Hei delje'M Technisch Bureau Gebrs. van Eyck van Heslinga van Ijet Letsljuis PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP Elke keer als de jongens in het koetshuis kwamen keken zij onwillekeurig naar bo ven, of zij ook iets konden zien van dat „wat over de houten vloer rolde." Maar het luik boven aan de ladder bleef dicht en het luik van het raam bleef ook geslo ten. Zij durfden er niet goed onder elkaar over te praten, want eigenlijk vonden ze het allemaal maar een beetje griezelig. En Willemse iets vragen hielp toch niet. Die had het zó druk met de tuin klaar te maken voor de winter. Er gebeurden toch ook wel vreemde dingen rondom de tent. Eerst die Indianenkop met zijn Piep-vogel. Toen de bijltjes. Toen de gekleurde veren. En toen Ja, toen. Bij het binnenkomen zagen zij het dadelijk. In- plaats van de halsketting van blikken dek seltjes had de Indiaan iets anders aan. Het waren vier slingers pinda's. Hoe kwamen die er nou weer? En twee slingers hingen uit de snavel van de Piep vogel. Van die door MAIA VAN HEEMSTRA slingers zoals ze thuis maakten voor de meesjes, die bij de vogelhuisjes kwamen eten. Maar déze slingers, wat zat daar veel aan. Véél meer dan die aan de vogelhuisjes ooit hadden. Hoe kwamen die pinda's daar te hangen? Lang dachten zij er niet over na. Met be hulp van veel geklim tegen het houten schot en de tralies wisten ze de slingers voorzich tig los te maken. Want 't zou jammer zijn, als de kartonnen koppen kapot gingen. Zo, dat was gebeurd. Met hun buit gingen ze rondom de tent zitten. En toen maar kraken en pellen en eten. „Nou, ik vind 't maar een fijne tovenaar!" zei Dikkie, met zijn mond vol pinda's. „Wat zijn 't grote, dikke! Ik heb er al wel tien op!" „En ik al twaalf! En ik al wel vijftien! Nou en ik wel hónderd!" en de jongens kraakten en pelden en aten tot alle pinda's verdwenen waren. „Wat hebben we een rommel gemaakt," zei Japie. „Wacht, ik zal ze wel effen op vegen," zei Teunis. „In een van die kamer tjes heb ik laatst een bezempje gezien". En weg was hij al." Hij stommelde in het donker rond, want de lantaren kon niet in de gangetjes en ka mertjes schijnen, als die in het koets huis hing. Pang. boem! rommelderommelde rom! „Help," hoorden ze Teunis roepen. Zij hol den het donker in en vielen in hun haast tegen elkaar aan en over een stapel kar tonnen dozen, die blijkbaar in een van de gangetjes had gestaan. Teunis kroop daar onder uit. Hij had zijn knie pijn gedaan. Maar dat was niet zo erg. Veel erger was, wat hij tegen hen riep: „Er is hier iets met vurige ogen! Met vurigs ogen! Ik heb 't zélf gezien! En toen viel ik over de do zen!" De jongens bleven stokstijf staan. Vurige ogen! Wie had er nu vurige ogen! Zou de Indiaanse tovenaarEn had een Piep-vogel misschien Langzaam liepen zij naar het koetshuis te rug. De bezem waren zij helemaal verge ten. Zij gingen om de tent zitten om van de schrik te bekomen. En zij vergaten de pindadoppen op te vegen. Zodat Willemse de volgende morgen dat maar deed. Hij stapelde de lege dozen ook weer op. „Wat die jongens nou weer uitge spookt hebben!", zei hij in zichzelf. „Wat een vreselijke rommel!" (wordt vervolgd) augustus 1. St. Bonifatius Hosp. 2. Diaconessenhuis 3. Stadsziekenhuis 5. Beatrixoord Appelscha 6. Beatrixoord Haren Grabbelton Programma voor de jeugd. 8 St. Bonifatius Hosp. Lichte Muze Populaire muziek van 9. Diaconessenhuis grote meesters in drie- 10. Stadsziekenhuis kwarts- en andere maten. 12. Beatrixoord Appelscha 13. Beatrixoord Haren 22. St. Bonifatius Hosp. Verjaardagen 23. Diaconessenhuis 24. Stadsziekenhuis 26. Beatrixoord Appelscha 27. Beatrixoord Haren 29. St. Bonifatius Hosp. 30. Diaconessenhuis 31. Stadsziekenhuis Mozaïek Felicitaties met muzikale omlijsting voor de jarigen van de maand augustus. a. Actuele flitsen. b. Persoonlijke noot. c. Opnamen van muziek en zang in onze pro vincie. 15. St. Bonifatius Hosp. 16. Diaconessenhuis 17. Stadsziekenhuis 19. Beatrixoord Appelscha 20. Beatrixoord Haren 4 x M Muziek Menu voor Moderne Mensen. WILT U DIT BLAD BEWAREN VOOR LATER? Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats. Verzorgd bindwerk van periodieken en tijdschriften Ook ontwerpen en verzorgen van uw DIENST SOCIALE WERKVOORZIENING reclame (stencil- en offsetdrukwerk). Troelstraweg 147 c - Leeuwarden - Telefoon 23631 Uw adres voor: centrale verwarming electro-technische installaties warm- en koudwater-installaties oliestookinstallaties gasverwarming aircondition Tweebaksmarkt 43 Leeuwarden Telefoon 05100-24419-27323 liften koelinstallaties Sinds 1907 het adres voor al Uw technische installaties 19

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 19