*^agboek GAS SANITAIR ELEKTROTECHNIEK rteJ- CicUu /iWv/miMt AtwïAC 19 22 22 24 NOVEMBER I Captain D. A. Watkins van „The Royal Canadian Dragoons" (de van Leeuwarden in 1945) bled, burgenje.,iter Ilam. een exemplaar aan van de regimentshistorie: „The Spur and the Sprocket". Dit gebeurt tijdens een ontvangst in het stadhuis, waarbij onqeveer 25 „Dragoons" aanwezig zijn. 3 Leeuwarder raad besluit de Vereniging Samenlevingsopbouw Nijlan i.o. voor twee jaar een huurgarantie te verschatten voor een wijk centrum. Het dienstencentrum bij het Vliet zal kunnen rekenen op een subsidie van 50.000,— en een garantie voor een g^lening van f 550.000,—. Voorts gaat de raad akkoord met het voorstel een weg aan te leggen ten oosten van de Schrans en ten noorden van 4 fveVligheidslaan" (twee dagen) van Veilig Verkeer Leeuwarden, in samenwerking met Leeuwarder garagebedrijven, in de Friesland" hal. Automobilisten kunnen hier hun wagens laten onderzoeken op voor de veiligheid belangrijke onderdelen. 4 Hevige rukwind velt ongeveer dertig meter van een siermuur bij het nieuwe kantoorgebouw van de Coöperatieve Condensfabriek 4 Mr. Ti. H. Kingma, direkteur van Kingma's Bqnk N.\'officier in de orde van Oranje Nassau. Op deze dag bestaat de bank honderd 5 Kunstschilder P. H. van Asperen op 74-jarige leeftijd overleden 6 Familie J. Zijlstra, d'Hondecoeterstraat 75, wint de eerste prijs bij de tuinkeuring van de Koninklijke Nederlandse Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde. Burgemeester Brandsma overhandigt de prijs tiidens de slotavond in de Harmonie. 6 Dr. F. H. M. Grapperhaus, staatssecretaris van Financien, opent nieuw gebouw van de Coöperatieve Centrale Landbouwboekhou ding aan de Sixmastraat bij de Huizumerlaan. 7 Mevrouw M. Kuperus-Miedema, wonend in het Stadsverzorgings- huis, honderd jaar. 8 Op de stoep van het stadhuis neemt burgemeester Brandsma een bouwsteen in ontvangst voor het herstel en daarmee het behoud van de Bonifatiustoren. Dit gebeurt tijdens een muzikale rondgang van het comité tot behoud van deze toren, voorafgegaan door de P.T.T.-Harmonie. „Bouwstenen" worden voor een gulden per stuk 8 Vijftigjarig bestaan van de Bond van Christelijke Zangverenigingen in Friesland gevierd met een receptie. 8 Jaarlijks persbal in de Klanderij. Ir. C. van der Burgt, bedwinger van de Lauwerszee, krijgt de persprijs. 10 Te Amsterdam plotseling overleden de heer Klaas Leijenaar (55), in de oorlog een van de leidende figuren van de verzetsgroep „Je Maintiendrai". II Gedeputeerde H. de Wilde koopt de eerste kinderzegels in het Stadsverzorgingshuis. 12 Op 72-jarige leeftijd overleden de oud-rector van het Geretormeera Gymnasium, dr. S. van der Meer. Hij was rector van 1938 tot 1965. 14 Heerlens mannenkoor „St. Pancratius" treedt in Leeuwarden op. De zangers zijn de gasten van „Soli Deo Gloria". 15 Sinterklaas komt per „stoomboot" aan in de Prinsentuin en wordt door duizenden uitbundig begroet. 15 Begin welpencompetitie zaalvoetbal in de Frieslandhal. 19 Wegens diefstal van grammofoonplaten bij Vroom Dreesmann aan- qehouden de postcommandant van de rijkspolitie te Menaldum. Hij blijkt voor ƒ3600,— aan technische apparatuur en platen in dit warenhuis te hebben gestolen. 19 Op 69-jarige leeftijd overleden de heer P. N. van Wageningen, oud-conrector en oud-leraar van het Lienward College (chr. scho lengemeenschap). Hij was ruim 50 jaar aan het onderwijs verbon den en gaf les tot de Kerst van 1968. 20 Begin van driedaagse vogeltentoonstelling in de Beurs, georga niseerd door Friese volièrevereniging „Natuurzang" en de vereni- qinq van kanariefokkers AVES. 20 De heer J. H. Zoon, adjunkt-direkteur van het E.T.I.F. te Leeuwar den, promoveert aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam op een proefschrift „Friesland tussen hoop en vrees". 21 Interieur van het Leeuwarder postkantoor heeft grondige moderni sering ondergaan. Het gebouw wordt door burgemeester Brandsma heropend. 