R. Beetsina FOTO ¥AKA ptmnkmkr DOE HET ZELF" 11# (1ASVERWARMISG 11118 lil Gereedschappen I* J E WINKELBETIMMERINGEN 'Ui ■mm VOOR UW DRUKWERK Fa Si Boontie LEEUWARDEN ra. OJ. DOOnije Te|efoon 23455; b.g.g. 29565 in de afdeling VI alle soorten om NU AL zelf iets te maken en op SINTERKLAAS te geven! VROOM A DREESMANN 17 vej. zich ken- nnen We Eerst ot in i) keet '.chte ter", )cto- >p 'e Niet ere", nne- gen, es, hele oek nat tooit en 014- Jcra- nog uus, ken 2nd, uke nar, das der se est. o u- >ms da ten en- ik. fur 'ie- er- as- tje fan iht, len W tek ,ng al iet ter hè. iet Rein: „Nou, dit is meer de massale frouw. Massa Lub bigje". Bouke: „Een andere keer froeg Bouke: salie we een endsje fietse, Pieter? Och bin jou het, och Pieter fietst hast nooit, hij is soa gauw achter de poest. Dat is nou jammer hé. We süden krekt koffie drinke Kom er anders even in. Gesellig nou?" Willem: „Wel een anhouwer, merk ik. Mar oppeneerde die Pieter em nooit es. Seid-ie self nooit wat?" Bouke: Heel selden. Mar as ie een paar woorden seid hadde, dan snuufde Lubbigje met die groate twee loopsneus, en dan waar Pieter stil!" Rein: „Dou hast se es goed in die neus kniepe mutten, Bouke". Bouke: „Ajakkes Rein, skei uut. En trouwens, Bouke komt er oek nooit meer. Pieter mag de hand niet eens teugen mie opsteke". Dorus: „Hoe komt dat soa raar? Is der een andere frijer?" August: „Der is nooit een frijer weest. Mar dat lag niet an hur. Mar ja, 't is gien meens om met trouwd te wezen, 't Is self een kerel, een baasspeuler. Bouke: „Och, het begroate mie wel es om Pieter. Dat dan gong ik er hene te dammen of soa. 's Middus as Pieter het werk deen hadde. Hij kon knap damme, beter as Bouke. Mar hij must Lubbigje altied winne late, anders waar se obsternaat. As ie dat es even fergat, en eerst een dam haalde, dan snuufde en stinde se alles bij meikaar". Rein: „Süver windkracht dertien. Orkaan Lubbigje". Bouke: „Nou, soa sat Bouke daar oek es een keer te dammen. Eerst met Pieter. Doe stuurde se Pieter om een boadskap. Pieter af. Mooi. Doe gaat se naast mien stoel staan, en se sucht es diep en se seit: Och, och, wat een ferskil, Pieter of Bouke". Manus: ,,Se hadde hur broer met sin der uutstuurd, fan- self". Sibbele: „Ja, hij hadde om Bouke wel blieve mag gen" Bouke: „As je 't mar wete. Dat sei se dus. Wat een ferskil tussen Pieter en Bouke. Ik sei: ja, dat is oek soa. Pieter is al helemaal kaal, mar Bouke hèt nog een mooi bosje haar. Een groate haal met die groate neus. Dat bedoel ik helemaal niet". August: „Se bedoelde de leeftied denk ik, Bouke?" Willem: „Ah, nee ju, dat waar soa mar een anloopke. En Bouke must prebére hem der uut te praten!" Bouke: „Willem hèt het deur. Dat bedoel ik niet sei se. Mar jou binne soa aardig en soa gesellig. Jou wete wat een frouwspursoan toekomt". Rein: „Dat wurde gefaarlijk, Bouke. Wat hest seid?" Bouke: „Bouke sei: Lubbigje, jou hewwe an Pieter een poerbeste broer. Hij doet alles foor je; niks is em te feul. Dat komt niet feul foor, hor". Dorus: „Ik sien de neus al weer in aksie kommen". Sibbele: „Ja, ik hew die meensen nog nooit sien, mar se gane helemaal foor je leven. Hij een kleine, ma gere kerel met een kale kop?" August: „Kale kop wel. Oek niet dik. Mar klein, nee. Hij sit wat in mekaar fanwegen die bronsietus of die asma". Willem: ,,En sij een groat grauw meens. Met een rooie kleur, en fan die dikke gleie arms, en een sware, donkerbrüne stem. As fan die neger-sanger Paul Ro binson". Bouke: „Dat is se sprekend, Willem. Dou kanst hur se- ker goed. Is se dij wel es an weest?" Willem: „Bouke, wat hoor ik daar? Ik kan se niet. Nooit sien en foor fannemorren oek nooit fan hoord. En deze sterke Willem waar fan 't foorjaar in eer en deugd twee-en-feertig jaar trouwd. In eer en deugd. Aldus: gien praatsjes". August: „Mar soa bedoelde Bouke dat oek niet. Mar se waar het, soa as Willem hur uuttekende" Dorus: „En hoe is 't aflopen, Bouke?" Bouke: „Een broer is mar een broer Bouke, sei se. Der binne andere dingen in 'e wereld. En dat is foor mij nog nooit wegleid weest. En bin ik een frouw of niet?" Sibbele: „Oh, oh, oh, wat sast switten hewwe, Bouke?" Bouke: „As een andrager. En Bouke mar luustere of Pieter der oek an kwam, mar nee. Nou ik sei: Elk meens krijt sien eigen lot en daar hewwe jou sel- lef niet feul over te fertellen. Jou hewwe het goed met Pieter". Manus: „Waar hast de woorden soa gauw weg, Bouke jonge?" Bouke: „Wat mut je. En toen sei se: ik bin soa gek op dij, Bouke. En toen gong se bij mie op 'e skoat sit- ten. Mar dat kon de stoel niet houwe. Toen Pieter der in kwam, waar de stoel an spanen, en Lubbigje en Bouke lagen over de floer. Doe't ik wegfluchtte hoorde ik se brullen: Pieter, groate soeg, help mie overend!" Televisie - Radio - Electro Technisch bedrijf PRINS BERNHARDSTRAAT 40 - TELEFOON 26356 LEEUWARDEN Erkend op elk gebied. Specialist op 't gebied voor gasver- warming! Alle goederen uitgezocht op de toon- kamers worden door ons gaarne ge leverd en vakkundig geplaatst! Vrijblijvend advies en ontwerp Huizumerlaan 135 St Jacobsstraat 13 Leeuwarden Uw speciaalzaak voor fotografie, foto-artikelen en -apparatuur :nsss\\vV>V;nv Uw Warenhui* Voor Grote Kerkstraat 42 naar Telefoon 24229 Vakkundig advies Vakkundige aanleg Lid stichting toonkamer G.E.B.

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 17