4e lustrumseizoen Frysk Orkest 15 Het zal in het komende winterseizoen 20 jaar gele den zijn, dat het Frysk Orkest werd opgericht. Ter gelegenheid van dit feit heeft het orkest een twee tal speciale lustrumkoncerten in de Harmonie op zijn speelplan staan en wel op 4 september a.s. en op 4 juni 1966. Het eerste koncert zal een populair karakter heb ben. Men beoogt hiermede degenen, die niet tot de geregelde bezoekers van het Frysk Orkest be horen toch eens met het orkest kennis te laten maken. Afgezien van deze bijzondere koncerten is ook extra aandacht besteed aan de normale serie kon certen. Evenals vorig jaar zijn deze 12 koncerten weer verdeeld in twee series van 6, waarvoor men abonnementen zal kunnen kopen, die een belang rijke reduktie op de entreeprijzen geven en tevens het recht op een vaste plaats inhouden. In beide series komen bekende internationale artiesten aan bod. Zo kan men twee oud-winnaars van het Reine Elisabeth concours te Brussel voor viool beluisteren, n.l. de Boliviaan Jaime Laredo (winnaar 1959) en de Amerikaan Berl Senofsky (winnaar 1955). Tevens zal men de beroemde Span jaard Eduardo del Pueyo en onze populaire landge noot Daniël Wayenberg kunnen beluisteren in meerdere werken. Verder optredende solisten zijn de pianisten Peter Katin (Engeland), Toos Onder denwijngaard, Margrit Weber (Zwitserland); de violisten Willem Noske, Yossef Zivoni (Israël) en Carmencita Lozada (Philippijnen)de harpiste Su sanna Mildonian (Armenië) en de sopraan Tine Fraterman. Gastdirigenten zijn Carl August Vogt uit Baden-Baden en Jo Diederen, terwijl Roelof Krol een koncert van het Radio Kamerorkest zal leiden. De uit te voeren werken zijn nagenoeg ge lijk verdeeld over de 18e, 19e en 20e eeuw. Het mooiste geschenk, dat men het jubilerende Frysk Orkest kan aanbieden, is het nemen van een abonnement op zijn koncerten. Links onder: Kunstwerken op de rolschaatsbaan van de Kinderboerderij Links boven: Zo kan het ook in de zomer van 1965 (Dr. Zamenholpark) De sterke arm en de helpende hand

Leeuwarder Gemeenschap | 1965 | | pagina 15