U,t aeheim 6 Gebrs. van Eyck van Heslinga van het Metshuis Juli PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP I eciiniscn DUl 6£$ll electro-technische installaties 20 door MAJA VAN HEEMSTRA De dagen werden korter, 't was vroeger donker in het koetshuis en Willemse stak dan de lantaarn aan als de jongens kwa men. Hijzelf kon buiten nog wel even zien, maar binnen zag je niets. De jongens kon den niet elke dag hun Indianenspelletjes spelen, maar zij hadden besloten dat In dianen nog wel wat anders deden dan blan ken gevangen nemen en elkaar met kar tonnen bijltjes om de oren slaan. Japies oom was zeeman en die had hun een boekje gegeven, hoe zij touw moesten splitsen en hoe zij knopen moesten leggen en dat was een bezigheid, waar zij allemaal aan mee konden doen. En spannend dat het was! 't Was helemaal niet zo makke lijk, hoor! Op een middag waren zij er weer mee be zig en zij hadden het zo druk, dat zij er alle maal stil van werden. Opeens keken zij al len op, terwijl zij net nog over de eindjes van het dikke touw gebogen waren. En al le ogen zagen verschrikt naar de zolde ring. Boven op zolder gebeurde iets! Er rolde iets over de vloer. „Hoor je dat? Wat is dat? Zullen we gaan kijken?" riepen ze door elkaar en voor Ja- pie iets kon zeggen waren Teunis en Dik- kie de ladder al opgeklommen. Maar het luik zat dicht. Potdicht. De jongens duw den en duwden en bonsden tegen het luik. Maar het blééf dicht. Teleurgesteld klommen ze weer naar bene den. Onder aan de ladder stond Japie. Hij keek heel ernstig. „Dat heb ik laatst ook al gehoord. Er is iets boven", zei hij plechtig. „Heb je dat al gehoord? Waarom heb je dat dan niet gezegd? Wanneer heb je dat gehoord? Wat zou daar dan boven zijn?" Weer riepen zij allemaal door elkaar en het was moeilijk precies te verstaan, wat zij nou eigenlijk zeiden. Japie klom een paar sporten op de ladder. Zo kon hij de duistere ruimte goed over zien. Beneden hem stonden de vriendjes met gespannen aandacht te kijken. Het karton nen Indianenhoofd keek van achter de tra lies, naast de Piep-vogel. „Ik heb dat al eens gehoord. Maar ik dacht dat ik mij vergist had. Want er is immers niets op de zolder. Maar nou heb ben jullie het ook gehoord. En Willemse zei toch dat er misschien een vogel woonde die niet van Indianen hield?" Allemaal tegelijk keken zij naar de kar tonnen vogelkop, achter de tralies. Die was er nog. En die was toch ook maar van kar ton. Die kon toch niet op de zolder over de vloer rollen! „Wat zei Willemse over een vogel op zol der?" wou Teunis weten. Japie vertelde van het piepende luik en wat Willemse toen had gezegd. De jongens werden er stil van. Ze mochten niet op de zolder. En het luik zat zo dicht, alsof het vastgespij kerd was. En tóch was er iets daar boven. Weer keken ze naar de koppen achter de tralies. Een Indiaanse tovenaar. Zou die kartonnen pop tóch wel kunnen toveren? En hoe kwam die kop eigenlijk hier? Willemse kwam de deur in. ,Wat zijn jul lie stil, is er wat?", vroeg hij. Niemand zei wat. Eindelijk zei Wim: „Op zolder rolt wat!" „Op zolder rolt wat?" herhaalde Willemse. „Wat kan dat wel zijn? Die Indiaan daèr heeft iets geschreven over een Piep-vogel, die op zolder woont. Je moet het hem eens vragen". Aan een kartonnen kop kun je wel wat vragen, maar je krijgt geen antwoord. „Kom jongens, we gaan naar huis. Het wordt donker", en Willemse hield de deur voor hen open. (Wordt vervolgd) 1Beatrixoord Appelscha Mozaïek 2. Beatrixoord Haren 4. St. Bonifatius Hosp. Kokomo 5. Diaconessenhuis 6. Stadsziekenhuis 8. Beatrixoord Appelscha 9. Beatrixoord Haren a. Actuele flitsen b. Stafmuziek Leger des Heils c. Persoonlijke noot d. Friese ambachtskunst door H. v. Slooten e. Beatgroep „The exam ples" Van dit van dat, van alles wat. Nieuws, sport, consumentenrubriek, hu mor en muziek Verjaardagen 18. St. Bonifatius Hosp. 19. Diaconessenhuis 20. Stadsziekenhuis 22. Beatrixoord Appelscha 23. Beatrixoord Haren 25. St. Bonifatius Hosp. Mozaïek 26. Diaconessenhuis 27. Stadsziekenhuis 29. Beatrixoord Appelscha 30. Beatrixoord Haren 11. St. Bonifatius Hosp. 12. Diaconessenhuis 13. Stadsziekenhuis 15. Beatrixoord Appelscha 16. Beatrixoord Haren Tussen 8 en 11 Theater bezoek aan ca barets in de provincie Felicitatie en muziek voor patiënten die in de maand juli jarig zijn. a. Actuele flitsen. b. A-orkest L.A.E. o.l.v. Piet de Vries. c. Persoonlijke noot. d. De Vogelwacht. e. Y. en Th. Boelens, fluit, en Taco Riemer- sma, orgel. WILT U DIT BLAD BEWAREN VOOR LATER? Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats verZrf^ yan uw DIENST SOCIALE WERKVOORZIENING Verzorgd bindwerk ven periodieken«jd.chrif,en °"M^ Troel,tr.w.c, ,47c - Leeuwarden - Te.e.oon 2363, Diiua».. Uw adres voor: centrale verwarming Tweebaksmarkt 43 Leeuwarden Telefoon 05100-24419-27323 koelinstallaties Sinds 1907 het adres voor al Uw technische installaties warm- en koudwater-installaties oliestookinstallaties gasverwarming aircondition liften

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 20