Technisch Bureau Gebrs. van Eyck van Heslinga <23oer„97?otique Veiligheid voor u en de uwen. a a In het warmtecentrum wordt U Warmtewijzer warmtecentrum Friesland nv Gevelreclame op rijm u Uw adres voor: centrale verwarming electro-technische installaties warm- en koudwater-installaties oliestookinstallaties Tweebaksmarkt 43 Leeuwarden i f. Telefoon 05100 - 24419 - 27323 koelL.lla.ies Sinds 1907 het adres voor al Uw technische installaties gasverwarming aircondition fcen hechte band tuaoen er d ,,CYYlotique' en klant. Koop nu Uw VEILIGHEIDSGORDEL Plaats nu Uw TWEEDE MIST- of BERMLAMP (1 januari 1967 ver plicht Denk om Uw BANDEN (gratis montage) Dit alles en nog veel meer vindt U bij BLEEKLAAN 145 - Leeuwarden - telefoon 23573 Zuiderplein 35. Leeuwarden - Tel. 26041 SHV energiegroep Tal van neringdoenden in de zeventiende eeuw lieten het niet bij een simpele aanduiding van de aard van hun bedrijf op of aan de gevel, maar voegden daar allerlei rijmsels aan toe. Eekhoff vermeldt verschillende van deze opschriften en wij zijn zo vrij enkele daarvan aan zijn historische plaatsbeschrijving te ontlenen. Op een herberg aan het Ruiterskwartier: Gy reisbaar Luy, wie dat gy zijt; Rijd niet verby. komt in met vlijt, Hier vindt gy stalling t'aller tydt, En Vrouw en Meyt ten dienst bereyt. Men schalt hier alles, Wijn en Bier, En wat gy eyscht tot uw' plaizier. Luifeiopschrift van de Herberg van de Zevenstar: Zyt gy door reisen afgemat, Tréet hier in om te rusten; Men tapt u hier goet Haarlems nat, En schalt u na uw lusten. Voor de herberg „In 't Paradijs": Komt gy van de rys, en zoekt gy Logys, Soo komt doch Logeeren in t Paradys: Waar daar is Bedding, Drank en Spys, En alderhande soort van Vleys. Boekverkoper C. Fonteine confronteerde de voorbijgan gers met de volgende vermaning: Die door bedrogh zyn naasten schent, Die Woord en Waarheit bits ontkent, En met zyn tong het Hert beliegt: Zyn Ziel, maar Godt hij niet bedriegt. Ten slotte een schoenmaker op de Vismarkt: Hier verkoopt men Schoenen, voor rond en achter plat, Passense David niet, zoo passense Goliat. Iw'W-SW

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 20