I» M-ltOl lt SINTELBAAN Op zaterdag 21 mei werd de sintel- baan van het sportpark Nijlan geopend met wedstrijden, georganiseerd door de atletiekvereniging Lionitas. Op de suggestieve ioto van het moment van de start ziet men van voor naar ach ter de dames J. Keizer LionitasLeeu warden), Smit (Phidippides, Hooge- zand) en Tuhumury (Impala, Drach ten). I mei Hotel Amicitia gesloten. Op de Aldlansdyk rijdt de heer C. G. A. B. met zijn auto tegen een lichtmast. Hij en vijf inzittenden raken gewond. Weekeinde met uitzonderlijk warm en zonnig weer. 3 mei Plastiek van beeldhouwer Willem Valk te Eelderwolde, geplaatst bij de Waag, door N.V. Herenkledingfabriek Santega overgedragen aan het gemeentebestuur. Stadsbustarieven verhoogd. 4 mei Dodenherdenking in Prinsentuin voortijdig beëindigd wegens regen. 5 mei N.R.U. geeft rechtstreeks uitgezonden Bevrijdingscon cert in de Bonifatiuskerk. Medewerkenden: Promenade Orkest, Groot Omroepkoor, Jacq. Bos, orgel. Jan Marinus, trompet. Dirigent Gijsbert Nieuwland. Mr. H. P. Linthorst Homan en P. Wijbenga spraken. 6 mei Algemene Nederlandse Drankbestrijders Organisatie houdt tweedaagse algemene jaarvergadering in Leeu warden. Verbouwd Verpleeg- en Rusthuis van de Hervormde gemeente in de Grote Kerkstraat officieel in gebruik. 9 mei Kampioenselftal van s.c. Leeuwarden door b en w. ontvangen in verband met promotie naar 2e klas K.N.V.B.-amateurs. Zilveren medaille voor „Hampie Bakker. II mei De 85-jarige W. van der Meer uit de Jacob Marisstraat aangereden door een vrachtauto op de kruising Ver lengde Schrans-Ferdinand Bolstraat en aan de gevol gen overleden. Oude man sloeg op de fiets plotseling linksaf. 12 mei Internaat voor 28 verstandelijk gehandicapte jongens van de stichting Kinderzorg geopend in de oude Her vormde pastorie van Huizum. Begin tweedaags congres landelijk contactorgaan ge meentesecretarissen. 13 mei District 158 Rotary International houdt de 35ste land dag in de Harmonie. 14 mei College van b. en w. en een aantal genodigden ope nen fietsend het rijwielpad naar de Kleine Wielen. 17 mei Start Elfstedenwandeltocht. Echtpaar J. J. Westra, Mr. P. J. Troelstraweg 168 70 jaar getrouwd. J. J. Westra is 94, mevrouw A Westra- Miedema 92. Burgemeester Harmsma kwam feliciteren. De koningin stuurde een taart. 18 mei Leeuwarder kelner K. Zijlstra (42) rijdt tussen De Blesse en Wolvega met auto tegen boom. Hi| overli|dt kort daarna in het ziekenhuis te Heerenveen. Raad aanvaardt een voorstel om in de Frieslandhal een vlakke betonvloer voor sportbeoefening aan te leggen. 19 mei (Hemelvaartsdag) Zeer drukke bloemenmarkt. 21 mei Volksonderwijs (in 1866 te Leeuwarden opgericht) her denkt het honderdjarig bestaan met een bijenkomst in de Harmonie. Atletiekvereniging Lionitas organiseert openingswed strijden op de nieuwe sintelbaan van sportpark Nipan. Rayonkantoor van de A.N.O.Z. (Algemeen Nederlands Onderling Ziekenfonds! geopend in het voormalige I.W.G.L.-gebouw aan de Nieuweweg. 22 mei Henkie Krikke, 12 jaar oud verdronken bij het kano varen op het Snekermeer bi| de sluis van Terhorne. Cambuur eindigt de competitie in de eerste divisie op de negende plaats. 23 mei De 38-jarige landbouwer IJ. Kingma wordt op een weiland op de Froskepólle door zij eigen tractor overreden en gedood. Defensiecommissie uit Eerste en Tweede Kamer be zoekt de Vliegbasis. Gramofoonplaat „Leeuwarden zingt" en boekje „Vier eeuwen gingen voorbij" over de hervormde kerken in Leeuwarden (auteur J. J. Kalma), ten bate van de Her vormde Kerkbouwactie „1-2-3", aan burgemeester Harmsma aangeboden. 25 mei In Zaal Duhoux te Wirdum geeft wethouder mr. J. van der Schaaf een uiteenzetting over het bestemmings plan voor het zuidelijke deel van het dorp. Er zijn ongeveer 100 belangstellenden. 30 mei (tweede pinksterdag) Ongeveer 1600 deelnmers bij gemotoriseerde Elfstedentocht van de F.M.L. 31 mei In de Roskam te Buitenpost ontmoeten de gemeente besturen van Leeuwarden en Groningen, met van weerskanten een aantal gasten, elkaar, ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de spoorlij Leeu wardenGroningen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 19