MISSIE n,co droog presenteert _ML M SLEUTELS VENDORAMA1 de 4 stationskappers Kees Pruis H O E D E N MAYSER MOORES a STETSON Herenmodes Roosenstefn Otma Toch aakt Alle ■PiinrfllilW VOORSTREEK 12 TEL. 25481 LEEUWARDEN Ook voor UNIFORM-STOFFEN Verenigingen speciale prijzen Hoe dan ook als Uw haar goed zit zit er meer goed bij U Magneet bromfietsen HUISHOUDFOLDER VROOM A foor te liegen. Se fertrekke gien spier. Het lieke wel toanielspeulers. Of niet soms." Sibbele: „Se lieke op Busten Kieton. Die is nou oek wijlen hé, las ik in 'e krante. Wat hat die fent een stalen smoel. Sonnen is der nooit weer weest." August: „Ik hew em niet kannen. Hèt ie oek Achter de Hoven woand?" Keimpe: „Die Auguust is oek een lollige broek met regenwater. As je niet beter wisten, süden je segge, dat ie nergens fan weet." Dorus: „Dat weet ie oek niet, en dat wil ie oek best wete. August: „Keimpe, jonge, Biliam, ik bin dom ge boren, en ik hew der niks bij leerd. Wat ik weet, hew ik hier onder het klokje leerd." Keimpe: „O, dus dat fan die pertij is oek niks fan waar. Nou daar bin ik mooi instonken. Maar nou nog es wat. Kenne wij op 'e Boere- pertij stemme?" Willem: „Dat docht ik wel, waarom niet?" Bouke: „Keimpe sal bedoele, wij binne gien boeren, en kenne jou dan wel op son pertij stemme. Dat hèt Bouke sich oek wel es af- fraagd." Sibbele: „Eikeneen ken stemme wat ie wil. Je salie genoeg lui hewwe, die uut 'e lol es op son Friese pertij stemme. Tochst ek net, Wul- lem?" Willem: „Ah, jonge ja ju. Al wa wend is fries te sprekken, hoeft hem hier niet te ferbrekken. Ja, as die lui het winne, mutte wij hier oek anders." Manus: „Se kenne toch niet één ferbiede, om Liwwadders te praten. Dat sü der oek nog bij komme mutte. Dan richte wij een pertij foor het Liwwadders op." Willem: ,,Sü dat nog kenne foor de gemeente raad? Dat is een idee." Keimpe: „As ik de bek der inslaan mag, miene jim dat nou, of sitte jim mekaar wat op te ruien, en foor de gek te houwen?" Sibbele: „Och, we miene het wel, mar we doen niks. Dat is dus krekt as in 'e echte pollen- tiek. Se kenne mooi prate, mar se doen niet al te feul!" Dorus: „Nee, dan ons skaatserieders. Dat binne matjedoren. Die prate niet, mar die knokke om 't leven. Jonge, jonge, wat binne dat matjedoors." August: „Mar waar riede die lui dan?" Dorus: „In 't bütenland ommers, Auguust. Leest dan helemaal gien kranten? Se binne in Swit- serland weest en in Sweden." Willem: „En het waar ommers in Deventer be gonnen. Op 'e keunstiesbaan." Rein: „Daar hore je hier niks meer fan. Dat su soa weze. Seker gien geld foor." Bouke: „Das altied het ferhaaltsje. Overal is geld foor, mar as wij wat wille, dan hiet het as dat er gien geld foor is. Bouke looft het niet. August: „Die trouwerij is oek nog al duur, loof ik. Temeesen daar hadden se het bij de kap per over. Ferders weet ik het oek niet, hor." Sibbele: „Och der wurdt een boel seurd. We kenne beter kieke nar Fietnam en India. Dat mut je de toanen uut begroate." Manus: „Och, fanuut ons kleine landsje wurdt er aardig holpen. Daar binne wij Nederlan ders altied wel goed in, al seg ik het self." August: „Se konnen ons beter wat meer geve, as al dat skoandere geld naar het bütenland stüre, nar swatten en brünen en weet ik feul." Willem: „Ho, Auguust, nou must die stilhouwe, want anders mieter ik dij hier soa de Nijstad in. Dit is praat fan niks. Waar leerstou dat?" Rein: „Dat sal ie oek wel weer van de een of ander hoord hewwe, want uut em self weet ie suks niet." Keimpe: „As ik de bek der inslaan mag, ik loof dat we over sukke saken rustig prate mutte. Gien hiete koppen en kouwe harten. Dat geeft allemaal niks." Bouke: „Biliam is een meunster. Bouke mag em hoe langer hoe grager. Astou een pertij haste, dan wü Bouke wel op dij stemme." Keimpe: „Mienst dat nou, Bouke, of bemieterst mie? Liekst weer op Busten eh Willem: „Busten of gien busten, Bouke mient het, want hij weet niet beter. En nou is het hallef twaalf, en ik mut nog even ergens hene. Ik hew suver dust kregen, fan al ons praterij." Keimpe: „Is 't al soa laat? Dan mut ik as de bliksem naar huus en anders krij ik op mien donder!" Dorus: „Fui, fui, wat een onweer. Geefst ons de skuld mar, hor Biliam." Rein: „Bist nou helemaal... Dan draai ik der foor op en dan krij ik de bui over mie hene. Nee, Keimpe mut mar sien hoe of ie em der uut praat." Willem: „Weest wat, Wutteh we kope eerst één. Dan durfst een heel soat!" Rein: „Nee, niet doen, dat ruukt se soa. Nee, Keimpe en ik gane meteen hard naar huus. En dan bedenke we onderweg wel een mooi ferhaaltsje." Sibbele: „Jim mutte sêgge, da der een paar uut de gefangenis ontsnapt waren, en dat se nou eikeneen onderweg anhielden en foelleerden." Willem: „Ja, en dat de meensen met een eer lijk gesicht al weer gauw deurlope mochten, mar Keimpe hielden se nogal even fast Beijerstraat 5, Leeuwarden Sleuteldienst OTMA, Korfmakerstr. 1, tel. 27760, Leeuwarden Seis fervje, seis bihingje? Dan moat jim op 'e Weaze wêze. Dér krij jim ferve fan de vakman. En dêr ha jim gemak fan. Ek is foar jim deselde kans op no. 100 yn 'e Skrans. Bihang: foar in dübeltsje de rölle, snije wy de ran- tsjes der óf. Ferve- en BihanghGs „De Vakman", Johs. Boonstra, Weaze 44, Skrans 100. binnenkort Grote Hoogstraat 9 Tel. 23938 Magneet en Fongers rijwielen Ook voor televisie uw adres! Kleine Kerkstraat 23 Telefoon 23656 onze met praktische keukenideeën Witte Week keuze '66 en vele attraktieve aanbiedingen, altijd nodig, nooit overbodig

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 17