Gebrs. van Eyck van Heslinqa gasverwarming va ar PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP PRAAT »E STRAAT Oktober 20 Het volgende ingezonden stuk stond op 16 september in de Leeuwarder Courant: ZORGZAME GEMEENTE. Bravo voor de gemeente die ondanks be stedingsbeperkingen en wat niet al toch kans ziet het westelijk stadsdeel op zijn kop te zetten: riolering aanleggen, ook al is het dan een paar jaar te laat, is belangrijk. In de Engelumerstraat gaat het trouwens niet om het leggen van diepriolen of des noods ondiepe riolen. Hier wordt domweg een herbestrating uitgevoerd. Er komt zelfs geen nieuwe steen aan te pas. En de straat ligt er nog goed in, zoals een straatmaker vertelde. Het laat hem verder koud, waar hij werkt en waaraan. Opdracht is opdracht en als hij zijn geld ontvangt zal het hem ver der een zorg zijn. Leeuwarden telt straten, die die naam eigenlijk niet meer zouden mogen dragen. Straten daarentegen die zelfs de bewoners nog zeer acceptabel vinden worden onderhanden genomen. Gemeente, dank voor de goede zorgen, maar het was nog niet nodig geweest. Wie sprak daar over verkwisting? Leeuwarden, Bewoner van „West". Het blijft een merkwaardige journalistieke folk lore, dit aan het woord laten van anonymi, die allerlei krasse dingen beweren, maar tege lijk zichzelf moreel in gebreke stellen door hun naam niet te vermelden. Waarschijnlijk hebben ze deze verdekte opstelling zelfs nodig om de moed op te brengen anderen voor gek te verklaren. Dezelfde geestesgesteldheid brengt sommigen ook tot het schrijven van anonieme brieven en het voeren van anonieme telefoongesprekken om uiting te geven aan meestal weinig zake lijke gedachten. De P.T.T., die zowel voor het briefverkeer als voor het telefoonverkeer aan sprakelijk is, constateert dit misbruik van haar diensten met leedwezen, maar kan er niels aan doen. Anders is het met de redactie van de Leeuwar der Courant: zij kent de ingezonden stukken naar inhoud en toon en is zelfs voor de du blicatie daarvan aansprakelijk. En zijn geval len denkbaar, waarbij het algemeen belanq publicatie van zo'n stuk voorschrijft, terwijl tegelijk het belang van de schrijver door anonimiteit verzekerd dient te worden. Maar in de meeste gevallen is dit in het geheel niet nodig. Een „bewoner van West" mag gerust blijk geven van zijn ongenoegen over de ge meentelijke bestratingspolitiek. Niemand zal hem, indien hij dit onder zijn eigen naam doet een hoofdhaar krenken. Dat weet hij trouwens best en dat weet ook de Leeuwarder Courant Het grootste bezwaar van deze anonieme schrifturen is, dat niemand behoefte heeft erop te reageren. Het gemeentebestuur van Leeu warden althans weigert in te gaan op niet met name ondertekende ingezonden stukken, recht streeks of zijdelings. Dit betekent niet, dat er geen commentaar mogelijk is. Over de be strating van de Engelumerstraat bijvoorbeeld zou wel het een en ander te zeggen zijn, ter verheldering van het inzicht van de „bewoner van West" en anderen. Maar hij is helaas geen gesprekspartner. Hij is niemand. K. 3. St. Bonifatius Hosp. Grabbelton 4. Diaconessenhuis 5. Stadsziekenhuis 7. Beatrixoord Appelscha 8. Beatrixoord Haren Een programma voor de „kleine" en voor de „grote" jeugd. 24. St. Bonifatius Hosp. 25. Diaconessenhuis 26. Stadsziekenhuis 28. Beatrixoord Appelscha 29. Beatrixoord Haren Verjaardagen 10. St. Bonifatius Hosp. Lichte Muze Populaire klassieken in 31. St. Bonifatius Hosp. r»:,„ driekwarts- en andere 11. Diaconessenhuis maten 12. Stadsziekenhuis 14. Beatrixoord Appelscha 15. Beatrixoord Haren Mozaïek Felicitaties en plaatjes voor de patiënten die in oktober jarig zijn. a. Reportages en muziek opnamen uit de provincie. b. Actualiteiten flitsen. c. De persoonlijke noot. 17. St. Bonifatius Hosp. 4 X M 18. Diaconessenhuis 19. Stadsziekenhuis 21. Beatrixoord Appelscha 22. Beatrixoord Haren Muziek Menu voor Moderne Mensen. WILT U DIT BLAD BEWAREN VOOR LATER? Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats L verz°r9e" Yan D,ENST SOCIALE WERKVOORZIENING Verzorgd bindwerk ven periodieken en Hjdkchriften Tro.lslr,„eg ,47c - Leenwerden - Tele.oon 2363, #L DrnrnrnA^^mm Uw adres voor: centrale verwarming I BClllllSCli DUlBdll electro-technische installaties via f aircondition Tweebaksmarkt 43 Leeuwarden |iften Telefoon 05100-24419-27323 koelinstallaties Sinds 1907 het adres voor al Uw technische installaties warm- en koudwater-installaties oliestookinstallaties

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 20