■f JAZZ IN DE BEURS Jjlfemsierhunst ^erien^wr^ Jonge vliegtuigbouwers in de Beurs en op de basis Toerfietsen, Sportfietsen, Kinderfietsen VOOR AL UW BLOEMWERKEN Op 1 april was de Beurs door de Leeuwarder Jeugdgemeen schap herschapen in een grote vliegtuigfabriek, waar ruim zestig jonge constructeurs met accuratesse en ijver bezig waren een rank toestelletje in elkaar te zetten. Het was het modelvliegtuig van het type „Boy", dat in één dag kant en (vlieg)klaar uit de werkplaats kan komen. Aan het eind van deze bouwdag stonden dan ook zo'n zestig „Boy's" klaar voor de proefvlucht. Op de zaterdag daarna zouden de vliegtuigjes massaal de lucht ingaan op de Leeuwarder vliegbasis, maar het weer was toen te ongustig. Dit gebeurde nu op 11 april. De belangstelling voor het bouwen van vliegtuigmodellen is groot bij de jongens en wordt nog gestimuleerd door zo'n „junior-vliegtuigdag". De aantrekkelijkheid van deze hobby is in de eerste plaats, dat elke jongen zich kan aanpassen aan zijn eigen ambitie, vaardigheid enportemonnaie. In de Beurs werd andermaal bewezen, dat een eenvoudig bouw pakket, pasklaar verkrijgbaar, in enkele uren een compleet, luchtwaardig vliegtuigje kan opleveren. Maar wie verder wil gaan kan ingewikkelder modellen construeren, eventueel met een miniatuur-dieselmotortje en lijnbesturing. Zulke vlieg tuigjes kunnen tot opmerkelijke prestaties komen en daardoor beperkt de modelvliegtuigbouw zich niet tot het bouwen alleen, maar biedt zij ook de mogelijkheid het gerede produkt in de praktijk te beproeven. Deze vorm van modelbouw ontkomt daardoor aan de tragiek van: „het bezit van de zaak is het eind van 't vermaak." De rasechte knutselaar kan in een oneindig aantal vreugdevolle werkuren een fraai werkstuk tot stand brengen, maar wanneer het na voltooiing te mooi is om er iets mee te doen, dan ont aardt het tot een moeilijk af te stoffen sierstuk. Daarom is het allerminst tragisch, wanneer zo'n vliegtuigje eens een gewelddadig einde vindt. De mogelijkheid daarvan geeft spanning aan de liefhebberij en wanneer er iets mis gaat, dan is er weer ruimte voor nieuwe bouwactiviteit. En het vrij dure motortje van de betere modellen is hecht genoeg om een fikse „crash" te overleven De beproeving van de vliegtuigjes geschiedde dus op de vlieg basis. We mogen wel zeggen, dat het bezoek aan de basis een attractie apart was voor de jonge vliegtuigconstructeurs. We mogen ook wel zeggen, dat het door de organisatoren en velen met hen zeer wordt gewaardeerd, dat de leiding van deze militaire instelling steeds geneigd is tot de uiterste wel willendheid om een positieve bijdrage te leveren aan initia tieven uit de burgerij. Jonge vliegtuigbouwers in de Beurs. niet duur, maar duurzaai dat is GAZELLE 6azail«-, Soltx-, Rap-«nTyphoan bromfiatian Bella scootars Op zaterdag 11 april werd in de Beurs, ten bate van de actie voor het gehandicapte kind, voor de tweede maal het Leeuwarder Jazz Festival gehouden. Voor het aan dit festival verbonden concours traden vijf dixieland-jazzorkesten uit het noorden van het land aan. Hierbij waren twee Leeuwarder bands, die beide veel succes had den. De gerenommeerde New Gold Dixie Stars werden winnaars en de nog jonge, buitengewoon enthousiast en spontaan spelende Original Fresco Band (waarvan hierbij een foto) kreeg de derde prijs. De jury bestond uit de heren Johan Bok, Pim Jacobs en Joop Verbeke (u ziet ze delibereren) beoordeelde de waarlijk niet slechte presta ties. Een hoogtepunt van de avond was het optreden van het Trio Pim Jacobs en de zangeres Rita Reys. Ook de belangstelling van 750 aanwezigen voor een dergelijke op peil staande jazz-avond mag verheugend worden genoemd. De avond werd georganiseerd door het Jeugd Ontspannings Co mité van de Leeuwarder Jeugd Gemeenschap. De Ruyterweg Leeuwarden Telefoon 24986

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 7