vreemde fiets PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP VOOR DE JEUGD maart 20 \a\ door MAJA VAN HEEMSTRA We zullen agent Dirksen en de vreemdeling maar even alleen laten op het politiebureau van Woudega en samen naar het IJsselmeer gaan. Visser Snoek en zijn zoon Henk haalden de netten binnen. Zij hadden van vanmorgen vroeg hier rondgedobberd en het begon al wat don ker te worden. Dus had de visser besloten de vangst binnenboord te trekken en dan naar huis te varen. ..Henk, pak jij t net daar beet, ik neem het hier en nou maar trekken hajóöó-haal hajóöó-haal hou vast, Henk, hou vast sta nou niet naar boven te kijken wat doe je nou, Henk!" „Vader, vader, kijk die helicopter eens gek doen! en Henk liet bijna het net uit zijn han den glippen. Visser Snoek keek nu ook in de lucht. Hij had het geluid van de helicopter al even ge hoord, maar hij was zo bezig met zijn net en zijn vangst, dat hij er verder niet op gelet had. Maar ja, die helicopter deed raar. Er zou toch niet iets mis zijn? Hij zou toch niet uit de lucht komen vallen? „Hij draait steeds maar kringetjes", riep Henk weer. „Hij draait om iets heen. Om een vogel! Wat een rare vogel! Weet u waar die op lijkt, vader? Op een fiets met vleugels." „Jongen, praat nou geen onzin, hoe kan dat nou: een fiets met vleugels." Maar toen zei visser Snoek niets meer, want heus, dat ding daar in de lucht, waar de heli copter omheen vloog, leek op een fiets. En nog wel een fiets met vleugels! „Wat komt daar een mist opzetten", zei Henk weer. „Straks kunnen we de helicopter en die vogel niet meer zien. De mist is nu vlak bij hen. Kijk maar, de helicopter vliegt naar 't land terug. En waar bleef die vogel nu? Dat ding maakt helemaal geen geluid." „Nou ja, maar een fiets visser Snoek maakte zijn zin niet af. Hij had willen zeggen: een fiets maakt geen geluid. Maar een fiets kon toch niet vliegen? Dus het was helemaal geen fiets daar boven hen. De mist was nu zo dicht geworden, dat zij niets meer in de lucht konden zien; op het water ging het nog wel. Zij trokken weer aan hun net en vader en zoon keken blij naar de grote vangst die zij ophaalden. „In lang hebben we niet zóveel gevangen!" glunderde Henk. „Fiets of geen fiets, in elk geval heeft die vreemde vogel ons qeluk qe- bracht." Ze voeren naar de wal en kregen het erg druk met het lossen van de vis. Maar telkens spra ken zij weer over de helicopter en die vreem de vogel. De fiets met vleugels! Zij moesten zich vergist hebben, zoiets bestond toch niet? Ondertussen hadden agent Dirksen en de mijn heer ook niet stil gezeten. Na het bericht over de radio hadden zij Soesterberg opgebeld en van het vliegveld hoorden zij, dat inderdaad een helicopter opgestegen was. Maar even la ter was het vliegveld weer aan de telefoon. „Er is een dikke mist komen opzetten", zei een stem, „de helicopter heeft terug moeten keren." „Maar wat heeft de piloot gezien?" wilde aqent Dirksen weten. „Daar komt hij net binnen", zei de stem weer. „Hij komt aan de telefoon, u kunt het hem zelf vragen." „Hier de piloot van de helicopter", hoorde agent Dirksen zeggen. „Ik zou zo graag willen weten, wat u boven het IJsselmeer hebt zien vliegen", vroeq Dirk sen. „Een vreemde vogel", antwoordde de piloot. „Hij had het model van een fiets. Een fiets met gele vleugels, maar dat kan natuurlijk niet." „Dat kan nu juist wel", antwoordde agent Dirksen. „Ik heb hier bij mij de eigenaar van de vliegende fiets. Hij wil zijn fiets graag terug hebben." „Agent, ik kan niet geloven wat u zegt. Een fiets kan niet vliegen." „Maar u hebt het toch zelf gezien!" hield Dirksen vol. Toen was opeens het contact verbroken met Soesterberg en agent Dirksen hoorde niets meer. Maar de radio zei wel wat: Hier is het A.N.P. met een bijzondere mededeling. De vreemde vogel, die op een fiets met gele vleugels lijkt, is gesignaleerd boven Elburg. Men klimt daar op de toren om hem beter te kunnen zien. De agent en de vreemdeling keken elkaar aan. „Waar gaat mijn fiets toch heen", zuchtte de laatste. „En hoe krijg ik hem terug?" (wordt vervolgd) 1. Stadsziekenhuis 3. Beatrixoord Appelscha 4. Beatrixoord Haren 6. St. Bonifatius Hosp. 7. Diaconessenhuis 8. Stadsziekenhuis 10. Beatrixoord Appelscha 11Beatrixoord Haren 13. St. Bonifatius Hosp. 14. Diaconessenhuis 15. Stadsziekenhuis 17. Beatrixoord Appelscha 18. Beatrixoord Haren Mozaïek a. Actuele flitsen 20. b. opnamen uit de 21. provincie 22. c. persoonlijke noot 24. d. sport in Friesland 25. e. Leeuw. acc. ensemble o.l.v. P. de Vries 27 Kokomo Van dit, van dat, van 2®. alles wat 29. Sport - nieuws - muziek - 31. humor en de consumentenrubriek Tussen 8 en 11 Bezoek aan theaters in Theater de provincie. St. Bonifatius Hosp. Diaconessenhuis Stadsziekenhuis Beatrixoord Appelscha Beatrixoord Haren Verjaardagen St. Bonifatius Hosp. Mozaïek Diaconessenhuis Stadsziekenhuis Beatrixoord Appelscha Felicitaties en muziek voor de patiënten die in de maand maart jarig zijn. a. Actuele flitsen b. opnamen in de provincie c. persoonlijke noot d. sport in Friesland e. opnamen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 20