omer op de roókepólie B.H.V. De goede weg naar voordelig autorijden gaat naar het service-station SUPER BENZINE f. 0.552 NORMAAL BENZINE f. 0.522 AUTO DIESELOLIE f. 0.188 j Kwaliteit en service 1 00% aan de Oostersingel Onze smeerbrug en auto-wasserettes (f.2- per wasbeurt) zijn exclusief in Leeuwarden Nemen wij zo langzamerhand afscheid van de zomer (in ons klimaat is het moment daarvoor niet zo gemakkelijk te bepalen), dan doen we dit voor Leeuwarden met een paar foto's van de Froskepölle, het recreatie eiland ten zuidoosten van de stad, waar vele duizenden Leeuwarders inmiddels prettige verpozing hebben gevonden. De Froskepölle ligt dicht bij de stad, maar groot schijnt de afstand wanneer men de avontuurlijke reis daarheen heeft gemaakt. Het beginpunt is bij het woonwagenkamp aan de Tijnjedijk en dat is, om te beginnen, voor de meeste Leeuwar ders al een heel eind uit de buurt (door het dorp Huizum, rechtdoor over de ringweg en dan zo ver als de ook voor auto's begaanbare weg reikt). Men volgt daarna een zeer landelijk weggetje, dat de naam voet pad met ere mag dragen, maar zelfs met het begrip rijwielpad op ge spannen voet verkeert. Nochtans wordt daar veel gefietst, tot men ook met dit vervoermiddel (of te voet) niet verder kan. Daar ligt dan aan de andere kant van de Tijnje de Froskepölle en de gemeente zorgt er voor, dat men kan overvaren met een motorpontje. Dat gebeurt, in strijd met de normale handelsgebruiken, geheel gratis, zodat'reeds onderweg blijkt, dat het de gemeentelijke overheid iets waard is voor uw recreatie te zorgen. Die indruk wordt nog versterkt op de Froskepölle zelf, alwaar een lief lijk glooiend terrein is afgezet met weelderig opgroeiend geboomte en struikgewas, waartussendoor romantische slingerpaadjes lopen. In het midden is een waterpartij met een zogeheten piasvijver pas op, lieve kindertjes, het is een vijver om in rond te plassen, dat moeten we wel goed met elkaar afspreken, want het woord kan tot ernstige misverstan den aanleiding geven. Bent u er nog niet geweest? Doe dat dan beslist, al zal het nu wel vol gend jaar worden!

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 8