R. Beetima FOTO VAKA pUmk&tfr OPRUIMING MSffiWMMM mm Slib WINKELBETIMMERINGEN msmm liill «SS! lil VOOR UW DRUKWERK I ra. 5|. Boontje Te|efoon 23455; b.g.g. 29505 tijdens de i&SSS&S smsss ENORME KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN ssssss VROOM DREESMANN ||f 17 Rein: „Boven bloat seker?" Willem: ,,'t Hangt er ian ai, hor. Ja, wat is dat wat, niet? We hadden 't er gusteravund nog met óns dochter over. Die is een paar dagen bij óns." Sibbele: „Fekaansje? Mar hij is der niet bij, wel?" Willem: „Nee, hij is ioor de saak nar Paries. Folgende week weerom en dan gaan se kampéren. Duutsland een end in." August: „Toe mar. Se doene mar. Hewwe se 't goed?" Willem: „Heel goed, ma'k wel sêgge, heel goed. Hij mut er ioor peze, mar se hewwe 't best!" Dorus: „Kampéren liekt mij prachtig mooi, hé. Je bin je eigen baas en je kenne overal hene." Sibbele: „We hewwe de leeitied er niet meer ioor, mar het liekt mij oek wel mooi toe." Willem: „Fersien jim der niet op, mannen. Kiek, je mutte een poerbeste slaper we ze. Oek al leg je op een stenen Hoer, met 'e radio op 't hardst an, dan mut je nog slape kenne. Sukken kenne kampére. Anders kom je slaap tekort." August: Mar je slape toch niet altied." Willem: „Dat weet ik oek wel. Mar je lêgge anders as tuus, je hore alles, 't is wat behelpen, dat as jou wat een wiiie slaper binne, is 't mis." Bouke: „Dat wil Bouke heel wel an. Ik gaap er al ian." Willem: „En tweeds is kampéren mooi-weer-werk. As jou de hele dag met een stuk oi wat in son tent bivakkére mutte, dan doet je alles seer en je hewwe nerges meer nocht an." Rein: „Hoe weestou dat allemaal soa goed, Willem?" Willem: „Wy hewwe es drie dagen bij de kienders weest. Die stonnen met een tent in Appelska, en wij musten en wij süden een week komme." Sibbele: „Is 't nou een week oi drie dagen, Sterke?" Willem: „Het sü een week wurre, mar na drie dagen bin we flucht. 't Ouwe meens liep tuus nog dubbel en ik wudde een keer, doe waren we al tuus dus, wakker met 'e knibbels hast onder 't kin. We hadden drie da gen op een bult sitten." Dorus: „Fanwegen het minne weer, Willem?" Willem: „Ja, wat anders. Het regende dat het goat, alle dagen weer an. En dan saten je bij mekaar op te raar- kieken. En nachs een paar keer lekkerij. De tweede dag wü ik al weg, mar dat ion moeke te raar." Sibbele: ,,'t Waar oek wel wat sneu om 'e kienders iansels." Willem: „Daar til ik nooit soa swaar an. Sij doene oek wat hurren in 'e kop komt. Mar de derde dag looide 't ouwe meens het oek wel." Dorus: „Foor ouwe meensen is 't oek niks gedaan. Mar ioor jonge lui, as 't weer wat metwerkt, liekt het mie dochs wel mooi, hor. Jimme niet?" Bouke: „Bouke sien seun hét het oek wel deen. En die fol- dee het altied wel goed. 't Is oek goedkoop!" Manus: „As je alles anskait hewwe, en je onderhouwe het goed, ja, dan ken je goedkoop iekaansje hewwe." Sibbeier „En hewwe jou dan een auto, dan riede jou de wereld uut. Overal mar hene." August: „Son ander ding achter de auto an, liekt mie oek wel mooi. Hoe hiete die dingen oek al weer?" Willem: „Dou bedoelst son karrevan. Ja seker, mar die binne niet goedkoop. Mar daar binne mooie bij." Rein: „Der kan langer heel wat, wat froeger niet kon. Wij binne te troeg geboren, mannen." Sibbele: „Soms denk ik dat oek wel es. Ik kon froeger knap foe tb alle, al sêg ik het self. En daar is fandaag an 'e dag oek geld met te ferdienen." Rein: Alleen dat geld mut eerst op 't kleed komme. Mar der is seker al heel wat binnen, want soa nou en dan kope se nije speulers neffens de krante." Willem: „Ik fien het spietig, dat de ouwe naam der uutgaat. Sportclub Cambuur, nee, daar bin ik nog niet an wend." Dorus: „Mar de ouwe club houdt de ouwe naam toch. De Klomp wurdt nou weer ammeteur. Temeensen wat ik er fan begrepen hew." August: „Ik skud mien ouwe kop al weer es. Jim kenne overal mar over prate. Over de pollentiek, en over de moade, en overah, 't geelt niks waar over, en nou weer over de loetballerij. Wete jimme oek wat vogelwacht is?" Manus: „Wat foor wacht seistou, Auguust?" August: „Vogelwacht of soa. Ik hew der wat over lezen, as dat die lui teugen de elektriesse sentrale binne." Sibbele: „Ja, nou begriep ik het al. Fan die pretesten teu gen een nije sentrale bij de Bergummermeer. En dat gong dan oek om die lieve feugeltsjes daar. Ik mut altied lache, as ik sukke dingen lees." Willem: „Jou magge lache soafeul as je wille, mar son smerig groat ding midden in 'e mooie netuur, nee! Rein: „Nee, dan óns ouwe Waag hier. Een moanument, met stromend water beneden, en balkenbrij der achter!!!" Televisie Radio Electro Technisch bedrijf PRINS BERNHARDSTRAAT 40 LEEUWARDEN TELEFOON 26356 Erkend op elk gebied. Specialist op 't gebied voor gasver- warming! Alle goederen uitgezocht op de toon- kamers worden door ons gaarne ge leverd en vakkundig geplaatst! Vrijblijvend advies en ontwerp Huizumerlaan 135 Fa Si Rnnnii» LEEUWARDEN K83°OI?5t0l| St. Jacobsstraat 13 Leeuwarden Uw speciaalzaak voor fotografie, foto-artikelen en -apparatuur v.v.v.v.v.v.v. vXvXvXvM v.v.\ v.\v ix 5SÏS5 v.v.w Uw Warenhuis Voo Grote Kerkstraat 42 Telefoon 24229 Vakkundig advies Vakkundige aanleg Lid stichting toonkamer G.E B.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 17