11 6 Van het verdiende loon zal hem per week door de Comman deur 5,- worden uitbetaald, terwijl het overschietende bedrag aan het einde van elk jaar volledig zal worden uitgekeerd. 9-5-1892, 19. Als Korenmeters worden eervol ontslagen: P. van Buren, Tjerk van der Kam, met behoud van een uitkering aci. 1,75 per week, gelijk thans wordende genoten9-5-1892 10. Benoemd als Korenmeters: Tabe Posthumus, Karei Bourgogne en Hendrik Schou, in plaats van: D.J. de Vries, benoemd als Commandeur, P. van Buren en T. van der Kam, op verzoek eervol ontslagen. Voor infunctietreding moet beëdiging door B&W plaats hebben. Per week moet 1,75 worden uitgekeerd op gelijke wijze als thans door hen als fungerend Korenwerker geschiedt. Zodra deze uitkering eindigt zal wekelijks door de Com mandeur 5,- aan hen worden uitbetaald, en het over schietende aan het eind van het jaar volledig worden uit betaald. 9-5-1892, 22. Benoemd als Korenmeters: Jan Jans, en Vatze de Vries, in plaats van de overledenen: Douwe Schat en Lambertus Rousseau. Voor infunctietreding moet beëdiging plaats vinden. Wekelijks zal hen door de Commandeur 5,- worden uitbe taald, ongeacht hun loon, terwijl het overschietende aan het eind van het jaar zal worden uitbetaald. 30-8-1892, 11. Benoemd als Korenmeter, in plaats van Johannes Arends, die is overleden: Jan Lambrechts alhier, onder bepaling, dat door de Commandeur hem wekelijks van zijn verdiensten 5,- zal worden uitbetaald, terwijl het overige hem aan het eind van het jaar volledig zal worden uitbetaald Tevoren moet beëdiging door B&W plaats vinden. 25-2-1893, 19. Mededeling door Directeur van Politie, dat de stede lijke Korenmeter Coenraad Posthumus, die door hem op 9-9-1893 was ontboden voor een onderhoud, op brutale wijze heeft geweigerd hieraan te voldoen. Deze zal dinsdag eerstkomend in de vergadering van B&W worden ontboden, en hierover worden onderhouden. 9-9-1893, 8. Verzoek van Frederik Krot, Stads Korenmeter, om, wegens zijn leeftijd van 82 jaar, zijn bediening te mogen laten waarnemen door: Sijbe Annes Roorda, 23 jaar, die daarvoor de helft van zijn verdiensten zal uitkeren. De Commandeur der Korenwerkers wordt hierover gehoord. 18-6- 1895 9 Aan verzoeker wordt medegedeeld, dat hem wegens zijn hoge leeftijd wordt toegestaan zich te doen vervangen, evenwel door een persoon ter beoordeling van de Commandeur, welke persoon echter bij eventuele vacature geen aanspraak op benoeming kan maken. 29-7-1895, 11. Benoemd als Korenmeter, in plaats van Frederik Krot, die is overleden; Godefridus Born, alhier. Voor infunctietreding moet beëdiging plaats vinden voor B&W Van het verdiende loon zal door de Commandeur wekelijks 5-worden uitbetaald, onverschillig of het loon meer of minder is, terwijl het overschietende aan het eind van het jaar voor het volle bedrag zal worden uitge keerd. 22-9-1896, 19. Mededeling door Burgemeester van voorstel van de Korenwerker Coenraad Posthumus, namens al de Korenwerkers -bij gelegenheid van de opname der Rekening en benoeming van nieuwe Officieren gedaan, om n.1. de post, vacant door over lijden van Vatze de Vries onvervuld te laten tot 1-5-1897, om hem in de gelegenheid te stellen voor de weduwe van be trokkene, die thans wederom zwanger is, te werken, en haar het loon daarvoor uit te keren, waardóór deze tot a.s. voorjaar een behoorlijke inkomste zal behouden. Hieraan wordt gevolg gegeven en de betrekking wordt tot 1-5-1897 niet vervuld. 18-8-1896, 1. Benoemd als Korenmeter: Bauke Mulder, wonende alhier, in plaats van Watse de Vries, die is overleden. Betrokkene zal in functie treden per 1-5-1897, na beëdigd te zijn door B&W, en onder bepaling, dat van het ver-

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 116