolking gelezen

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 15