MOLEN' HQOQSTL PUNT nen weerstaan. Dat zit niet alleen in het aantal mensen, maar ook in de ge dragingen van het publiek. De massa die zich niet aan de normen van het fatsoen en de zorgvuldigheid gebonden weet, gedraagt zich veelal zeer ruïneus ten opzichte van andermans eigendom men, vooral wanneer het eigendommen van de overheid en dus in veler ge dachten „van niemand" zijn. Met het uitgeven van toegangskaarten aan een beperkt aantal belangstellenden kon het aantal bezoekers gering worden ge houden en bovendien zou, bij eventueel wangedrag, meteen een eind aan het feest te maken zijn. De „bevoorrech ting" van de watersporters had louter een praktische achtergrond: de Froske- pölle is, zolang de weg niet klaar is, uitsluitend over het water te bereiken. Het westen van de Froskepölle (links van de over het kaartje getrokken streek) is dus gereed, al heeft de be planting dus nog wel enige tijd nodig Een deel van de waterpartij op de Froskepölle. Dit kaartje geeft de indeling van de Fros kepölle als recreatiegebied weer. om op krachten te komen. Er is daar een uitgebreide beplanting aangebracht, er zijn paden en het centrale deel wordt ingenomen door een piasvijver, waar kleine kinderen in ondiep water kun nen spelen. Bij deze vijver is bovendien een strandje aangelegd. De waterpartij zet zich over het hele eilandje voort; aan de oostkant staat de molen, die vroeger op het industrieterrein Van Harinxmakanaal was te vinden en va rend naar het nieuwe recreatiegebied is overgebracht. Het werk op de Froskepölle heeft de laatste jaren weinig schot vertoond. Dit object voor aanvullende werkgele genheid kon moeilijk worden bemand, omdat er weinig mensen buiten het normale arbeidsproces bleven. Er is nu echter weer beweging in gekomen. De werkzaamheden worden in hoofdzaak met handkracht uitgevoerd en dit be tekent, dat ook in de naaste toekomst geen snelle vorderingen zijn te ver wachten. We kunnen de Froskepölle als totaal dus nu alleen nog maar op de kaart presenteren, al mag daarbij worden gezegd, dat het westelijke deel zo langzamerhand begint te „rijpen en dus straks een deel van de recrea tiebehoefte zal kunnen opvangen. .V

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 13