Dagboek 20 Van ouds Wigersma Sinds !B55 DAMES- EN HERENMODE NaauwS Tel.27984 Leeuwarden Zware brand in opslag van oude auto banden tussen de Zwette en het Van Harinxmakanaal, langs de spoorlijn naar Sneek. R.D.D. begint met het opruimen van clandestiene vuilnisbelten op vele plaat sen in de stad, in het bijzonder op industrieterreinen. Het afval wordt ge stort in een kuil bij de Dammelaan. Burgemeester Harmsma opent in en on der de luifel van het kunstcentrum in de Prinsentuin de tentoonstelling „Bin nen en Buiten", met werk van beelden de kunstenaars uit de noordelijke pro vincies. Wethouder Van der Schaaf draagt offi cieel de eerste woningen in het Mari- niersespel (St. Joseph) over aan de be woners. Wethouder Tiekstra opent in het Prin- cessehof een tentoonstelling van nage laten prenten van Nanne Ottema. Hij deelt mee, dat het rijk geen bijdragen beschikbaar stelt voor belangrijke restauraties. Door remise te spelen tegen de Deense kampioen Evenwoldsen behaalt Eddy Scholl (21, student te Groningen, wo nend te Leeuwarden) de meestertitel schaken. 16/17 juli Zwembad Nijlan officieel geopend v met zwem-interland NederlandGroot- Brittannië. De Engelsen winnen (104-101). De regen is oorzaak van een minimale belangstelling van het publiek. 20/21 juli In de nacht betrapt een Leeuwarder rechercheur vier jongelui (een meisje en drie jongens, van wie een uit Amster dam) bij het met verf bekladden van gebouwen e.d. De leuzen betreffen de A-bom en de oorlog in Vietnam. Later wordt verf in beslag genomen in het „clubhuis" van de Dingly Boys aan de Nieuweburen. De Dingly's Arjen M. en Dicky H. worden gearresteerd, maar later vrijgelaten. 22 juli Op 77-jarige leeftijd overleden de heer Willem Hoogerbeets, die 32 jaar direc teur van de stichting Fribourg is ge weest. Tijdens een door VVV-Leeuwarden ge organiseerd concours-hippique raakt het paard Baccarat van Tjeerd Velstra bij een val gewond. 18/25 juli Redelijke drukte op de Leeuwarder kermis. 25 juli Te Locarno tijdens zijn vacantie plotse ling overleden de arts G. H. Wierda (46), als medisch adviseur verbonden aan het regionaal kantoor van de Agra rische Sociale Fondsen te Leeuwarden. Hij was een broer van de drie gebroe ders Wierda, die in 1945 door de Duit sers bij Dronrijp werden geëxecuteerd. 27 juli Een vrachtauto raakt op de hoek Nieu- weg-Blokhuisplein uit de koers en rijdt door de muur van het stadsziekenhuis. In de mannenzaal daarachter moet een patiënt zich redden door uit het bed te springen. Er zijn geen slachtoffers. 4 juli 5 juli 6 juli 7 juli 13 juli stel van PvdA aanvaard, om grotere vrijheid eerst in te voeren, nadat het resultaat van sociale maatregelen vast staat. B. en w. nemen een raadsvoor stel tot verdere subsidiëring van „Cam- buur" terug. Ballonnenwedstrijd voor de Leeuwarder kerkbouwactie „1-2-3" op Cambuur. On geveer 1500 ballonnetjes gaan de (blauwe) lucht in. Op 70-jarige leeftijd overleden de heer Marinus Knuist, een in voetbalkringen bekende figuur. Hij was oud-speler en lid van verdienste van „Friesland". 10 juni Zwembad Nijlan, op het diepe bad na, in gebruik. 11 juni Warm, drukkend weer. „Club de Jeudi" (personeel van buiten landse ambassades) wordt door het ge meentebestuur ontvangen en ziet voor het stadhuis de Skotsploech dansen. 