21 Eerste van de traditionele reeks opvoeringen van een sprookje, als Sinterklaasfeest voor de leerlingen van de openbare lagere scholen, in de Harmonie. Deze keer „Repelsteeltje". 21 Commissaris der Koningin neemt eerste exemplaar in ontvangst van de platenkursus „Fries voor niet-Friezen", uitgebracht door de Algemiene Fryske Underrjocht Kommisje. 21 Op 75-jarige leeftijd overleden mevrouw A. Eecen-van Setten, we duwe van de in 1956 overleden oor-, neus- en keelarts dr. A. A. Eecen. Beiden waren bekende kunstverzamelaars. 22 De heer H. Posthuma, oud-lid van de Tweede Kamer van de Pro- vincale Staten en van de Leeuwarder raad (kort na de oorlog), op 82-jarige leeftijd overleden. Feestelijke opening van de Prins Mauritsschool (prot. chr. basis- onderwiisl aan de Brandemeer. Friese dichter D. A. Tamminga zestig jaar. Hij wordt gehuldigd in 22/23 0 T^n ee lve renigi'ng *T !o .CL heeft de Gentse rederijkerskamer „IJver Telefonische SJD.S^dienst in werking voor mensen in geestelijkes of maatschappelijke nood (05100-32000). Organisatie berust bij een Sting, waarin kerken, levensbeschouwelijke groeperingen en centra voor maatschappelijk werk samenwerken. Raadslid mevrouw A. Joustra-Bijker (P.v.d.A.) neemt afscheid we- nens vertrek uit Leeuwarden. De heer J. A. Schalekamp moet voor de kantonrechter verschijnen weqens overtreding van de Postwet. Hij is in Leeuwarden met een stadspost begonnen en berekent aanzienlijk lagere tarieven dan fn het ^Diakonessenhuis overleden de «-jarige lasser A Kentie. Op 20 november werd hij ernstig gewond op het fietspad tussen Warga en Wirdum toen hij in botsing kwam met een zeventien- Wethouder K. J. de Jong opent in de Bagijnestraat het gerefor- in'he, Maria Ap.aa.r.a.ie de voorzitter van het bestuur van de Hogere Technische School, de heer J. E. Benes, afscheid. Hij was tien jaar voorzitter. Sex-lingerieshow in restaurant Prins bij de Frieslandhal. Burgemeester Brandsma opent het nieuwe gebouw van de N.V. Friesco aan de Mr. P. J. Troelstraweg (voorheen aan het Raad huisplein. De N.V. Friesco biedt het gemeentebestuur duizend meter qordijnstof aan voor sociale instellingen. Wethouder J. Heetla opent het verbouwde Pannekoekhuysje in de Drie^fnderen worden op een zebrapad in de Pieter Stuyvesantweg aanqereden door een auto die een voor dit pad stoppende auto voorbijrijdt. De negenjarige Doortje Veenstra uit Drachten, logerend bij een tante in de Boeierstraat, overlijdt kort na aankomst in het ziekenhuis. DECEMBER 2/3 In de nacht worden bij de firma Heeger aan de Stationsweg bont jassen met een totale waarde van 110.000,— gestolen. 3 Voor het gerechtshof wordt mr. P. J. M. Bruckman, afkomstig uit Groningen, beëdigd als rechter in de rechtbank te Leeuwarden. Installatie op 11 december. 4 In het Diakonessenhuis overleden de dertigjarige veeverzorger Gerrit Wijnsma uit Broeksterwoude. In de nacht van 21 op 22 november werd hij door een auto aangereden op een zebrapad ra de Wirdumerdijk. 8 Gewest Friesland van het Veteranen Legioen Nederland herdenkt in de qevangenis het feit, dat een kwarteeuw geleden bij de overval op het huis van bewaring een groot aantal politieke gevangenen werd bevrijd. Bevrijders en bevrijden zien de film „De Overval 10 Op 67-jarige leeftijd overleden S. Sevenster, een bekende iiguur in de kaatswereld. 10 Ter vervanging van een zebrapad komt een luchtbrug over Pieter Stuyvesantweg. Enige bedrijven hebben het geld hiervoor bijeengebracht en bieden de luchtbrug aan het gemeentebestuur 10 Op 89-jarige leeftijd overleden architekt A. Baart Sr. 10 Inwendiq verbouwde Tivoli-bioscoop heropend. 13 Vietnam-betoging in het kader van moratoriumdag te Leeuwarden. 18 Mr. C. O. Rommerts, tot dusver hoofd van de tweede afdeling van de provinciale griffie, geïnstalleerd als rechter in de Arnhemse rechtbank. 24 26 26 27 27 28 28 28 29 centr. verwarming gaskachels wasautomaten koelkasten dakwerk

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 19