PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP TER HORST - SPEELGOED cAvonturen in een bootje VOOR DE JEUGD Uw grootouders kochten reeds' speelgoed bij de speciaalzaak TER HORST Sinds 1 793 o/d Kelders 4 - Telefoon 23701 - LEEUWARDEN door Maja van Heemstra Tjalling droomde nu niet meer, dat de zoon van het opperhoofd hem achterna zat op de rug van een tijger. Maar op een nacht had hij een heel andere droom. Hij droomde van een klein dorpje, van weilanden en akkers, er was daar qeen zee te zien. Hij droomde van een klem huisje waar een vader en een moeder woon den. En dat waren zijn vader en zijn moeder. Toen hij 's morgens opstond was het net alsoi iedereen wist, wat hij gedroomd had. Hij kreeg net als andere dagen zijn maiskoek en zijn vruchten, maar daarna nam de vader hem bij de hand en bracht hem naar zijn bootje. Alle mensen en kinderen stonden op het strand, het opperhoofd en zijn zoon ook. Hij ging in zijn bootje zitten en als van zelf dreef hij weg. Hij hoefde alleen maar het roer vast te houden. Toen hij een eindje weg geva ren was begonnen alle mensen en kinderen zachtjes te zingen en was het alsof zij afscheid van hem namen. Toen hij een eindje weg geva ren was, begonnen alle mensen en kinderen zachtjes te zingen en was het alsof zij afscheid van hem namen. Toen gingen zij naar huis. Maar één bleef er staan en die wuifde totdat Tjalling hem niet meer kon zien. Het was de zoon van het opperhoofd. Tjalling draaide zich om, want van het strand was niets meer over. Hij voer over het grote kanaal, waar de „Drie gezusters", „De Hoop" en alle andere schepen hem voorbij voeren of hem tegen kwamen. En soms toeterden de schippers, omdat ze bang waren, dat hij niet gauw genoeg zou uitwijken. Maar hij voer vei lig langs hen heen. Daar was de bekende sloot en daar werkten de mannen op het land. De zon stond laag en de kerkklok begon te luiden, omdat het tijd was voor de avondboterham. Aan de kant van de sloot stond Hobbe, zijn vriendje van school. „Waar ben jij naar toe geweest?" vroeg die „en van wie is die boot? Heb je helemaal al leen gevaren?" Ja, van wie was die boot eigenlijk? Tjalling wist het niet. „Waar ben je naar toe geweest?" wilde Hobbe weten. it „O, zo maar een eindje op de sloot", zei Tjal ling. Want.hoe kon hij uitleggen wat hij alle maal had gezien? Daar kwam Baas Veenman aanstappen. ..Zeg eens, jongeman, wat doe je in mijn bootje? Tjalling schrok er van. Was die boot van Baas Veenman? „Ik heb er even in gevaren, Baas zei hij zacht jes. „Dat had je mij wel eens eerst kunnen vragen! zei Veenman weer. „Jij bent veel te klein, om alleen uit varen te gaan. Nooit meer doen, hoor je?" „Ja Baas", zei Tjalling. Bijna had hij gezegd: Maar ik heb er zelfs mee over zee gevaren maar dat zou niemand hebben geloofd. „En nu maar gauw naar huis", zei baas Veen man weer. En Tjalling en Hobbe liepen samen naar huis toe, waar de avondboterham al klaar stond. (wordt vervolgd) december 3. Diaconessenhuis Grabbelton 4. St. Bonifatius Hosp. 5. Stadsziekenhuis 6. Beatrixoord Appelscha 7. Beatrixoord Haren Lichte muze 9. Parkherstellingsoord 10. Diaconessenhuis 11. St. Bonifatius Hosp. 12. Stadsziekenhuis 13. Beatrixoord Appelscha 14. Beatrixoord Haren 17. Diaconessenhuis 4 x M 18. St. Bonifatius Hosp. 19. Stadsziekenhuis 20. Beatrixoord Appelscha 21. Beatrixoord Haren Twintig minuten voor kinderen; twintig minu ten voor tieners. Opgewekte muziek van grote meesters in drie kwarts- en andere maten. Muziek Menu voor Moderne Mensen. 23. St. Bonifatius Hosp. Diaconessenhuis Stadsziekenhuis 24. Parkherstellingsoord 23. Parkherstellingsoord 24. Diaconessenhuis 27. St. Bonifatius Hosp. Stadsziekenhuis 30. Beatrixoord Appelscha 31. Beatrixoord Haren 30. Parkherstellingsoord 31. Diaconessenhuis Extra editie Verjaardagen Mozaïek Kerstmis 1968. 0.m. opnames van de Volkskerstzang te Leeuwarden. Felicitaties en muziek voor de patiënten die in de maand december jarig zijn. E.e.a. verzameld door het verplegend personeel. 1. Nieuws. 2. Tien minuten Toege meten Tijd. Vraaggesprek met de stedebouwkundige van Leeuwarden, de architect H. Achterhof. 3. De kapel van de Kon. Luchtmacht in de Frieslandhal. 4. De persoonlijke noot. Groeten aan patiënten. 5. Het Archo trio.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 23