PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP ^O-venturen in een beetje VOOR DE JEUGD april 19 door Ma ja van Heemstra In zo'n dicht bos kon je niet naar iemand zoeken, al was je nog zo kwaad op hem. En dus gingen Tjalling en Beerke langzaam aan weer naar het dorp terug. Beerke had meer gegild van de schrik, dan van pijn gelukkig had hij geen wond aan zijn staart. Op het strand lag Tjallings boot, hij stapte er in en gleed door het heldere water. Onder zich zag hij prachtig gekleurde vissen en koralen. Hij stak zijn hand in het water en een goudgekleurde vis gleed zomaar tussen zijn vingers door. Hij probeerde hem te pakken, maar dat lukte niet. Nog eens proberen en nog eens en nog eens.en ja, daar had hij een vis beet. 't Was geen goudkleurige, maar een pikzwarte. Het was een sterke vis met harde schubben en een bek vol tanden. Hij probeerde Tjalling te bijten, maar die zorgde er wel voor hem gauw in de boot te leggen en niet dicht bij die snappende bek te komen. Beerke kroop in een hoek, die was blijkbaar ook bang voor de zich woest kronkelende vis. Langzaam ging het bootje terug en toen het op het zand gleed, pakte Tjalling de vis bij zijn staart en liep het dorp in. Iedereen die hem zag aankomen met de zwarte vis begon te schreeuwen en te roepen. Het was net een opstand, zo'n lawaai klonk er om hem heen. Hij begreep er niets van. Toen kwam de viouw op hem af en uit haar gebaren en de paar woorden, die hij kon verstaan begreep hij, dat hij iets heel bijzonders had gedaan. Hij had een boze vis gevangen, die kleine kinderen beet als zij in het water speelden. Opeens was hij de held van de dag. Kleine kinderen kwamen met mooi gekleurde bloe men aandragen. Mannen en vrouwen klopten hem op de schouder en gaven hem cocosnoten en bananen en maiskoeken. Beerke kreeg een krans van gekleurde bladeren om zijn nek. Het was gewoon een feestdag geworden, waar iedereen aan mee deed. Iedereen. Behalve een grote donkere jongen, die op het lawaai uit het bos kwam gelopen. Hij keek naar wat daar gebeurde. Hij zag Tjalling met de zwarte vis. Hij hoorde het juichen en zag de bloemen. Toen stampte hij met zijn voeten woedend op de grond en gooide pijl en boog in het zand. Hij deed niet mee met het gejubel, maar ging mokkend onder zijn huisje zitten. Hij was jaloers. Daar had die vreemde blanke jongen iets gedaan, wat iedereen al dikwijls geprobeerd had. Hij zelf ook. Maar 't was nooit gelukt en nu was het dié jongen wèl gelukt. De jongen, die hier niet thuis hoorde. Die zo maar opeens van uit een ander land kwam. De mensen en kinderen waren uitgejuicht, zij gingen in het zand zitten om de zwarte vis eens goed te bekijken. Die was gelukkig dood gegaan en kon niemand meer kwaad doen. De kleine kinderen durfden nu wel dichtbij te komen. Door alles wat er gebeurd was, was Tjalling opeens opgenomen in de kring van zwarte kroeskopjes en toen hij naar zijn boot terug ging, liepen ze mee en dreven ook in hun bootjes op het heldere water. De grote jongens schoten vissen met pijl en boog en de kleintjes legden die in hun bootjes en gingen telkens even aan land om de vis naar de moeders te brengen, die ze dan boven een vuur roosterden. Iedereen had plezier en was druk bezig, behalve de grote jongen, die weer terug naar het bos was gegaan en die niet mee wou doen. 1. St. Bonifatius Hosp. 2. Diaconessenhuis 3. Stadsziekenhuis 5. Beatrixoord Appelscha 6. Beatrixoord Haren 8. St. Bonifatius Hosp. 9. Diaconessenhuis 10. Stadsziekenhuis 12. Beatrixoord Appelscha 13. Beatrixoord Haren 16. St. Bonifatius Hosp. 17. Diaconessenhuis 17. Stadsziekenhuis 19. Beatrixoord Appelscha 20. Beatrixoord Haren 22. St. Bonifatius Hosp. 23. Diaconessenhuis 24. Stadsziekenhuis 26. Beatrixoord Appelscha 27. Beatrixoord Haren Grabbelton Lichte muze 4 x M Verjaardagen Twintig minuten voor kinderen, twintig minu ten voor tieners. Licht verteerbare kost van grote meesters in driekwarts en andere maten. Muziek Menu voor Moderne Mensen. Felicitaties en muziek voor de patiënten die in de maand april jarig zijn. E.e.a. verzameld door het personeel van de ver pleeghuizen. Het programma „Extra editie" over de feestelijkheden op de verjaar dag van H. M. de Koningin, zal op 1 mei in alle Leeuwarder zieken huizen en op 2 mei in het Parkherstellingsoord worden uitgezonden. 29. St. Bonifatius Hosp. Mozaïek a. Tien minuten toege- gemeten tijd. De dir.-geneesheer van het Diaconessenhuis, de heer J. E. Jansen over de nieuwe toe komstige uitbreiding. b. Koperorkesten in Friesland. Apollo uit Grouw, o.l.v. de heer J. Kuipers. c. De persoonlijke noot. d. Het Vrijz. Herv. Kerk koor Huizum, o.l.v. de heer Hans de Groot. De programma's worden uitgezonden: St. Bonifatius Hosp., maandags 16.00 uur,- Diaconessenhuis, dinsdags 16.30 uur; Stadsziekenhuis, woensdags 19.00 uur; Beatrixoorden volgens internprogramma.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 19