IIHBOEK Het Seljei eim 1 TBokma van het Letshuis L.DE\rKlES ;;pphoo„. i VOOR DE JEUGD Toerfietsen, Sportfietsen, Kinderfietsen 19 Nu de tent daar echt midden in het koets huis stond, mocht Japie er natuurlijk het eerst in. Voorzichtig gleed hij de tentopening in, die je van binnen met grote drukkno pen kon sluiten. Hij ging even op de stenen vloer zitten en keek door het raampje van plastic, dat aan één kant van de tent ge maakt was. Hij zag Willemse staan en twee van zijn vriendjes, maar het kaarslicht was niet helder genoeg om hen duidelijk te zien. Voorzichtig kwam hij er nu weer uit. En toen mochten de andere jongens er een voor een in. Ze waren nu niet stil meer, maar praatten allemaal door elkaar, omdat ze de tent zó mooi vonden en zo goed door het raampje konden kijken. „Die stenen vloer is wel wat koud om op te zitten", zei Willemse en hij haalde een ju ten zak en legde die neer. „En nou moet ik weer aan mijn werk, jullie mogen nog even blijven, maar als ik zo naar huis ga, dan gaat de deur op slot. Dan komen jullie mor gen maar weer hier spelen, want overdag staat de deur open". /HP*i AA^ L Man ouds Wigersma sinds 1855 DAMES- EN HERENMODE Noauw6 Tel.27984 Leeuwarden niet duur, maar duurzaam, dat is GAZELLE Gazelle-, Solex-, N-v- Honda- VOORSTREEK 65-67 - T.l 24596 bromf i#tien De jongens keken elkaar eens aan. Hoe speelde je nou eigenlijk met een tent? Echt kamperen deed je in de zomer en buiten. Nu was het najaar en de tent stond in een koetshuis. Arie van de timmerman wist het wel. „We zijn Indianen en we willen de tent overvallen. En een paar zitten in de tent en de India nen komen met bijlen en willen iedereen doodslaan". Japie keek een beetje sip. „En als er dan wat met mijn tent gebeurt?" „Neen, ik weet wat beters", zei Dikkie van de melkboer, „Japie en Teunis en Wim gaan vóór de tent staan en wij zijn de Indianen en dan komen we niet in de tent, maar dan slaan we ze hier dood". „Maar ik wil helemaal niet dood!" en Japie keek nog sipper. „Ik wil met mijn tent spe len!" „Nou, we slaan je toch niet écht dood, we nemen je alleen maar gevangen en dan zeg gen we dat de tent van de Indianen is en dan mag je weer in de tent zitten!" En zo gebeurde het dat toen Willemse even later binnen kwam om zijn gereedschap op te ruimen, de jongens hem niet eens opmerk ten, zó waren zij verdiept in het Indianen- spel. Een Indiaan was boven in het traliewerk van de paardestal geklommen, een ander zat in de ruif en schoot vandaar met pijl en boog maar hij deed maar alsof, want hij had geen échte pijl en boog. De bewoners van de tent, die gevangen genomen moesten worden, verdedigden zich vanaf de ladder naar de hooizolder en iedereen schreeuwde zo hard hij kon. „Horen en zien vergaan je hier", dacht Willemse en hij riep heel hard boven het geschreeuw uit: „Indianen en niet- Indianen, voorwaarts mars! naar huis". Dat was jammer, om nu opeens met dat heerlijke spel op te moeten houden, maar ze begrepen wel, dat 't voor vandaag uit was. Japie kroop nog eventjes de tent in om te zien of alles nog goed was en hij was de laatste, die met Willemse het koetshuis uitging. Willemse had de kaars uitgeblazen en nu was 't helemaal donker. Het luik van de hooizolder piepte in de wind. „Net een vogel!", zei Japie. „Ja, pas maar op!", lachte Willemse. „Er woont misschien wel een grote vogel op de zolder, die kon wel eens helemaal niet van Indianen houden!" Japie keek nog eens om naar het piepen de luik. Zou dat echt kunnen? dacht hij. MAJA VAN HEEMSTRA (Wordt vervolgd) 2 febr. D. S. Veldhuis beëdigd als raadslid. Hij is de opvolger van de heer H. Jellema (CHU). De raad verhoogt het crediet voor de bouw van de rioolwaterzui veringsinstallatie met 2,8 mil joen. 3 febr. Bar-dancing „Lido" geopend. De zevenjarige Wiebren Son- nega verdronken in een sloot bij de Beatrixstraat in 't Nijlan. 4 febr. Chinees-indisch restaurant „Ko- ta Radja" aan het Groot Scha- vernek geopend. 8 febr. Felle sneeuwjacht met zware ijzel. Verkeer en electriciteits- voorziening ernstig gestoord. Boomtakken bezwijken onder het gewicht van een ongekend dikke laag ijzel. 9 febr. Sneeuw, ijzel en harde wind. Bakker en melkboer kunnen niet „uit de voeten". Het P.E.B. kampt in de provincie met een groot aantal gebroken hoog spanningsleidingen. Zeer be perkt trein- en autobusverkeer. 10 febr. en daarna: winteroverlast duurt voort. 15 febr. Burgemeester Van der Meulen opent in de Prinsentuin de Ta- lens-tentoonstelling. 19 febr. Regen maakt straten 's morgens spiegelglad. Daarna krachtig in zettende dooi. Inzameling voor India in kerken en stadhuis brengt in Leeuwar den ruim 135.000 op. 22 febr. Technostation van A.N.W.B. aan de Harlingertrekweg geopend. 23 febr. Raadsvoorstel om Cambuur fi nancieel in staat te stellen een voetbalschool te beginnen wordt, na discussie, terugge nomen. 24 febr. Vierjarige Antje Buwalda in het St. Bonifatius Hospitaal overle den aan verwondingen, opge lopen toen zij daags daarvoor op Camstraburen door een vrachtauto werd overreden. 25 febr. I.W.G.L. nam in Noordbergum afscheid van president-commis saris mr. A. A. M. van der Meu len. 26 febr. Leerlingen van de Eeschool nemen officieus bezit van^ae nieuwe school „De Bijenhof in de Goudenregenstraat. 27 febr. Pastoor J. G. F. van Pampus O.P. van de St. Dominicuspa- rochie plotseling overleden, 50 jaar oud. Te Den Haag op 82-jarige leef tijd overleden de heer G. Rit meester, oud-lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D., oud-bur gemeester van Den Helder en van 1927 tot 1936 wethouder van Leeuwarden. 28 febr. Mr. A. A. M. van der Meulen neemt afscheid als burgemees ter van Leeuwarden, 's Morgens bijeenkomst met het politieper soneel. 's Middags bijzondere raadsvergadering, gevolgd door afscheidsbijeenkomst en recep tie voor genodigden, 's Avonds algemene receptie.

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 19