13 juni Leeuwarder straatmaker J. Maurits en servicemonteur J. Dijkstra redden een vrouw uit de stadsgracht bij het Diako- nessenhuis. „Avondvierdaagse" begonnen. 14 juni Openbare lagere Bijenhofschool, ter vervanging van de Eeschool, in gebruik genomen. Genodigden ontvangen een potje honig. 15 juni In de avond kort, hevig onweer. De bliksem slaat in verschillende t.v.-an tennes. 16 juni Australische ambassadeur Colin T. Moodie bezoekt, met zijn echtgenote, Leeuwarden. 18 juni Twintigjarig Frysk Orkest geeft jubi leumconcert in de Harmonie. 19 juni Waterschade in machinekamer van zwembad Nijlan door regen, die door een niet gedicht kabelgat kan binnen dringen. 20 juni Prins Claus bezoekt de vliegbasis Leeuwarden. Wethouder H. Pols slaat de eerste paal voor de uitbreiding van het openbaar slachthuis. 21 juni Twee gedetineerden doen een mislukte ontsnappingspoging uit de Leeuwarder gevangenis. 22 juni Tekenwedstrijd op de rolschaatsbaan van de kinderboerderij. 24 juni Inbraak bij de firma Johs. Hoeben, groothandel in metalen, in de Willem Loréstraat. Uit de geforceerde brand kast wordt 4000 gulden gestolen. F. van Esveld en S. Cloo bieden burge meester Harmsma lijsten aan met zes duizend handtekeningen, ter ondersteu ning van de actie voor „Cambuur". Zwemmiddag voor de schooljeugd in het zwembad Nijlan. 27 juni Koningin Juliana landt op de vliegbasis op doorreis naar Bolsward, waar zij het (gipsen afgietsel van het) Gysbert Ja- picx-monument onthult. 29 juni Gemeenteraad kent een subsidie van 100.000,toe aan de voetbalvereni ging Cambuur, na een uitgebreide dis cussie, die door een overvolle tribune wordt aangehoord. Te Warnsveld overleden de heer A. J. Bleeker, 66 jaar oud. Als rustend arts was hij enige maanden geleden uit Leeuwarden vertrokken. 30 juni Stoffeerderswerkplaats in het pand De Ruyterweg 101 uitgebrand, na het vlam vatten van een busje lijm op de kachel. „Club van Honderd" opoericht voor steun aan „Cambuur". De leden betalen minimaal 100,per jaar. Mevrouw R. Posthuma-Bakker neemt, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, na 35 jaar afscheid als lerares handwerken van de rijks kweekschool. 2 juli De heer H. Cats ridder in de orde van Oranje Nassau. 1 juni Raadsverkiezing. Stemmen: PvdA 19.688, AR 8.056, KVP 4.695, VVD 4.733, CHU 5.111, PSP 2.553, CPN 1.127, FNP 1.111, BP 1.299, Ger. Kiezers 348. PvdA ver liest één zetel in de raad, Boerenpartij komt met één zetel in de raad. Nieuwe samenstelling: PvdA 16, AR 6, VVD 4, CDU 4, KVP 4, PSP 2, BP 1. 4 juni Jaarfeest van de Koninklijke Nederland se Toonkunstenaarsvereniging in Leeu warden. Concert van hedendaagse Ne derlandse muziek door het Frysk Orkest in de Harmonie. 7 juni D. Slager uit Britsum op de Groninger straatweg, bij de Hoge Brug, gedood, toen hij, als gevolg van een verkeerde inhaalmanoeuvre, met zijn auto tegen een bus botste. 8 juni Bouwliberalisatie van minister Bogaers voorlopig onaanvaardbaar voor Leeu warden, aldus Leeuwarder raad. Voor- Marktkoopman Gerrit Visser (in ongere geld) stond de algelopen maand 55 jaar op de markt. Hij begon met de handel op 10 juli 1911; wat toen nieuw werd ver kocht, dat is nu „antiek" Dit is een tank-in-wording van de riool waterzuiveringsinstallatie, die bij de Greuns wordt gebouwd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 20