Leeuwarden heeft helihaven .«iiwMiiBSiia Op 8 juli werd bij het Bonifatius Hospitaal een landingsterrein voor helicopters geopend. Deze heli haven is van speciale betekenis voor het vervoer van ernstige pa tiënten van de Waddeneilanden naar een ziekenhuis in Leeuwar den. Bij de openingsvlucht werd overigens een pseudo-gewonde omringd met alle, hier in beeld gebrachte, zorgen. Kolonel J. L. Bosch, commandant van de vlieg basis, en dr. W. J. A. Rademaker, geneesheer-directeur van het Bo nifatius Hospitaal, hoeft men der halve geen harteloosheid te ver wijten, wanneer ze een vrolijk ge sprek hebben gevoerd bij dit schijnbaar zo droeve tafereel. Dit plaatje is niet ge maakt in Appelscha oi Gaasterland, maar in ons eigen goede Leeuwarden, waar men zo'n bosachtig tafereel niet direct zal zoeken. Dit allerkleinste stedelijke recreatiegebied met hoge bomen, dicht struikgewas en een stuk je zandgrond wordt om sloten door huizen aan de Bildtsestraat, de Menaldu- merstraat, de Harlinger- straatweg en het Europa plein bij „Baens-Ein". In de twintiger jaren kwam deze bebouwing tot stand en toen keek men blijk baar nog niet op een lap je overgeschoten grond. Aanvankelijk heelt men zich wel beziggehouden met aanleg en onderhoudr maar dat is langzamer hand tot een minimum teruggelopen. Het na tuurreservaat" leeft een eigen leven, zeer tot ge noegen van de jeugd, die Ivanhoe nu eenmaal moeilijk kan situeren in een keurig aangeharkt parkje. Er zijn bomen om in te klimmen, er is ruimte voor tentjes en in het zand kunnen bij re genweer bijzonder fraaie waterstaatkundige wer ken worden aangelegd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 15