Het stedelijk gymnasium in het begin van deze eeuw. De foto is gemaakt van de plaats waar de manege staat. DIENST SOCIALE WERKVOORZIENING U wilt dit blad bewaren De Bakkerij- en Horecavakschool aan de Leeuwarder Princesseweg heeft oplei dingsmogelijkheden, die de Mammoetwet eigenlijk al vooruit zijn. Na de lagere school kunnen leerlingen al direct een plaats op deze school vinden, als hun aanvrage wordt goedgekeurd. De school is de enige in het hele noorden en trekt dan ook leerlingen uit alle drie de noor delijke provincies. De leerlingen krijgen het reisgeld door deze rijksschool ver goed. Dat is ook de reden waarom direc teur Heida wel eens droomt om er een internaat van te maken. De opleiding, die aan de school kan worden gevolgd is die voor halfwas brood- en banketbakker en voor leerling- lcok of leerling-kelner. Beide opleidingen duren drie jaar. Het eerste leerjaar, dat dus aansluit op de lagere school is een algemeen eerste leerjaar, waarin alle leerlingen worden geplaatst. In dat leer jaar wordt veel aandacht besteed aan handenarbeid. Op deze dagschool zijn momenteel on geveer 150 leerlingen ingeschreven. Naast de dagschool bestaat er een part-time opleiding van een dag per week, waarin afgestudeerde leerlingen van de dag school een voortgezette opleiding kunnen volgen en die overeenkomt met praktijk scholen. De keuze, welke richting de leerling op zal gaan, wordt pas na het eerste, alge mene, leerjaar gedaan. In die keuze speelt ook het lerarenkorps een grote rol. Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats! Verzorgd bindwerk van tijdschrif ten en periodieken Ook stencil- en offsetdruk Verzendklaar maken van uw re- klame- en verenigingsdrukwerk Troelstraweg 147 c - Leeuwarden - Tel. 23631 15

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 15