Fa.Adema's Bouwbedrijf IKt^HOEK ^wr u-'j BrezNJEF MOORDENAAR i I* BUNGALOWBOUW VERBOUW Verlengde Schrans 74 - Leeuwarden - Telefoon 20014, b.g.g. 26938 ONDERHOUDSWERK '1 Doarp Huzum bestaat niet meer. Hoewel de oudere bewoners nog altijd van Huizum spre ken, heet dit deel van de stad Leeuwarden-zuid. Maar als we dan een loto als deze van de Pot- marge met de kerktoren zien, zijn we toch weer geneigd over het dorp Huizum te spreken. Op 27 augustus uitten Leeuwarder jongeren hun misnoegen over het optreden van de Russen in Tsjechoslowakije. 2 aug. 5 aug. 5 aug. 5 aug. 6 aug. 6 aug. 7 aug. 9 aug. 9 aug. 10 aug. 13 aug. 15 aug. 16 aug. 20 aug. 23 aug. 24 aug. In het Diakonessenhuis wordt opgenomen de 8-jarige Jan Engbringhof uit Franeker. De jongen was tussen Dronrijp en Franeker uit de trein gevallen en werd gewond in een riethoop langs de spoorbaan teruggevonden. De politie verspreidt een opsporingsbericht voor de 15-jarige Jellie Elisabeth de Ruiter uit de Marathonstraat. Zij is zoek sinds 27 juil. Op de avond van dezelfde dag wordt zij ontdekt door de Antwerpse politie en op transport gesteld naar Leeuwarden. Lagere scholen weer begonnen. Voor 708 kinderen begint het schoolleven. De 23-jarige stucadoor D. P. uit Zwaagwesteinde valt in de Jokse op 18 meter hoogte van een steiger bij een flatgebouw. Hii wordt met een gecompliceerde been- en heupfractuur naar het ziekenhuis gebracht. Auto van de Röntgen Technische Dienst te Rotterdam van achteren aangereden bij het Oud Tolhuis op de Groningerstraatweg. Loden container met radio actief materiaal gedeukt maar niet stuk, zodat geen speciale maatregelen nodig zijn. De chauffeur loopt een hersenschudding op. Te Groningen plotseling overleden ir. K. E. Witkop, 74 jaar oud. Hij was van 1935 tot oktober 1960 airekteur van de M.T.S., nu de H.T.S. Dokter H. Bearda Bakker officier in de orde van Oranje-Nassau. De burge meester reikt hem de onderscheiding uit. Op 14 juli werd de heer Bearda Bakker 65 jaar en hij beëindigde toen zijn werkzaamheden als geneesheer bij het gevangeniswezen en de psychopatenzorg. Geldinzameling voor hongerend Biafra. Stadhuis en postkantoren open. Op brengst in Leeuwarden bijna 51.000 gulden. Franse jeu-de-pelote-ploeg verliest van de Friezen Oldehoof sterkerkhof. een wedstrijd op het Op 49-jarige leeftijd overleden de heer J. Wijmenga, direkteur van het huis werkinstituut en internaat Wijmenga aan de Wijbrand de Geeststraat. Vereniging Lager Technisch Onderwijs betaalt aan het St. Antony-Gasthuis f125.000 terug. Dit geld werd in 1902 beschikbaar gesteld voor de bouw van de Ambachtsschool aan de Menno van Coehoornstraat. Felle brand verwoest boerderij van J. van Houten aan de Miedwei te Lekkum. Wethouder Ten Brug opent officieel het houten schoolgebouwtje van de Stichting Analistenopleiding achter het Provinciaal Laboratorium voor de Volks gezondheid aan de Jelsumerstraat. Minister ir. W. F. Schut van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening bezoekt Friesland en voert in Leeuwarden een bespreking in het stadhuis. Agentschap van de Nederlandse Bank begint met de uitgifte van nikkelen guldens. Bootjeswedstrijd van de Leeuwarder Jeugd Gemeenschap in de gracht achter de Prinsentuin. 24/25 aug. Bij inbraak in de woning van burgemeester Brandsma in de Nachtegaal straat wordt voor enige duizenden guldens aan sieraden ontvreemd. 26 aug. Leeuwarder raad besluit af te wijken van het voorstel van b. en w. om het tarief voor de huwelijksvoltrekkingen te variëren naar de dagen van de week. Het wordt nu uniform 65,Voorstel tot plaatsing van 55 parkeermeters aangenomen. 27 aug. Twee minuten stilte in verband met de bezetting van Tsjechoslowakije door de troepen van de Sovjet-Unie en van andere Oosteuropese landen heeft op straat nauwelijks effekt. 27 aug. Leeuwarder notarissen nemen afscheid van hun oproeper bij veilingen Lammert Popma, die op 77-jarige leeftijd en na 30 jaar zijn plaats afstaat aan J. Jaarsma uit Sneek. 27 aug. Algemeen vrouwencomité „Tot Opbouw" verdeelt de opbrengst van zomer- zegels: ƒ2.000,voor het provinciaal jeugdwerk; ƒ3.000,voor de federatie van Kinder- en Schoolpsychologen en 6.345,voor de Fryske Kultuerried. 27 aug. Stille tocht (ongeveer honderd jongelui) in verband met de gebeurtenissen in Tsjechoslowakije. 28 aug. Frans circus Sabine Rancy in Leeuwarden. Standplaats terrein oude veemarkt. 29 aug. Mej. R. Gorter, plaatsvervangend hoofd van de afdeling Onderwijs en Cul turele Zaken van de gemeentesecretarie, neemt afscheid met een receptie. Zij gaat met pensioen. 30 aug. De heer A. Kas (65), referendaris bij de provinciale griffie, neemt afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 15