PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP ^-venturen in een beetje VOOR DE JEUGD oktober door Maja van Heemstra Tjalling zag dat de wonden aan hoofd en han den van de andere jongen niet erg diep waren. Het waren krabben, waar de klauwen van de wilde kat hadden toegeslagen. Hij probeerde de jongen wat overeind te zetten, maar die begon te kreunen. Zijn rechtervoet was erg op gezwollen, die had hij waarschijnlijk verstuikt, toen de kat hem aanviel en hij ergens over gestruikeld was. Hij had veel pijn, dat kon je aan zijn gezicht wel zien. Maar hij schreeuwde niet meer. Er was nu immers iemand bij hem, hij was niet meer alleen in het grote bos. Alleen met die krabbende wilde kat! Tjalling stond te kijken hoe hij hem het best naar zijn boot kon krijgen. Het water was vlak bij. Maar hoe kon je een gewonde, die nauwe lijks kon lopen en die nog erg bloedde, over al die takken en dorens laten lopen, over moe rasgrond waarin je telkens wegzakte? Hij maakte van een paar takken een soort stoeltje, zodat de jongen zitten kon en niet langer op het pijnlijke been hoefde te staan. Toen zocht hij grote takken bij elkaar en daarmee maakte hij een pad naar zijn boot. Zelf ging hij er een paar maal overheen, je kon nu niet meer weg zakken. Maar makkelijk was het nog niet. Niet voor een gezonde jongen en zeker niet voor een gewonde. Hij beduidde de jongen dat hij moest proberen op te staan. Die liet alles met zich doen. Alle haat en nijd van vroeger schenen als bij tover slag verdwenen te zijn. Tjalling ging gebukt voor hem staan en legde de armen van de an der over zijn schouders. Zo kon hij de gewonde steunen. Heel langzaam ging het over het pad van takken. Af en toe konden zij niet meer; de grote jongen had dan zoveel pijn en Tjalling kon bijna geen adem halen, omdat de ander zo zwaar op hem steunde. Het duurde dan ook heel lang voordat zij bij het water waren. De dorens trokken aan hun kleren en schramden armen en benen. Maar eindelijk waren ze dan zo ver. De grote jongen leunde zwaar tegen een boom. Hij had zo n pijn. Tjalling, bevrijd van de zware last, haalde een paar keer diep adem. Toen sprong hij in de boot en trok die vlak tegen de boom aan, waar de jongen stond. Hij be duidde dat die moest gaan zitten. Al lag daar dan ook niets dan modder, vuil waren zij toch al. Toen hij zat kon hij zo langzaam in de boot glijden. Maar dat deed hem weer zoveel pijn, dat hij bewusteloos raakte. Nu had Tjalling geen tijd naar hem om te zien. Het was zaak zo gauw mogelijk thuis te komen, want in het bos werd het onder het dikke dak van blaren veel gauwer donker dan op zee. Met een forse stoot duwde hij de boot af en het ging snel op huis aan. De kreek af, een klein eindje de zee op en daar lag het dorp. De andere jongens waren al thuis en stonden op het strand uit te kijken waar hij bleef. De lichtjes in de huisjes brandden al, toen Tjal ling met de gewonde op het strand landde. Hulp was er toen gauw genoeg om de zoon van het opperhoofd naar zijn huis te dragen. (wordt vervolgd) 1. Diaconessenhuis Grabbelton 2. St. Bonifatius Hospitaal 3. Stadsziekenhuis 4. Beatrixoord, Appelscha 5. Beatrixoord, Haren 7. Parkherstellingsoord Lichte muze 8. Diaconessenhuis 9. St. Bonifatius Hospitaal 10. Stadsziekenhuis 11. Beatrixoord, Appelscha 12. Beatrixoord, Haren 15. Diaconessenhuis 4 x M 16. St. Bonifatius Hospitaal 17. Stadsziekenhuis 18. Beatrixoord, Appelscha 19. Beatrixoord, Haren Uitzendingen: Parkherstellingsoord, maandags 11.00 uur; Diaconessenhuis, dinsdags 16.30 uur; Twintig minuten voor kinderen en twintig minuten voor tieners. Populaire muziek van grote meesters in drie kwarts- en andere maten. Muziekmenue voor moderne mensen. 21. Parkherstellingsoord Verjaardagen 22. Diaconessenhuis 23. St. Bonifatius Hospitaal 24. Stadsziekenhuis 25. Beatrixoord, Appelscha 26. Beatrixoord, Haren 28. Parkherstellingsoord Mozaïek 29. Diaconessenhuis 30. St. Bonifatius Hospitaal 31. Stadsziekenhuis St. Bonifatius Hospitaal, woensdags 16.00 uur; Stadsziekenhuis, donderdags 19.15 uur; Beatrixoorden volgens intern programma. Felicitaties en muziek voor patiënten die in oktober jarig zijn. Een en ander verzameld door het verplegend personeel. a. Tien minuten toege meten tijd. Gesprek met mej. J. Poldermans, direc trice van het Baken, over het winterwerk. b. De PTT-Harmonie. Opnames van het con cert van 25 oktober in de Harmonie. c. Kunstmarkt 1968. d. Het Archo Trio. Hans de Groot, fluit, Henk Hoekema, hobo, Edy Mennes, piano. Opnames van het eerste optreden van dit trio. Ze spelen lichte werken van Rameau, Pepusch en Ethel Smith.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 23