ójhe van bet Letsbuis makelaarskantoor HELLEMA tl ZN. overal lekker warm door aardgas RECTIFICATIE BRONSWERK-FIJENOORD N.V. Het adres sinds 1SOH voor onroerende goederen door MAJA VAN HEEMSTRA Morgen was het Japies verjaardag. Zijn kleine zusje was ziek en nu had moeder gezegd, dat zij geen vriendjes van Japie kon vragen, omdat dat teveel lawaai zou zijn voor Nellie. Als zij weer beter was, dan werd de schade ingehaald. Japie vond 't erg jammer. Wat was nu een verjaardag zonder vriendjes! Elk jaar waren zij komen spelen en dan had moeder zulke mooie spelletjes bedacht en wedstrij den. Hij slenterde het koetshuis binnen, de andere jongens waren er nog niet. Hij keek naar het kartonnen gezicht, daar achter de tralies. Daar hing alwéér een bord onder de Indianenkop. Met grote let ters was er op geschreven: „Morgen Indianenverjaardag alhier. Alle moeders mogen mee komen. Zwarte Arend, tovenaar van de Indianen" Japie bleef verbluft staan. Je zou bijna denken dat het een échte tovenaar was, hij wist alles! Dus hij mocht hier zijn verjaar dag vieren? En de vriendjes ook? En de moeders mochten ook komen? Zonder op zijn vriendjes te wachten rende hij naar huis om het blijde nieuws aan moe der te vertellen en toen zocht hij de ande re jongens bij elkaar en zij gingen langs alle moeders om te zeggen, dat die mor gen óók mochten komen. Het was een op winding van je welste! In het augustusnummer hebben wij op pagina 20 een foto gepubliceerd, waarvan ten on rechte werd vermeld, dat het een tank-in-wor- ding is van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Greuns. In werkelijkheid was het een van de twee waterreservoirs, die de I.W.G.L. aan de Greunsweg bouwt. Deze reservoirs, die samen een inhoud krijgen van ca. 15.000 m3 zullen in het voorjaar van 1967 in gebruik worden genomen, zo deelt de directeur van de I.W.G.L. ons mede. Toen de jongens de volgende dag uit school kwamen gingen zij eerst even alle maal naar huis, daar werden de handen extra gewassen en de haren gekamd. En toen gingen ze, met de moeders, in optocht naar het koetshuis. Maar de deur was dicht! Teleurgesteld keken zij elkaar aan en Japies moeder zei: „Misschien gaat het feest niet door!" Japie kwam dicht tegen haar aan staan en hij voelde zo iets geks in zijn keel. Maar hij ging niet huilen, o nee! Toen hoorden zij een geluid. Net alsof er iemand achter het luik op de zolder stond en heel langzaam gingen de deuren van het koetshuis open. Ze stonden doodstil om te zien, wie er nu naar buiten zou ko men. Maar er kwam niemand. De deur was als bij toverslag vanzelf opengegaan! Langzaam en voorzichtig gingen zij naar binnen. Niemand te zien! Maar wel was het koetshuis versierd met groen en ge kleurde slingers. En rondom de tent ston den bekers en bordjes op de stenen vloer. In de bekers zat heerlijke limonade en op de bordjes lagen nog lekkerder taartjes! Op eens was het niet stil meer. Zij juichten al lemaal tegelijk en trokken hun Indianen- mantels aan. Japie mocht natuurlijk de Indianentooi opzetten. Toen gingen ze in een kring om de tent zitten, de moeders zaten op een houten bank die tegen de muur stond. Het was een gepraat en ge lach en iedereen had plezier. De limonade was zó maar op en de taartjes verdwenen als sneeuw voor de zon. „Hoe kon die deur nou van zelf opengaan?" zei Japie opeens. Niemand die het wist. Zij keken met studie naar boven, maar het luik boven aan de ladder was dicht als altijd en zij hoorden ditmaal géén geluid boven hun hoofden. Het was een heerlijk feest, want zij deden spelletjes en niemand had het koud en de moeders vonden het ook echt fijn. „Dank u wel, Zwarte Arend!" zei Japie te gen het Indianenhoofd toen het feest afge lopen was. Hij zei het uit de grap, maar hij dacht er meteen bij: zou Zwarte Arer.d misschien tóch wel een beetje kunnen to veren? (Wordt vervolgd) In grote kamers, in kleine kamers, in hoge kamers, in lage kamers, in kamers om te eten, te slapen en te werken, in enorme zalen en gezellige hokjes, in vil la's en flats... overal lekker warm met centrale verwarming van Bronswerk- Fijeuoord. Dit is nu mogelijk voor ge ringe kosten door onze speciaal ont worpen methode, waarbij de kosten besparende faktor zit in de montage ten opzichte van de traditionele methode. De uitvoering is mogelijk met gas- ketel of oliestook. Gaarne- verstrekken wij de nodige inlichting. tf AFDELING VERWARMING EN AIRCONDITIONING TWEEBAKSMARKT 30 LEEUWARDEN TELEFOON 29147 Nieuweweg 7-9, Leeuwarden - Telefoon 23117* O 18

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 18