J „Excelsior" deed zijn naam eer aan: voor de tweede keer zocht het koor het „steeds hoger" Van 18 juli tot 1 augustus werd weer een reis naar Trondheim gemaakt I -an Friese zuster met de Friese vlag in de tuin van het ziekenhuis St. Tort inns in Hamar. Hier werkten elt Nederlandse zusters in een katholiek ooglijdersgesticht. In 1961 werd een zieke tochtgenote van Excelsior" hier enige tijd gratis verpleegd. Nu gal het koor er uit dankbaarheid een concert, maar de zusters lieten zich ook deze keer niet onbetuigd: men werd ontvangen met een heerlijke Friese koltietalel! In de Geirangerljord lag toevallig de Staten dam: in deze omgeving een notedop. „Sa'n rnoaije reis haw ik noch nea makke en sil ik ek wol nea wer meitsje", aldus Rein Ladenius, conciërge van de Van Syt- zamaschool en alle deelnemers denken er precies zo over. In 1961 bracht „Excelsior" uit Leeuwarden een geslaagd be zoek aan een zusterkoor in Trondheim. Twee jaar later kwam het Norske Afholdskoret „Ekko" naar Leeuwarden en nu zijn 45 Leeuwarders voor de tweede maal naar de fjorden getogen. Deze tweede reis was langer dan de eerste. Tweemaal werd van de hoofdweg afgeweken en zelfs een tocht door het hoog gebergte gemaakt, waarbij heerlijk werd gesneeuwbald en ingezeept. Een van de vele rust pauzen. ,,Wat wenst u? vroeg ober Hielkema optimistisch: ,,kollie, thee, melk, Iris ol ijs?" Excelsiorhad zich ook geoefend in het volksdansen. Enige malen werd in Noorwegen een demon stratie gegeven. De pijltjes geven de route aan. Soms werd op de heen- en terugreis dezelfde weg gereden.

Leeuwarder Gemeenschap | 1965 | | pagina 10