Op 2 septembei Kunstmarkt De kunstmarkt van vorig jaar september V weet hoeveel vaardigheden van geest en hand van burgemeester en wethouders wor den gevraagd, opdat zij hun vele taken naar behoren kunnen vervullen. Het ene ogen blik moet een eerste paal worden geheid, dan weer dient een eerste steen te worden gelegd, dikwijls ook drukt een weledelgestrenge vin ger op een knop, waardoor allerlei machi nerieën in beweging gzraken. Het simpele lint-doorknippen is in dit verband slechts een kleinigheid, al worden er dikwijls grote din gen mee geopend. Kunstzinnige prestaties zijn, althans hier, evenwel nog nimmer van de burgemeester of een der wethouders gevraagd bij de officiële opening van het een of ander, maar nu op zaterdag 2 september de kunstmarkt in de Prinsentuin om tien uur 's morgens „met enig officieel vertoon" voor het publiek opengaat, moet dit eindelijk eens gebeuren. Een der leden van het colle ge zal ter plaatse feestklanken voortbrengen en dit geschiedt, om het niet te moeilijk te maken, met behulp van een draaiorgel. Aanvankelijk is overwogen de andere leden van b. en w. bij deze gelegenheid te laten „mansen", ter vermindering van het tekort op de gemeentebegroting, maar daar heeft men ten slotte van afgezien, alhoewel het idee nog zo gek niet was. Er had altijd iets ingezeten voor het gemeentelijke culturele fonds en het publiek had dan eindelijk ook eens begrepen, dat eerlijke armoede ook voor de overheid geen schande is. Anderzijds, u hoeft nu dus niet bang te zijn, dat op 2 september 's morgens om tien uur een aan slag op uw portemonnaie zal worden ge pleegd en u kunt van dit tijdstip af dus frank en vrij, zij het na betaling van de verschul digde entreegelden, de tuin betreden om daar (voor de tweede maal) kennis te ne men van al hetgeen een kunstmarkt heeft te bieden. Wat kan men daar zien? Globaal zijn de be zienswaardigheden te verdelen in kunst en kunstenaars. Van beide zal een keurcollec- tie aanwezig zijn en een deel der medewer kers zal zich bovendien in volle artistieke bedrijvigheid aan het publiek vertonen. Maar dit is niet het enige, want aan de markt zijn verscheidene attracties verbonden, deels van geruchtmakende aard, zodat ieder iets van zijn aard en smaak zal vinden. Een markt is een zaak van improvisatie en dus zijn we er niet zeker van of het hierna te vermelden voorlopige programma het ge heel der straks te vertonen merkwaardighe den omvat. Maar het is nu ongetwijfeld al genoeg om u op 2 september ertoe te bewe gen naar de Prinsentuin te gaan. De markt begint dus om tien uur 's mor gens en men kan er terecht tot 's avonds tien uur. Rond de vijver zal men stalletjes vinden met werk van in Friesland wonende beeldende kunstenaars. Onder de luifel wordt ambachtskunst geëxposeerd en zullen am bachtskunstenaars aan het werk zijn. Middelerwijl staan de bezoekers de volgende attracties te wachten: 10.3012 uur, in de muziekkoepel concert door de muziekvereniging „Looft den Heer". 1416 uur, volksdansen op een plankier bij de vijver. 1417 uur, aan het pad voorbij de ingang Rono-studio een „klad-in" voor kinderen tot ongeveer 12 jaar. De „klad-in" is een nieuwe vorm van spontane creativiteit, waar bij de jeugd zich met verf en op papier mag uitleven, ten aanschouwe van het publiek. 141516171920 uur, filmvoorstellin gen van ongeveer 30 minuten in een lokaal van de Prinsentuinschool, waarbij de Karei Appelfilm en zo mogelijk een film over Luce- bert zullen worden vertoond. 1417 uur, poppenkast en goochelaar voor de jeugd. 15—17 uur, optreden van Rients Gratama en Tetman de Vries (elk ongeveer 45 minuten) in de zaal van het Kunstcentrum. 1117.30 uur, dixieland-band in de muziek koepel. 1617.30 uur. optreden van The Un-bcatables op een podium in het grasveld voorbij de ingang Schoenmakersperk. 19.3020 uur en 2122 uur, dansmuziek in de muziekkoepel, met gelegenheid tot dansen op een podium tegenover de koepel. 2021 uur, volksdansen op een plankier te genover de koepel. Voor dit alles gelden de volgende toegangs prijzen: 1018 uur volwassenen f 0,50, kin deren 0,25; 1822 uur f 1,Dagkaarten kosten f 1,25. Luttele bedragen, die toegang verschaffen tot een bijzondere gebeurtenis, waarvan het welslagen kan betekenen, dat er een traditie uit groeit.

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 8