VERKEERSINSTITUUT „FRIESLAND" Het opleidingscentrum voor iedere automobilist Oude films gaan weer draaien ixieLnylustYUM-bal NIEUWESTAD 45, LEEUWARDEN, TELEFOON 21105 en 30500 Vier L.iï.-avoiiilcii WONING- EN VERHUISINRICHTING Onder het devies „Samen naar de bio scope. ja gezellig!" heeft de filmcom missie van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap ook voor dit seizoen een aan tal filmavonden met werken van het Ne derlands Filmmuseum op het programma gezet. De serie wordt aangekondigd als de „LG-Bioscope" en ook daaruit blijkt dat opnieuw de film van vroeger tot herleven wordt gebracht. Op deze ma nier wordt voortgebouwd op het succes van het vorige seizoen, waarbij eveneens materiaal van het Nederlands Filmmuse um aan de vergetelheid werd ontrukt. In de hijprogramma's zullen overigens ook nu weer moderne documentaires worden vertoond. De filmavonden (in de Boven- foyer van de Harmonie) zijn op 4 en 25 november, 27 januari en 18 maart. Voor de serie is de toegangsprijs 6,en los se kaarten (voor zover nog voorradig worden 's avonds aan de zaal verkocht voor 1,75. Inlichtingen en abonnemen ten bij het bureau van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 3, tel. 21141. De eerste filmavond (op 4 november dus) brengt een komiek vm de zeer oude stempel op het witte doek len Wel Harold Lloyd. In 1923 maakte deze acteur (een der weinigen die als komiek optrad zoo- der het succes in een koddige uitmon stering te zoeken) de film „Safety Last" een werk waarom een vorige gene ratie heeft gelachen etn gegriezeld, dit laatste vanwege de halsbrekende caprio len van de held van het verhaal. Een heel ander genre wordt aangesneden op 25 no vember. Dan komt een klassieke „wes tern" op het doek en wel „The covered i wagon", eveneens een film uit 1923. Het „wilde western" is al vain ouds de inspi ratiebron voor vele filmverhalen; geweest, het heeft de film verlost van de enge ruimte van heit toneelmatige en letterlijk de ruimte gegeven. Op 27 januari 1965 komt weer eens een Russische film aan de beurt. Het is „De Aarde", gemaakt, onder regie van Alex ander Doyjeoko, in 1930. Op 10 maart 1965 wordt tenslotte „Vampyr" van Carl Drey- er vertoond. Het jeugd-ontspannings-komitee houdt op za terdag 7 november a.s. in de Beurs ter ge legenheid van het vijfjarig bestaan van The New Gold Dixie Stars in samenwerking met de fanclub van deze band een dixieland-lus- trum-bal. Naast het jubilerende orkest, dat zich in de afgelopen vijf jaar ontwikkelde tot een der meest gerenommeerde dixieland- bands in het noorden, treden deze avond op The Beale Street Jazzband (Zaanstreek), met zang van Milly Scott, en de gitaarkombo The Relays. Kaarten voor deze avond verkrijg baar bij Muziekhandel Poort en grammofoon- platenhandel Bij de Put. Schrans 27 - Leeuwarden - Tel. 24894 Emmastraat 19 - Sneek - Tel. 2423

Leeuwarder Gemeenschap | 1964 | | pagina 9