i»k~iboi;i* SMAKELIJK ETEN BIJ DE BEJ AARDEN SOOS. In het warmtecentrum wordt U Warmtewijzer warmtecentrum Friesland nv 19 2 nov. 2 nov. 5 nov. 6 nov. 7 nov. 8 nov. 8 nov. 8 nov. 9 nov. 9 nov. 10 nov. 11 nov. 12 nov. 12 nov. 13 nov. 13 nov. 13 nov. 15 nov. 16 nov. 16 nov. 16 nov. 18 nov. 18 nov. 18 nov. 18 nov. 20 nov. 20 nov. 20 nov. 23 nov. 23 nov. 26 nov. 26 nov. 27 nov. 30 nov. Betoging tegen oorlog in Vietnam: ongeveer 100 jongelui lopen door de stad en komen samen in gebouw Irene. Kleine incidenten onderweg. Op 69-jarige leeftijd overleden de heer Hendrik de Jong, directeur van de meubelzaak Jan de Jong N.V. aan de Schrans. Hij was een vooraanstaande figuur bij de Zevendedag Baptisten. Ontwerp-begroting van Leeuwarden verschenen. Friese volièrevereniging „Natuurzang" opent in de Beurs een nationale vogel tentoonstelling. De opening wordt verricht door wethouder J. Tiekstra. Burgemeester Brandsma overhandigt aan het zuivelexportbedrijf firma R. Buis man het certificaat dat recht geeft op het voeren van het predikaat „koninklijk". Mej. R. Douma (74), vroeger lerares aan het stedelijk gymnasium, te Groningen door verdrinking om het leven gekomen. De 83-jarige mevrouw M. Reidsma uit de Sexbierumerstraat in de Menaldumer- straat onwel geworden. Zij overlijdt tijdens het vervoer per ambulance naar het ziekenhuis. Circus Sarassani begint reeks voorstellingen in de Frieslandhal (t.m. 17 nov.). Antiekveiling in de Westerkerk ten bate van de kerkbouwactie 1-2-3. Persbal in de Klanderij. De Vereniging van Friese Journalisten kent de persprijs toe aan dr. H. G. W. van der Wielen uit Bakkeveen (65), die wegens ziekte niet aanwezig kan zijn. Een olifant van circus Sarassani in de Frieslandhal slaat de 29-jarige requisiteur F. Lempradl uit Mannheim met zijn slurf tegen de grond. De man verblijft een nacht in het Diakonessenhuis. Tienjarige Lieuwe Pronk uit de Franekerstraat loopt vlak voor een auto de Harlingerstraatweg op. Hij wordt aangereden en overlijdt enkele uren later in het Diakonessenhuis. Eerste kinderpostzegels in het postkantoor verkocht aan mevrouw R. Brandsma- de Swart, echtgenote van de burgemeester. In de raad van Idaarderadeel vraagt de heer H. van de Lageweg (Gemeente belangen) of het juist is, dat Leeuwarden riooldrek achter Wartena in het water stort. Burgemeester Vrijling weet van niets, maar een nader onderzoek brengt hem er toe Leeuwarden van watervervuiling te beschuldigen. Schoolclubbestuur van de Chr. technische School aan de Cornelis Trooststraat onthult bolvormige plastiek van David van Kampen, geplaatst ter gelegenheid van de uitbreiding van het gebouw. Enkabé-actie, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van deze organisatie in Friesland, levert 6000 zegswijzen in het Fries op. Het resultaat wordt over gedragen aan de Fryske Akademy. Ir. W. F. Schut, minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, bezoekt Friesland. In Leeuwarden voert hij een bespreking ten stadhuize en maakt hij een rondrit. De heer B. J. van der Meulen (79) treedt af als voorzitter van de Friese IJSbond na sinds 1932 bestuurslid te zijn geweest. Hij wordt benoemd tot erelid. Zi|n opvolger als voorzitter is ir. B. Volbeda uit Tiet jerk. Sinterklaas arriveert in Leeuwarden en wordt in de Prinsentuin ook begroet door de eerste sneeuw van deze winter. Vorst en lichte sneeuw. Er wordt geschaatst op landijs bij de Grote Wielen en op de bespoten sintelbaan van het sportveldencomplex Nylan. De dag daarna De°Friese cabaretier Rients Gratama maakt zijn Amsterdams debuut in de Kleine Zaal van het Concertgebouw. De 71-jarige mevrouw L. Hollevoet-Cuperus uit de Tuinbouwstraat op de Sophialaan onwel. Zij overlijdt op weg naar het Diakonessenhuis. Mr. A. Kluyver treedt af als directeur van de N.V. Erven Koumans Smeding (drukker van de Leeuwarder Courant, drukker/uitgever van de Leeuwarder Ge meenschap), wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar. Hij wordt opge volgd door jhr. G. G. Witsen Elias, tot deze datum onderdirecteur. Eerste wegvak autosnelweg DrachtenLeeuwarden (OudegaFonejacht) ge- Pas6 uit Amsterdam gekomen echtpaar Van der Jagt, wonend in de Hooidollen, krijgt de 150.000ste waterleiding-aansluiting van de I.W.G.L. Als geschenk: gratis water tot 1 januari 1970. Marinus Naberman, musicus en muziekpedagoog, op 79-|arige leetti|d plotse ling overleden in het Nieuw Sint Anthony Gasthuis. Bijzondere hogere landbouwschool in 't Nylan geopend. De feestrede wordt uitgesproken door prof. dr. F. Hellinga, rector-magnificus van de Wageningse landbouwhogeschool. In de Harmonie wordt de „Gouden Nationale 1968' (een nationale tentoon stelling van zang-, kleur-, postuurkanaries en tropische vogels) geopend. De kanarievereniging „Aves" te Leeuwarden organiseert de tentoonstelling. In de vroege ochtend brandt een schilderswerkplaats van de landbouwmachine- fabriek Hermes aan de Troelstraweg uit. De schade bedraagt enkele tien duizenden guldens. De 59-jarige K. Zwaagmans overlijdt kort na middernacht in het Diakonessen huis, nadat hij de avond daarvoor door een auto is aangereden bij het over steken per fiets van de Overijsselsestraatweg bii de Nije Werpsterhoek. De 18-jarige gymnasiast R. I. B. rijdt op het Hoeksterend met zijn brommer tegen een stadsbus. Hij wordt met ernstig schedelletsel en een gebroken been via het Bonifatiushospitaal naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen overgebracht. In hotel „De Bleek" kiest de sportclub Cambuur een spelersraad. Pier Alma, Daan Gonlag en Kees Hiemstra worden gekozen. Overleden Gerben Hoitsma (76), vroeger een bekend kaatser. In 1914 was hij een der winnaars van de P.C. te Franeker. Na als schilder in Berlikum te hebben gewerkt, begon hij een tabakszaak in Leeuwarden. Hij was schrijver van enige Friese toneelstukken. Op 45-jarige leeftijd plotseling tijdens een jachtpartij overleden ir. J. Wietsma te Leeuwarden. Hij was sinds september 1967 secretaris van het Fries Rundvee Stamboek. De traditionele kerstmaaltijd van de Bejaarden Sociëteit werd op 16 december in een van de restaurants van <le I"rieslandhal gehouden. Er waren 260 dames en heren hijeen hij deze sfeer volle er) gezellige bijeenkomst. Zuiderplein 35. Leeuwarden - Tel. 26041 SHV energiegroep

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 19