TEHUIS VOOR KINDEREN Niet alle meisjes zijn bang van muizen groepshuishoudingen zijn ontstaan, elk met een eigen ingang, eigen woon- en slaapka mers en eigen sanitaire afdeling. Zo ont stonden twee gemengde groepen van jongens en meisjes in de leeftijd van 5 tot 15 jaar, een jongensgroep van 10 tot 15 jaar, en een oudere meisjesgroep van 15 tot 20 jaar. Elke groep heeft 2 groepsleidsters, met uitzonde ring van de jongens, die een groepsleider en een groepsleidster hebben. Mej. P. Veis Heijn is de directrice. Daar naast zijn er een adjunct-directrice, te vens hoofd van de huishouding, 7 groepsleid sters en 1 groepsleider, benevens een assi stente-groepsleidster. Een administratieve as sistente van de directie en huishoudelijk personeel maken het werk gemakkelijker. Als part-time medewerkers zijn een ned. herv. predikant, een arts en een psycholoog aan „Tjallinga-Hiem" verbonden. In de zomer-vacantie is het een poosje rus tig in „Tjallinga-Hiem". Alle groepen gaan een week kamperen, wat uiteraard een groot feest betekent. In de andere weken gaan ze wel uit logeren bij familie of thuis. Ook op zondag of gedurende een weekend worden familiebezoeken gebracht, terwijl sommige kinderen in de stad naar „zondags- igezinnen" gaan. Dit wil zeggen, dat er in Leeuwarden families zijn die een kind van De kinderen van Tjallingahiem houden veel van dieren. „Tjallinga-Hiem" geadopteerd hebben, met de bedoeling hen op zondag in de huiselijke kring gezelligheid te bieden. In het huis wordt op zondag een kinderdienst gehouden, geleid door de directrice of de adjunct-di rectrice. De oudere kinderen gaan naar de kerk en bezoeken de catechisatie. Op initia tief van „Tjallinga-Hiem" wordt in Huizum een speciale catechisatie gegeven voor oud- BLO-leerlingen. Het initiatief van dr. Wagenaar heeft vrucht gedragen. Voor deze moeilijk plaatsbare kin deren is een tehuis ontstaan, dat straks nog een belangrijke uitbreiding zal krijgen, en waar ze op verantwoorde wijze worden klaar gemaakt voor de maatschappij. Een maat schappij, waar deze kinideren het niet ge makkelijk zullen krijgen, maar waar ze stel lig zouden verongelukken wanneer ze in hun eigen milieu gebleven zouden zijn. Aan ons metelkaar de taak om hen op te vangen, ruimte te bieden en ze een plaatsje in de zon te gunnen. Dat was ook de bedoeling van de initiatiefnemer, wiens geboortedag, de 15e september, elk jaar in „Tjallinga- Hiem" met vreugde wordt herdacht.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 7