B.H.V. AUTO DIESELOLIE f. 0.1 88 De goede weg naar voordelig autorijden gaat naar het SUPER BENZINE f. 0.552 NORMAAL BENZINE I. 0.522 service-station Kwaliteit en service 1 00% OosÏrsingel Onze smeerbrug en auto-wasserettes (f.2- per wasbeurt) zijn exclusief in Leeuwarden 11 PLAN VOOR DE WANDELZONE De wandelzone Voorstreek-Kelders—Over de Kelders blijft een onuit puttelijke bron van tegenstellingen en daarmee samenhangende discussies. De pro-groep heeft inmiddels, om in voetbaltermen te spreken, twee doel punten verworven. Gescoord mogen we niet zeggen, want het eerste ont stond toen de anti's de bal in het eigen doel trapten. Ze hadden een excursie op touw gezet naar wandelzones in andere steden, maar vonden daarvoor niet voldoende gegadigden om een bus naar behoren te beman nen. Dat was wel merkwaardig, want de tegenstanders menen, dat we hier te maken hebben met een levensbedreigende zaak en dan zou er toch heel wat moeten en kunnen wijken om daaraan de nodige aandacht te besteden. Maar goed, het staat ieder vrij zijn eigen stellingen te ondergraven. Dat was dus het schot in eigen doel, ten faveure van de voorstanders. Goal nummer 2 werd gescoord door de commissie-Wandelzone. die daar mee bewees over een actieve voorhoede te beschikken. Het was het plan voor de wandelzone, dat op 17 mei onder aanvoering van de heer K. Engelmoer werd gepresenteerd, speciaal aan het college van b. en w., dat daartoe voltallig naar Modehuis H.B. was gekomen. Men kon daar vernemen en in beeld gebracht zien hoe de architect M. Gerbenzon en de tuinarchitecten G. A. Bosgra en A. de Vries zich de wandelzone voor stellen. Het opvallendste kenmerk van hun plan is het aanbrengen van een doorlopende luifel langs de winkels van de Paardepijp tot de V ismarktpijp, met daarop aansluitende overdekkingen van de pijpen in dit gebied. Deze luifels zullen de wandelwinkelaars beschermen tegen de regen en de inti miteit van de zone bevorderen. De inschakeling van tuinarchitecten duidt er op, dat men een ruime aandacht wil besteden aan de aankleding met groen en bloemen. Zijdelings komt bij dit wandelzoneproject aan de orde een doorbraak van de Peperstraat naar de Uniabuurt, waartoe het eerste stukje van de Oosterstraat door het afbreken van de panden van Wanda en café Van der Meulen dient te worden verbreed. Wat het lot van dit „luifelplan" zal zijn, moet de toekomst, geholpen door het gemeentebestuur, leren. Architect Gerbenzon signaleerde zelf al een moeilijkheid, toen hij zijn uiteenzetting gaf. De winkelpuien zijn niet alle van dezelfde hoogte, terwijl de luifels een rechte lijn zullen moeten volgen. De hoogte daarvan komt dus in een vrij willekeurige verhouding te staan tot de gevels daarachter en dat moet nog wel even blijken mooi te zijn. Hierover en over allerlei andere details zal nader moeten worden ge sproken. Maar men weet nu in ieder geval waarover men spreekt. En dat heeft er in de korte doch turbulente geschiedenis van de Leeuwarder wan delzone wel eens aan ontbroken. iurgemeester Brandsma, de weihouders K. J. de Jong en J. ten Brug en gemeentesecretaris P. P. de Jong luisteren met grote aandacht en ernst naar de uiteenzetting van architect M. Gerbenzon over de wandelzone- met-de-luifel. Een luchtfotovan de fraaie maquette van de wandelzone. Op de voor' grond de Amelandspijp, daarachter het door luifels overdekte wandel gebied.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 11