PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP cAvonturen in een bootje VOOR DE JEUGD juni 23 door Maja van Heemstra Op een nacht werd Tjailing wakker, doordat hij zo'n raar geluid hoorde net alsof er golven sloegen 'tegen de palen waar het huis op stond. Hij had weer gedroomd dat de zoon van het opperhoofd hem achterna zat op een tijger. Met een gil werd hij wakker en meteen hoorde hij geklots van water. En stemmen, die in het donker tegen elkaar riepen. De hele familie werd wakker door zijn gil en meteen stonden allen op dë ladder en T jailing natuurlijk ook. De zee was opeens voortgejaagd door de wind en over het strand gespoeld. Het water had de eerste huizen van het dorp bereikt. Dat van hen ook. De kleine jongens schreeuwden van angst en klemden zich aan hun moeder vast. De vader probeerde van de trap af te komen om hulp te halen en zijn igezin te redden, maar het water sloeg zo gevaarlijk tegen de ladder aan, dat hij niet verder durfde. „Een boot! Een boot!" riep hij. Dat kon Tjalling verstaan, want hij had al heel wat vreemde woorden geleerd. „Ja", dacht hij, „een boot! Had ik de mijne maar!" Op hetzelfde ogenblik klonk er een bons tegen een van de palen waar het huisje op stond. Hij zag de vader naar beneden springen, die riep dat de anderen moesten volgen. En toen Tjalling aan de beurt was zag hij dat het zijn boot was, die tegen de paal was aangebotst. De zijne was zwaarder dan de bootjes van de andere kinderen, ze was niet weggeslagen maar op de kop van een golf op het land gegooid. Allen konden zij er in en van het huis ernaast konden zij ook nog een paar kinderen meenemen. Waar was Beerke? In het donker had hij hem niet gezien. „Beer! Beerke! kom bij 't baasje", riep Tjalling hard tegen de wind in. Maar hij zag niets. O, Beerke, je bent toch niet verdronken? „Beerke! Waar ben je! Kom dan toch!" Het begon wat lichter te worden. Het water was niet diep tmeer en de boot liep vast op het zand. Zij konden er allemaal uit stappen en naar een hoger gelegen stuk land lopen. Maar waar was Beerke dan toch? Daar hoorde hij gejank. En in de verte boven aan de ladder van het huisje, dat zij hadden verlaten, stond de kleine harige hond. Hij kon de ladder niet af en durfde ook niet in het water te duiken. Met een sprong was Tjalling weer in het ondiepe water terug en hij begon in de richting van het huis te lopen. Maar de vader van de kinderen kwam achter hem aan, zei wat tegen hem waaruilt hij begreep: „Nee! Nee! Doen niet!". Hij kreeg een duw in de richting van het land en de vader stapte resoluut de zee in. Toen hij hem zag gaan, tot aan het middel door het water, begreep Tjalling dat hij dat nooit zou hebben kunnen doen. Hij stond popelend aan de rand van het waiter en zag dat de donkere man vlug de ladder opging, hij tilde Beerke op en droeg hem op zijn schouder door hfet water. Het werd al eb en de zee begon te wijken. Wat was Tjalling dankbaar toen hij Beerke kon overnemen en deze luid blaffend om hem heen sprong! En de man lachte maar en verstond natuurlijk niets van alles wat Tjalling tegen hem zei om hem te bedanken. Maar begrijpen deed hij het wél! (wordt vervolgd) 4. Diakonessenhuis 5. Stadsziekenhuis 7. Beatrixoord, Appelscha 8. Beatrixoord, Haren „Grabbelton" Twintig minuten voor kinderen. Twintig minuten voor tieners. 10. St. Bonifatius Hospitaal „Lichte Muze" Lichte muziek van 11. Diakonessenhuis klassieke meesters 12. Stadsziekenhuis in driekwarts- en andere 14. Beatrixoord, Appelscha maten. 15. Beatrixoord, Haren 17. St. Bonifatius Hospitaal „4 x M" 18. Diakonessenhuis 19. Stadsziekenhuis 21. Beatrixoord, Appelscha 22. Beatrixoord, Haren Muziekmenu voor moderne mensen. 24. 25. 26. 28. 29. St. Bonifatius Hospitaal „Verjaardagen" Felicitaties en muziek Diakonessenhuis voor patiënten die in juni Stadsziekenhuis jarig zijn- Beatrixoord, Appelscha Een en ander verzameld Beatrixoord, Haren door het verplegend personeel. De programma's worden uitgezonden: St. Bonifatius Hospitaal, maandags om 16.00 uur; Diaconessenhuis, dinsdags om 16.30 uur; Stadsziekenhuis, woensdags om 19.00 uur; Beatrixoorden volgens intern programma.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 23