in I. ii ii i: h Het Nationale Ballet gal op 5 lebruari in de Harmonie een uitvoering van ,,Het Zwanenmeer" op muziek van Tsjaikowsky Vlaggen in de Grote Kerk straat op de verjaardag van prinses Beatrix 1 jan. Bevolkingscijfer 86.486. Groei in 1965 285. 2 jan. Zeer hoog water. Zandzakken langs de Greuns als waterkering. 3 jan. A. Th. Bijkerk treedt in dienst als directeur van de gemeente lijke dienst voor sport en recrea tie. 5 jan. H. Algra, lid van de Eerste Ka mer en hoofdredacteur van het Friesch Dagblad, 70 jaar. 6 jan. Commissaris Houwing deelt me de, dat de Leeuwarder politie zal worden uitgerust met 30 por tofoons. 7 jan. Buitengewone ledenvergadering van het Friesch Genootschap besluit een eind te maken aan de verkoop van de bibliotheek. De boeken zullen worden aan geboden aan de Provinciale Bi bliotheek. Patatesfriteskraam op het Leeuwarder autobusstation uit gebrand. 8 jan. Nieuwjaarsreceptie van de com missaris der Koningin. Schaatsenrijden, o.a. op de Bullevlakte. 11 jan. Amerikaanse ambassadeur Wil liam R. Tyler en echtgenote be zoeken Leeuwarden. Ijsbaan open. 12 jan. Raad aanvaardt voorstel tot het inrichten van de oude veemarkt als parkeerterrein. - Raadsleden Heidinga en Boomgaardt (beiden a.r.) verlaten de vergadering, na een twistgesprek met de bur gemeester over een procedure kwestie. 13 jan. Sneeuw. 14 jan. Hotel Amicitia verkocht aan P. W. van den Dries te Breda. 15 jan. Kortebaankampioenschap voor vrouwen wordt op de Leeuwar der ijsbaan gewonnen door Grietje Lukkes-Oosterhof te Wol- vega. 17 jan. Mej. A. Hartmans (63), tandarts van de Stichting Schooltandver- zorging, overleden. 20 jan. Op 74-jarige leeftijd overleden de heer K. Lugtenborg, van 1923 tot 1957 huisarts te Leeuwarden. 21 jan. De heer Y. Brada, directielid Brada's Vleesbedrijf, op 69-jarige leeftijd overleden. 22 jan. Prinses Irene en Carlos de Bour bon Parma wonen in de Doops gezinde kerk het huwelijk bij van mej. Q. Laman Trip en mr. J. W. van Hoogstraten. 25 jan. Friese Coöperatieve Vee-afzet- vereniging (F.C.E.) viert het 50- jarig bestaan. Korps Leeuwarden van het Le ger des Heils viert het 75-jarig bestaan. 26 jan. Bejaardencentrum Greunshiem officieel geopend door burge meester mr. A. A. M. van der Meulen. Pieter van der Hoop en Ro nald Faber, beiden 4 jaar oud, zakken door het ijs van de Pot- marge en worden op het nipper tje gered. 27 jan. Dooi. 28 |an. „Teach-in" over de F.N.P. in Ami citia, georganiseerd door de rijkskweekschoolclub Mono. 29 jan. J. Giezen, oprichter van de ge lijknamige meubelzaak aan de Voorstreek, op 77-jarige leeftijd overleden. 30 jan. E. Beeksma, oud-raadslid (P.v.d.A.) en oud-wethouder van Leeuwar den, overleden op 78-jarige leef tijd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 15