G.VIS 5 in één hand fflgchelaar \1 voordel,ger GAS KOLEN OLIE KACHELS HAARDEN - C0NVECT0RS Mondei Cebuto reisbureau daar kunt u op vertrouwen ZAAILAND 3 - LEEUWARDEN - TEL. 05100-25042 Cebuto-autocarreizen, Roadtour-reizen (met vaste verblijfplaats), Railtourreizen, Vliegreizen, Boot reizen op de Rijn, NS-vakantiereizen naar Limburg, Zeeland en Twente, Europa-busreizen, Brabena- busreizen, dagtochten en verhuur van touringcars voor Uw gezelschapsritten. 60 jaar steeds goede waar. NU NOG WINTERPRIJ ZEN a VOORSTREEK 92 GRONINGERSTR.WEG 183 21 Rein: „Daar kon Auguust best es geliek an hewwe. Wat weest is, is weest. Dat songen die Moffen self oeic al: Es geet alles fooruber, es geet alles foorbij. En soa is 't oek." Sibbele: „Ja, mar ho es, alles wat foorbij is, hoef je daarom nog niet te fergeten. Wuustou aanssen op 5 mei oek niet an 'e befrijding denke?" Rein: „Ah, wel nee. Die befrijding denkt oek niet an mij. Dat is wat kouwe drukte foor de hoge omes, en wat daanserij foor de jongelui, en wat fuur- werk. Dat ken oek wel op 1 april of op 12 mei". August: „En wat sal dat weer niet een hoop geld kosse. En 't gaat meer om 't feesje, as om die befrijding". Willem: „Dat bin ik nou helemaal niet met jim eens. Het is mie te koud; der sit gien gefoel in. Waren dat minne jaren, doe't de Duutsers hier waren ja of nee. Nou, toe nou?" Rein: „Dat waren poer minne jaren. Trouwens de ja ren fóór de oorlog oek. Of niet soms?" August: „Ik hew in 'e oorlog op 't fliegfeld meer fer- diend as in mien hele leven. Mar daarom waar ik wel blied, dat die rotsakken fut waren". Willem: „Dat docht ik oek. Mar dat waar een heel ker- wei om se fut te krijen. Dat hèt heel wat meensele- vens kost. Fan Ammérikanen en Kannedézen en Fraansen. Mar oek fan ons eigen folk. Fan de on dergrondse. Is 't waar of niet?" August: „Daar waren ferskeidene bij, die 't het om een baantsje gong. Waar of niet?" Sibbele: „Overal is kaf onder 't koren. Mar het waren kerels met lef en ferskeidene binne het hoekje om- gongen. Ik bin 't helemaal met Willem eens. Dat waar geweldig!" Willem: „En dat mag 't nageslacht oek wel wete. Hoe 't het doe waar, en wat er allemaal gebeurd is. En daarom hadden se der in 'e raad niet soa lang over seure mutten". August: „Fan die raad weet ik niks af. Daar salie oek wel fan die baantsjejagers bij weze". Sibbele: „Nou ja, as je soa wille, lus je nog wel één. Om mij hadden se twee menuten stilte deen, en doe seit: doen maar met die nije straten. Namen uut 'e oorlog? Prachtig! Dank u!" August: „En wuustou dan in 'e Onderdukerstraat woa- ne?" Willem: „Waarom niet? Ik hew oek in 'e Muntsjemuur- straat woand. Wat is nou Muntsjemuur?" Manus: „In 'e oorlog hadden je een Mauer-muur" Sibbele: „En wat is nou Tulpenburg? En Febrieks- steeg?" Dorus: „Ik fien Werkmanslust altied soa mooi. De lust fan 'e werkman. Staan 't es uut!" Rein: „Soa ken je heel lang deurgaan. Ons opoe woan- de in 'e Bollemansteeg. Wat is nou Bolleman?" August: „Ik wil Bolleman. O, nee, dat is Bolletje". Willem: „Gien reklame make, Auguust. Dat mag niet". Bouke: „Temeensen op 'e tillefizie niet. Wat make se daar een drukte over, niet Willem?" Sibbele: „Willem is niet de enige, die 't ferstand fan pollentiek hèt. Merijntje komt wel weerom. Wat mut- te se anders? Nee, sêg nou self'. August: „Al die lui denke fan: Blijf waar je sit, en ferroer je niet. Die helpe mekaar. En een knap selarus". Willem: „Ons man uut Liwwadden helpt se niet. Die ken se soms ongenadig afstraffe". Bouke: „Man uut Liwwadden? O, ja. Vondeling". Dorus: „Ik mut nog sien, dat ie 't beter ken. Kiek, son één as Drees komt nooit weer". Sibbele: „Ach, dat weet je niet. Froeger hadden je fan die matjedoren, en nou wel weer. Das krekt as met foetballen". Rein: „Foetballen sêgge jou. Daar skient die Vondeling oek met in te sitten. Hij must in 'e Kamer weze, en doe belden se op, en doe sat ie bij 't foetballen". August: „Groat geliek. En 't geld draait deur. Gocheme jonge". Sibbele: „Ja, mar soa is dat niet gaan. Der waar hei bel". Manus: „En toen hèt die kieper een klap kregen; die fan der Munt of soa. En die sloeg toen die fent sien fals gebit uut 'e mon". Willem: „En toen must Koekoek bij de Koaningin kom- me.Nou, jim hale de boel mooi deur mekaar, 't Is mie oek tefeul werk om sukken wat uut te léggen". August: ,,'t Gewoane folk is seker te min foor Wil lem Eén". Sibbele: „Wien die niet op, Willem. Fan pollentiek hew we se gien ferstand. Toe mar. Maar waar wel fan?" Rein: „Ah, doen niet soa sneu. Anders roep ik: Pan- héring". Bouke: „Maar wie mut nou in 'e regéring?" Rein: .Sibbele Panhéringü!" Cebuto, het reisbureau, dat al meer dan 30 jaar lang vakantiereizen verzorgt en daarmee het onbeperkte ver trouwen heeft verworven van duizenden reislustige Ne derlanders. Vraagt inlichtingen en gratis reisgidsen, voordat u ovèr uw vakantie beslist. LEEUWARDEN Grote Kerkstraat 27 De markiezen van ze blijven langer mooi en kunnen langer mee Grote Hoogstraat 9 Tel. 23938 TELEFOON 26855 Ook voor reparatie en aanleg van leidingen TELEFOON 26906

Leeuwarder Gemeenschap | 1965 | | pagina 21