Stadsziekenhuis en verpleeghuis in één complex in Bouw kan dit jaar nog beginnen De gemeente Leeuwarden zal in de komende jaren een bedrag van ongeveer 22,5 miljoen gulden besteden aan de bouw en inrichting van een medisch cen trum, dat uit drie delen zal bestaan: een nieuw stadsziekenhuis, een verpleeg huis voor chronische zieken en een gebouw voor de Geneeskundige en Gezond heidsdienst. Het ziekenhuis komt in de plaats van het oude en verouderde stads ziekenhuis aan het Blokhuisplein en het, daarbij behorende, Infectiepaviljoen aan de Boerhaavestraat. Het verpleeghuis wórdt een nieuwe inrichting voor Leeuwarden. Het G.G.D.-gebouw zal deze gemeentelijke dienst verlossen van de povere huisvesting in een houten gebouw aan de Jelsumerstraat, waar dokter G. B van Driel als directeur de scepter zwaait, voor zover hij niet, in gelijke kwaliteit, ditzelfde doet in het stadsziekenhuis. Het gebouwencomplex komt te staan zuidelijk van de Borniastraat en oostelijk van de Oostergoweg, die in de toekomst de Verlengde Schrans en de Schrans als zuidelijke invalsweg zal vervangen en iets oostelijker komt te lopen dan deze beide straten. De bouw van het medische centrum behoort tot de grote naoorlogse projecten van de gemeente, met de Frieslandhal, de ringweg en de rioleringswerken, annex rioolzuiveringsinstallatie, waarmee men thans druk bezig is. Met de bouw van het medisch centrum zal dit jaar nog worden begonnen en de verwachting is, dat het in 1970 gereed zal zijn. Wanneer men gelijktijdig een ziekenhuis en een verpleegtehuis wil bouwen, die bij de exploitatie onder één leiding zullen komen te staan, dan ligt het voor de hand ze in één gebouwencomplex onder te brengen. Aller lei bijkomende voorzieningen zouden anders immers afzonderlijk moeten worden getrof fen, terwijl ze nu kunnen worden gecombi neerd. Dit gebeurt bij dit plan in het centrale economiegebouw met o.a. de verwarmings installatie, de keuken en de wasserij. Voor gemeenschappelijk gebruik is ook het zus terhuis. Maar niet alleen deze overwegingen van praktische aard pleiten voor het samenbren gen van de twee inrichtingen. Medisch is een sterke wisselwerking tussen een zieken huis en een verpleegtehuis van groot belang. Het verpleegtehuis is niet de plaats, waar chronische zieken kunnen worden „opgebor gen", het is een inrichting, waar zoveel mo- Polykliniek G.G.D Economie gebouw Maandblad, onder auspiciën van de stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 16e jaargang no. 8 augustus 1967 Redactiecommissie: Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pastoor H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 3,00 per jaar Gironummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Verpleeghuis therapie Bchandelafd Verpleegafdelingen Ziekenhuis jVERPUEGei^ZIEKENl^l

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 3