emieester Brandsm; Op de ze pagina s een aantal foto s van de nieuwe burgemeester van Leeuwarden, de heer Brandsma, zijn vrouw, dochter Sijtske en zoon Sjoerd. T Op 16 februari werd Leeuwarden verrast met de mededeling, dat bij koninklijk besluit mei ingang van 16 maart tot burgemeester van deze gemeente is benoemd de heer J. S. Brandsma te Den Haag. De nieuwe burgemeester is 48 jaar oud, behoort tot de Nederlands Hervormde kerk en is politiek de richting van de P.v.d.A. toegedaan. Zijn tegenwoordige functie is di recteur van het Productschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten. De nieuwe burgemeester van Leeuwarden is op 7 april 1918 te Finkum geboren, als zoon van de koopman Sj. Brandsma. In 1941 trad hij in het huwelijk met mej. R. de Swart, die in Menaldumadeel is geboren. Het echtpaar heeft drie kinderen: de in 1942 geboren zoon Sjoerd Johannes; de zoon Kornelis Fijtse, in 1945 geboren; de dochter Sijtske Antonia, die in 1951 werd geboren. Na zijn schoolopleiding kwam de heer Brand sma in dienst van de Landbouw Crisis Orga nisatie te Leeuwarden. In de oorlog was hij werkzaam voor de voedselvoorziening, als hoofd van de afdeling Akkerbouw. Vlak na de oorlog verrichtte hij belangrijk werk voor de voedselvoorziening in de getroffen gebie den. Hij werd in de eerste naoorlogse jaren directeur van de provinciale aan- en verkoop vereniging voor akkerbouwprodukten. In 1945 verhuisde hij van Stiens naar Leeuwarden (Pelikaanstraat 18) en in 1946 vertrok hij naar Den Haag, waar hij belast werd met de her oprichting van het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten. In het begin van 1948 werd hij hiervan adjunct-directeur, in het midden van hetzelfde jaar directeur, welke functie hij nu nog bekleedt. Hij heeft een be langrijke rol gespeeld bij de totstandkoming van de E.E.G.-regeling voor de sector granen. In 1963 werd de heer Brandsma benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Na de 210 dagen van het burgemeesterschap van de heer W. Harmsma (overleden op 11 november van het vorige jaar) zullen 124 dagen zijn verlopen voor en aleer Leeuwar- 12

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 12