$e /reemie fiets Technisch Bureau Gebrs. van Eyck van Heslinga L.D^felES m VOOR DE JEUGD door MAJA VAN HEEMSTRA In het kleine boerderijtje op de Veluwe lag de vrouw al drie maanden ziek. De dokter had gezegd: „Schuif haar bed maar voor het raam, dan kan ze wat uitkijken. De da gen zijn anders zo lang". De dagen waren tóch lang, al lag zij voor het raam. Want erg veel was er niet te zien, langs het landweggetje kwam niet veel verkeer. Als de boer naar het land en de kin deren naar school waren kon het gebeuren dat er urenlang niets te zien of te horen was. Af en toe kwam een buurvrouw om haar een kopje thee of koffie te maken, maar die moest ook weer gauw naar huis en naar haar eigen werk toe. Vrouw Baanders lag doodstil. Van lezen werd zij zo moe en breien ging helemaal niet. Zij keek naar het houten hek waarvan zij elke kale plek uit het hoofd kende. En zij wist precies hoeveel grote takken de appel boom had en hoeveel witgekalkte steentjes er om het bloemperkje lagen. Het werd nu weer voorjaar en de wereld begon er iets minder kaal uit te zien. Gelukkig had zij geen pijn meer en de dok ter zei dat zij echt vooruit ging, maar het kon nog wel even duren voordat zij weer op mocht staan en naar buiten mocht gaan. Zij werd goed verzorgd door man en kin deren, maar zij verveelde zich soms zo erg! Er kwam geen eind aan die lange eenzame uren. Wat kon zij vanuit haar raam een groot stuk lucht zien. Behalve de appelboom ston den er alleen maar wat struiken en lage boompjes om de boerderij. Alles wat in de lucht vliegt, kan ik zien, dacht zij. Er kwa- U» nieuwe fiets of bromfiets staat voor lT ktaar! Uitsluitend de beste merken Beste service Enorme keuze U is hartelijk welkom bij N.f V. VOORS1REEK 6E-67 - Tel 24596 Gazelle Honda Solex R.A.P. Puch Typhoon en andere fabrikaten men al meer vogels nu de ergste kou voor bij was, maar de kinderen strooiden toch al tijd wat brood, voor zij naar school gingen en dat gaf wat afleiding voor hun moeder. Al dat gekriewel door elkaar van pootjes en vleugeltjes, wat konden zij vechten om een kruimeltje. Vrouw Baanders keek naar de lucht waar grote wolken werden opgejaagd door de wind. Een paar kraaien, een meeuw en heel veel duiven waren het laatste uur overgevlogen. Daar vloog weer iets ver boven haar, het was groter dan de andere vogels. Zou het een roofvogel of een reiger zijn? Neen, het was iets veel groters. Het had vleugels, maar bewoog ze niet, wat een vreemde vogel was dat. Hij gleed als het ware door de lucht en af en toe maakte hij een bocht. Was het wel een vogel of was het. een soort vliegtuig maar dan een klein toestelletje. Vrouw Baanders ging recht overeind in bed zitten. Zij kon het nu veel beter zien, want wat daar vloog daalde. Het was net een fiets' Zij schrok er van. Een fiets! Hoe kon dat nou! Een fiets met vleugels hoog in de lucht boven hun boerderijtje. Zij vergat dat zij in geen maanden uit bed was geweest, zij stond op, schoot een mantel aan en stapte uit de buitendeur de tuin in. Ja, 't was een fiets, een gewone fiets maar dan met gele vleu gels. Zij merkte niet dat een auto stilhield, de dok ter stapte er uit. Hij wou net zeggen: „Wat doet u hier buiten? U hoort in bed te liggen!" toen ook hij naar boven keek. Stomverbaasd staarde hij naar het ding, dat langzaam over hen heen vloog. Een fiets met vleugels! Ge ruisloos draaide het ding nog eens in een grote bocht en toen stevende het weg, de wind en de wolken achterna. De dokter en vrouw Baanders keken elkaar aan. Zij wisten echt niet wat zij moesten zeggen. De vrouw liep langzaam weer naar huis en kroop in bed. De dokter kwam ook binnen en die zei alleen maar: „De wonde ren zijn de wereld nog niet uit! Wat we daar zagen vliegen leek wel op een fiets met vleu gels, gele vleugels. Maar dat kan natuurlijk met. Maar wat wel kan: dat u een stuk be ter bent. U stond daar zo flink buiten te kij ken, u hoeft niet meer de hele dag te lig gen. Verras man en kinderen maar door vanmiddag op te zitten als zij thuis komen". En toen reed hij vlug naar een volgende patiënt. Vrouw Baanders tuurde in de lucht. Neen, de vliegende fiets was er niet meer. Maar zij voelde zich opeens een stuk beter. En zij huilde bijna van blijdschap. Ondertussen zaten agent Dirksen en zijn on bekende gast te luisteren naar de radio. „De vreemde vogel, die lijkt op een fiets met gele vleugels vliegt in de richting van Utrecht." Zij keken elkaar aan. „Hij gaat steeds ver der weg", zuchtte de vreemdeling. „Hoe krijg ik mijn fiets terug?" WILT U DIT BLAD BEWAREN VOOR LATER? Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats. Verzorgd bindwerk van periodieken en tijdschriften Ook ontwerpen en verzorgen van uw DIENST SOCIALE WERKVOORZ EN NG reclame stenci - en offsetdrukwerk) t i. wwi%*.iEivinv7 erKj. Troelstraweg 147c - Leeuwarden - Telefoon 23631 Uw adres voor: Tweebaksmarkt 43 Leeuwarden Telefoon 05100-24419-27323 Sinds 1907 het adres voor al Uw technische installaties centrale verwarming electro-technische installaties warm- en koudwater-installaties oliestookinstallaties gasverwarming aircondition liften koelinstallaties 20

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 20