VD presenteert O. ma Toch Mjaakt AHe SLEUTELS AUTOSHOP G.V|S in één hand yJTqchelaar ACCESSOIRES GAS KOLEN OLIE KACHELS - HAARDEN - CONYECTORS Een abonnement op dit blad kost slechts 3,per jaar ttBBU afd. „Doe het zelf' Parterre een uitgebreide collectie voor nog meer comfort VROOM DREESMANK VOORDELIGE" ":Zijn 60 jaar steeds goede waar. VOORSTREEK 92 GRONINGERSTR.WEG 183 Sibbele„Froeger hadden je dat wel. Ik hew in Salen Skaaf wel groate debatten metmaakt. Dan gong het er om weg." Willem: „Dat weet ik oek nog wel. En weest wie dan oek altied in debat gong? Die meester Kuiper fan t Saai- land. Die miste der nooit." Óorus: „Wat dat betreft is alles feul gemoedelijker. Of sü 't fan wat anders komme, Willem?" Rpin- Willem weet oek niet alles. Mar wat Willem niet weet, dat weet Hotse Kiep wel. Wat seit ie fan e ruum- tefaart en soa?" Willem- „Daar looft ie niet in. Das allemaal foor-de-gek- houwerij, seit ie. Hoe se 't krekt fertoane weet ie met; mar 't spul hét lüzen seit ie. Daar sit een lucht|e an. Auaust: „Nou, dat wil mij heel wat an. Fliegtügen ken nog, mar dat andere ken gewoanweg niet. Het houdt es een keer op." Dorus: „Dus dou loofst er niks fan dat die Russen en die Amerikanen om 'e aarde draaie en al die dingen doene, die 't se ons fertelle?" Auaust: „Ik hew het altied freemd fonnen, mar ik docht dan, het sal em wel an mij lêgge. Mar nou Hotse oek soa riddeneert, hou ik het met Hotse. Rein: „Dat treft Hotse dan. Mar een strop foor Koekoek." Sibbele- „Ja, mar Auguust, de techniek staat langer foor niks. Süden meensen fan honderd jaar leden in e auto looft hewwe? Of in 'e tillefizie?" Willem: „Nim nou de eerste stoomfiets mar. Bij ons om e hoeke woande een fent, en die hadde een Harlie LJavid- son. Nou meensen, het waar het wonder uut e buurt. Dorus: „Ik stel mie foor dat son ruumteding, son rinket fan- daag an 'e dag het selde is as een Harlie Dingesen toentertied." August: „Mar een stoomfiets riedt op 'e grond en dat ken je sien. Wie siet nou ooit son ander ding?" Willem: „Je lache je rot om die Kiep. Die seit oek: Je sien son ding opstijgen met een heleboel hokus-pokus, en |e hore der fan dat se in zee ploffe, mar ferder nooit wat. Fan wat daar tussen in gebeurt siene jouralleen mar foto's. En dat ken best ferneukeretief weze." Manus: „Ik ben niet een pursoan am alles te geloven, mar dat loof ik best. Net as Sibbele seit: de techniek staat langer foor niks." Willem: „Mar nou es wat anders, waar is Bouke, man?" Dorus: „Naar 't se sêgge is ie uutfanhuus naar sien seun in Rotterdam of in August: „Nou komt Rein sien mond weer seker." Rein: „As ik het goed begrepen hew, dan wil Bouke weer foor de Liwwadder kerremus weer tuus weze. Dat hét Bouke nog nooit mist, seit Bouke." Sibbele: „En dat skiet oek al weer mooi op, mannen. Een kwesje fan een paar weken en dan is 't al weer soafeer. We sitte nou al om en nabij de langste dag. Manus: „Süden se nog faak kerremus op 't Saailand houwe? As je siene hoefeul auto's daar alle dagen stane Waar mutte se der met hene." Rein: „Daar mut de gemeente em mar met rédde. Der is mar één Saailand en dat ken je maar foor één ding brüke. Der is oek alle frijdagen merk." Willem: „Die wille se loof ik naar de Butterhoek hewwe. Bij de Oldehove. Het sü ons raar ankomme, de merk niet meer op 't Saailand." Sibbele: „Willem seit nou wel fan 'e merk, mar dejrerremus op een ander plak sü ons oek raar ankomme." Dorus: „Wij wete niet beter as de kerremus op 't Saailand. Neffens ons hoort ie daar." Willem: „Wij hewwe daar al heel wat foetstappen leggen. Wat hewwe wij wel mooi kerremus houden. Jonge, jonge, dat waar de moeite weerd." Rein: „Das feitwaar. Mar der gebeurden oek wel rare din gen. Se sopen as müzen, en de bakker en de melkboer en al soa meer sagen in gien weken geld. En fechte met messen en soa Manus: „Mar soa as wij het deden, waar het dochs wel mooi. Een glaske bier en een oliebol en een héringkje. Hier even in, daar even sien Willem: „En dan een mokkeltje opskarrele, en even tuus- brenge. Och heden, je beleefden fan alles." August: „Soa bin ik oek an mien wiefke kommen. En ik sal de enigste wel niet weze." Rein: „Hoe gong dat August? Of is dat privaatgeheim?" August: „Ah, wel nee, ju. Ik loop over de kerremus, allénig, en sij loopt over de kerremus, oek allénig. Twee, drie keer mekaar pussére. Nou en doe even kieke, en nog es kieke en lache en doe mekaar in 'e arm." Rein: „En toen ston der een fent helemaal bij de Murkurius en die maakte der een foto fan, en toen is 't hast nog uut weest oek!" Sleuteldienst OTMA, Korfmakerstr. 1, tel. 27760, Leeuwarden in de Onze fraai geïllustreerde folder „Vendorama - alles voor uw auto" wordt U op aanvrage gaarne toegezonden De markiezen van LEEUWARDEN Grote Kerkstraat 27 ze blijven langer mooi en kunnen langer mee Grote Hoogstraat 9 Tel. 23938 TELEFOON 26855 Ook voor reparatie en aanleg van leidingen TELEFOON 26906

Leeuwarder Gemeenschap | 1965 | | pagina 17