PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP cAvonturen in een bootje VOOR DE JEUGD 23 door Maja van Heemstra Tjalling en Beerke speelden nu de hele dag met de andere kinderen. De grote jongens wezen hem hoe hij met pijl en boog op vis moest schieten. Zij namen hem mee naar kleine kreekjes, waar het donker was onder de dichte bomen. Hij zag prachtige vlinders met helgekleurde vleugels, wel zo groot als vogels. Hij hoorde vreemde geluiden van apen en zag enorme roofvogels in de toppen van de bomen zitten. Hij zag een luiaard aan een tak hangen en keek met ontzag naar de geweldige nagels. Hij zag een slang in het water glijden en hoorde papegaaien en andere vogels uit het dichte bos. Hij dacht niet meer aan thuis en aan school en aan het dorp, vanwaar hij gekomen was. Als hij honger had stond er altijd wel iets lekkers voor hem klaar: vis en maiskoeken en allerlei soorten vruchten. De kroeskopjes waren niet bang meer voor Beerke, die net zulk kroeshaar had als zij, alleen was het grijs en niet zwart. De jongens hielden wedstrijden met hun bootjes en soms kon Tjalling het van hen winnen. Nu de zwarte vis dood was durfden de kleintjes ook weer in het heldere water te spelen. Het was elke dag mooi weer en Tjalling zou helemaal gelukkig zijn geweest, als daar maar niet steeds de dreiging was van de grote jongen. Die kwam hij natuurlijk telkens tegen als hij door het dorp liep. En altijd weer keek de jongen boos naar hem of draaide zich om, als hij Tjalling zag aankomen. Tjalling was wel een beetje bang voor hem, want de jongen was een hoofd groter en was zo gespierd, dat een gevecht met hem niet zo mooi zou aflopen. Tjalling begreep eigenlijk helemaal niet, waarom de jongen hem niet mocht. Hij had hem toch niets gedaan. Langzamerhand kwam hij er achter dat hij de zoon van het opperhoofd was. Tot nu toe had hij altijd leiding gegeven als de jongens gingen varen of vis gingen schieten. En nu dacht hij, dat die blanke jongen in zijn plaats was gekomen, want iedereen maakte veel meer werk van Tjalling dan van hem. En vooral nadat de zwarte vis was gevangen. Dat kón hij maar niet verkroppen. En hij zon op wraak. Hij zou dat blanke jochie wel eens! Alleen omdat hij wit was en geen kroeshaar had, maar steil blond haar, daarom vond iedereen hem iets bijzonders. Telkens als Tjalling in zijn boot stapte was er iets mee. Eens was het roer zoek, dat hing boven in een boom. Een andere maal waren de riemen weg. Op een dag lag er stinkende dode vis in, die er uit moest voor dat Tjalling kon gaan varen. De andere jongens wilden niet op hem wachten, want dat duurde veel te lang. En dus moest hij alleen achter hen aan, toen zij al veel vis geschoten hadden en krijgertje speelden in hun bootjes. Op een avond dat Tjalling thuis kwam toen het al bijna donker was, vloog er iets hards tegen zijn hoofd. Een dikke kluit modder was naar hem gegooid. En weer hoorde hij de schaterlach, die hij ook in het bos had gehoord, toen de jongen op hem had gescho ten. In het duister kon hij de jongen niet achtervolgen; hij kon zijn donkere huid niet eens zien. Terwijl zijn tegenstander hem. met zijn blanke velletje, natuurlijk heel goed had kunnen zien! Verdrietig ging hij naar bed van stro en palmbladeren en in zijn droom zat de jongen hem achterna, gezeten op een leeuw. mei 1. St. Bonifatius Hosp. Diaconessenhuis Stadsziekenhuis 2. Parkherstellingsoord Stadsziekenhuis Diaconessenhuis 3. Beatrixoord Appelscha 4. Beatrixoord Haren 6. St. Bonifatius Hosp. 7. Diaconessenhuis 8. Stadsziekenhuis 10. Beatrixoord Appelscha 11. Beatrixoord Haren 12. Alle verpleeghuizen Extra editie Reportages en opnamen van koninginnedag 1968. Mozaïek a. De dir.-geneesheer van het Diaconessenhuis de heer J. E. Jansen over de toekomstige uitbreiding. b. Koperorkesten in Friesland-, „Apollo" uit Grouw o.l.v. de heer J. Kuipers. c. De persoonlijke noot. d. Het Vrijz. Herv. Kerk koor van Huizum o.l.v. de heer Hans de Groot. Kokomo Van dit, van dat, van alles wat. Nieuws, sport, humor, de consument en muziek. Extra editie „Zondag in de gezond heidszorg", een program ma ter gelegenheid van 12 mei Dag van de Verpleging, de geboorte dag van Florence Nightingale. 13. St. Bonifatius Hosp. 14. Diaconessenhuis 15. Stadsziekenhuis 17. Beatrixoord Appelscha 18. Beatrixoord Haren 20. St. Bonifatius Hosp. 21. Diaconessenhuis 22. Stadsziekenhuis 24. Beatrixoord Appelscha 25. Beatrixoord Haren 27. St. Bonifatius Hosp. 28. Diaconessenhuis 29. Stadsziekenhuis 30. Beatrixoord Appelscha 31. Beatrixoord Haren Tussen 8 en 11, Opnamen van cabarets, theaterbezoek revues en musicals in onze provincie. Verjaardagen Mozaïek Felicitaties en muziek voor de patiënten die in mei jarig zijn een en ander verzameld door het verplegend personeel. a. Wat doet „Tafeltje dek je"; vraaggesprek met mevrouw G. Visser-Smilde. b. Koperorkesten in Friesland; „Crescendo" uit Oostermeer o.l.v. mej. T. Hoekstra. c. De persoonlijke noot. d. De Leeuwarder Bach- vereniging o.l.v. Alfred Salten. De programma's worden uitgezonden: St. Bonifatius Hospitaal, maandags om 16.00 uur; Diaconessenhuis, dinsdags om 16.30 uur; Stadsziekenhuis, woensdags om 19.00 uur; Beatrixoorden volgens intern programma.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 23