PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP Avonturen in een bootje VOOR DE JEUGD juli 19 door Maja van Heemstra Gelukkig was de wind gaan liggen en de golf jes speelden niet meer krijgertje over het strand. Het huisje was ook blijven staan en zij konden al gauw weer langs de ladder naar bo ven. Tjallings bootje lag nu een heel eind het strand op, maar met hulp van de andere jon gens kwam het al gauw in het zilte nat terecht. Er waren veel vissen op het strand geslagen, die niet meer terug konden naar zee. De kin deren konden ze zo maar met de hand oppak ken en naar de moeders brengen en iedereen at vis, wel een week lang. Dat was wat lek ker! Ze hadden anders nooit honger, want de vaders gingen telkens naar het bos en schoten dan een hert of een wild zwijn. Tjalling had al lang begrepen dat hier geen olifanten en tijgers of leeuwen waren. Wel klein wild. En ook wel gevaarlijk wild. Waar alle kinderen erg bang voor waren was een soort wilde kat, veel groter dan de gezel lige poesen, die wij in huis hebben. Met zulke akelige scherpe klauwen! Wie daarmee in aan raking kwam, was ook nog niet gelukkig. Het gebeurde wel eens dat zij er een zagen die dicht bij het dorp kwam om de kippen te stelen. Die kippen liepen overal tussen de pa len van de huisjes rond. Dan kwamen de va ders en joegen ze weg met veel geschreeuw en eens had Tjalling gezien dat er een dood geschoten werd. Die had al een dode kip in de bek. Zelf had hij ze in het bos nooit gezien, maar daar kwam hij ook niet veel. De andere kinderen mochten daar niet heen omdat men er zo gemakkelijk kon verdwalen en zelf speel de hij ook liever met zijn boot. Op het strand en op de zee kon je altijd zien waar je was, daar waren geen lianen en dikke bomen. De bruine kinderen hoefden nooit naar school. Zij leerden alles van hun vaders en moeders. De meisjes leerden maiskoeken bakken en voor de kippen zorgen en de jongens leerden vissen en schieten met pijl en boog en als zij groter waren konden zij ook al het dak van een huisje vlechten van bananenbladeren. En als zij nóg groter waren, gingen ze in het bos mee op jacht. Dan speelden ze niet meer met de kleintjes, maar zaten met ernstige gezichten te luisteren naar wat de mannen hadden te vertellen over de jacht en over de woeste storm, die vroeger over hun land was gegaan en de zee hoog had opgezweept. Over ziekte en honger die hier waren geweest. En over een heleboel meer. De zoon van het opperhoofd mocht ook bij de mannen zitten, al was hij nog niet zo groot dat hij mee op jacht mocht gaan. Als Tjalling langs kwam wanneer hij daar zat te luisteren, keek hij Tjalling altijd aan alsof hij wou zeg gen: „Ik mag hier bij zitten. En jij niet. Lek ker!" En dan werd Tjalling wel een beetje bedroefd. Hij had de grote jongen toch nooit iets gedaan? Waarom deed hij dan zo lelijk tegen hem? Waarom probeerde hij, als zij aan het varen waren, zijn bootje soms heel hard tegen dat van Tjalling aan te laten botsen? Hoopte hij dat Tjalling over boord zou vallen of dat zijn boot om zou slaan? Maar Tjallings boot was toch veel zwaarder, die kon hij met zijn scheepje onmogelijk omduwen. Tjalling begreep het niet. Hij probeerde hem zoveel mogelijk te ontlopen. Dan kwam er tenminste geen ruzie van! (wordt vervolgd) 1. St. Bonifatius Hosp. 2. Diaconessenhuis 4, Stadsziekenhuis 6. Beatrixoord Appelscha 8. Beatrixoord Haren 8. St. Bonifatius Hosp. 9. Diaconessenhuis 11. Stadsziekenhuis 13. Beatrixoord Appelscha 15. Beatrixoord Haren 15. St. Bonifatius Hosp. 16. Diaconessenhuis 18. Stadsziekenhuis 20. Beatrixoord Appelscha 22. Beatrixoord Haren Mozaïek a. Tien minuten toege meten tijd gesprek met Rients Gratama b. „The life guards". Dansorkest, piano, accordeon, drums. c. De persoonlijke noot. d. Het Leeuwarder Accordeon Ensemble, o.l.v. Piet de Vries. Kokomo Van dit, van dat, van alles wat; nieuws, sport, consumentenrubriek, humor en muziek. Tussen 8 en 11, Opnamen van cabarets, theaterbezoek musicals en revues. 22. St. Bonifatius Hosp. 23. Diaconessenhuis 25. Stadsziekenhuis 27. Beatrixoord Appelscha 29. Beatrixoord Haren 29. Diaconessenhuis 29. St. Bonifatius Hosp. 30. Diaconessenhuis Verjaardagen Grabbelton Mozaïek De programma's worden uitgezonden: St. Bonifatius Hospitaal: maandags 16.00 uur; Diaconessenhuis: dinsdags 16.30 uur: Felicitaties en muziek voor de patiënten die in juli jarig zijn. E.e.a. ver zameld door het verplegend personeel. Twintig minuten voor kinderen; twintig minuten voor tieners. a. Tien minuten toege meten tijd gesprek met mej. Poldermans, directrice van „Het Baken". b. Jeugdorkest „Soli Deo Gloria", o.l.v. Sj. Nieuwland. c. Persoonlijke noot. d. Koren in Friesland R.K. kerkkoren Franeker en Huizum. Stadsziekenhuis: donderdags 19.15 uur: Beatrixoord Appelscha en Haren: intern pro gramma.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 19