G S BERGMAN De goede weg naar voordelig autorijden gaat naar het SUPER BENZINE x/ NORMAAL BENZINE B.H.V. A auto dieselolie service-station Kwaliteit en service 1 00% aan de Oostersingel Onze smeerb.ug en auto-wasserettes (f.2- per wasbeurt) zijn exclusief in Leeuwarden Och heden ja! De drie oude prentbriefkaarten van deze keer brengen ons naar de Tuinen en naar het begin van het Vliet. Op een der kaarten zien we het drukke verkeer over de twee bruggen bij de oostelijke stadsgracht (de Boomsbrug en de Vlietsterbrug), waarbij de met twee paarden bespannen wagen en de tweekoppige, staande bemanning daarvan soeciaal opvallen. Beide bruggen zijn verdwenen. De Vlietsterbrug van nu ligt aan de andere kant, een verplaatsing in het belang van de scheepvaart, die zich hoofdza kelijk door de stadsgracht van de kant van de gevangenis in de rich ting van het Vliet (of omgekeerd) bewoog. De oude en hier afgebeel de brug moest dan steeds voor het scheepvaartverkeer worden ge opend, in tegenstelling tot de nieu we brug. De andere foto van de Tuinen geeft ons de gelegenheid de oude Meelbrug in de Voorstreek te zien, die bekend was door de trappe tjes en dus voor het rijverkeer een onneembare hindernis was. In de dertiger jaren is daar de hedendaagse toestand ontstaan. Links zien we het begin van de Turfmarkt. Het hier afge beelde huis is later afgebroken om de Tuinen aan de zuidkant te kunnen verbreden (Oorspronkelijk liepen de huizen tot het water, maar daar was hier dus al door afbraak veranderinq in gebracht. De smalle straat langs het water heette de Han delskade). Kaart nummer 3 heeft weinig explicatie van node. Het is een beeld van de Tuinen in de richting van het Vliet. Rechts ziet men weer de oude Vlietster brug. glad vergeten om een girobiljet te schrijven." Tja, dat kan je gebeuren met al die kerst- en nieuwjaarsdrukte. Wij willen nog tot 15 januari de gelegenheid open houden om ter voldoening van het abonne mentsgeld voor 1969 5,te gireren op no. 809910 ten name van n.v. Erven Koumans Smeding te Leeuwarden. Daarna gaan de kwitanties, ver hoogd met de inningskosten, in zee. Vooral hun die buiten Leeuwarden wonen raden wij om nu nog te gireren, daar de posterijen met ingang van 1 februari de incassokosten aanmerkelijk verho gen. Voor de Leeuwarders is het gemakkelijk om het abonnementsgeld alsnog op ons kantoor, Voor streek 103, aan te brengen (kantooruren 8.304.30, 's zaterdags gesloten). ADM. LEEUWARDER GEMEENSCHAP

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 9